Galeria MDM
Marszałkowska 43
00-648 Warszawa
22 629 24 80
mikita@wp.pl
poniedziałek-piątek: 11.00 - 19.00
sobota: 11.00 - 15.00
Liczba obiektów w ofercie sprzedaży: (194)
Z ruchomymi figurkami.
17-02-2017
Nowość
Owalna z falistą krawędzią, na czterech nóżkach – rybach, dwa uchwyty w formie splecionych węży.
Malowana scena z puttami w pejzażu nadmorskim
01-05-2015
Świecznik srebrny z pierwszej połowy XIX wieku
Srebro kute, polerowane. Waga 121 g.Wysokość 12 cm. Stan zachowania dobry. Sygnowany na krawędzi podstawy złotnik „ AB” w ligaturze i próba „12” Podstawa kwadratowa wysoko wysklepiona ze szpulowym pierścieniem pod tuleją na świecę i profitką.
25-01-2014
Wiedeń 1840,srebro pr.13, Waga 1306 g
Herb rodziny Adama ks.Ponińskiego jest przykładem herbu genealogicznego. Można z niego wyczytać skrócony wywód przodków po kądzieli.
03-11-2016
Mechanizm chodu i bicia godzin z naciągiem sprężynowym osobnym dla każdej funkcji. Regulator chodu wahadłowy z wychwytem Brocota. Bicie godzin i półgodzin z koła zapadowego, regulator bicia wiatraczkowy. Pojemność napędu 44 dni. Tarcza zegara z białej
01-09-2011
Mechanizm z napędem obciążnikowym i wychwytem kotwicznym, regulator chodu na długim wahadle. Bicie godzin i półgodzin na jednym dzwonku.
20-07-2015
Mechanizm mosiężny w prostokątnych płytach, wychwyt kotwicowy regulator chodu wahadłowy. Napęd obciążnikowy z naciągiem kluczowym. Mechanizm bicia godzin i półgodzin na jednym dzwonku, system grzebieniowy regulator wiatraczkowy. Wysokość 225 cm
06-04-2011
Mechanizm typu chodzik z napędem sprężynowym, pojemność chodu dwu dniowa. Wychwyt wrzecionowy, regulator chodu wahadłowy. Krótkie wahadło z soczewką w kształcie gruszki umieszczone przed licem tarczy. złocenie i srebrzenie.
25-10-2016
Zegar kominkowy, portykowy. Francja około 1815 r
Biały marmur, brąz złocony ogniowo polerowany i giloszowany. Mechanizm z naciągiem sprężynowym, wychwytem kotwicznym, regulatorem wahadłowym. Mechanizm bicia godzin i półgodzin na jednym dzwonku z koła zapadowego typu paryskiego. Tarcza złocona z emaliowanym, białym pierścieniem z czarnymi wskazaniami rzymskich cyfr godzinowych. Wskazówki stalowe oksydowane. Wahadło zawieszone na nitce, z dużą soczewką na stalowym ruszcie kompensującym zmiany temperatury. Obudowa portykowa z białego marmuru; podstawa na czterech złoconych nóżkach, cztery marmurowe kolumny z bazami i kapitelami ze złoconego brązu, pod belkowanie zawieszony mechanizm w złoconym otoku. Stan zachowania dobry. Wysokość 47 cm
09-07-2014
Redukcja pomnika króla przed pałacem w Wersalu.
Mechanizm z naciągiem sprężynowym, z wahadłem na nitce, wybija godziny i półgodziny.
Tarcza srebrzona, wskazówki oksydowane.
25-03-2015
Markiza de Sevigne ( 1626 – 1696 ) pisarka francuska, wybitna indywidualność w swojej epoce. Zegar powstał we Francji w epoce Karola X (1824– 1830)
11-06-2015
Okazały cokół na wolutowych nóżkach z plastycznymi akcesoriami pracy w ogrodzie, z centralnie wmontowaną białą tarczą zegara. Zwieńczony siedzącą figurą ogrodnika z leżącą owcą. Typowa neorokokowa dekoracja z sielskim przedstawieniem z 3 ćwierci XIX w. Cokół i figura z brązu złoconego.
15-06-2011
Obudowa zegara z brązu złoconego w ogniu. Podstawa na czterech ozdobnych nogach na licu której panoplia z egidą i sztandarami. Na podstawie prostokątny, pionowy cokół z wbudowanym mechanizmem i tarczą zegara. Obok stojąca postać rzymskiego wojownika, być może boga Marsa , ubranego w rzymski hełm i zbroje nałożoną na krótki chiton, z przewieszoną na lewym ramieniu skórą lwa. Wysokość 36 cm, podstawa 25 x 10 cm
25-03-2013
Mechanizm francuski, chodzik bez bicia godzin. Tarcza z białej emalii z rzymskimi cyframi godzinowymi. Wymiary, wysokość 42 cm
Francja koniec wieku XIX.
14-09-2015
Na prostokątnej lekko wybrzuszonej podstawie wspartej na pięciu dekoracyjnych nóżkach, osadzony rodzaj kolumny z wmontowaną okrągła, białą emaliowaną tarczą. Cyfry godzinowe rzymskie - niebieskie, minutowe arabskie – czarne . Wskazówki ażurowe złocone. Nad tarczą para całujących się gołębi, między nimi płonąca pochodnia symbol życia, zaślubin, miłości, uczucia i płodność. Doskonały prezent dla młodej pary. Mechanizm paryski, napęd sprężynowy osobny dla chodu i bicia godzin i półgodzin. Bicie na jednym dzwonku z kola zapadowego. Brąz lany, cyzelowany i polerowany, złocony. Wymiary 28 x 22 x 12 cm Stan zachowania dobry.
24-07-2014
Filiżanka cylindryczna z uszkiem załamanym geometrycznie, złocenia. W złoconej prostokątnej ramce na cynobrowym tle malowany techniką „en camaieu” pejzaż z ruinami i drzewami. Pod uszkiem w złotej ramce kolor purpurowo-fioletowy i złote liściaste gałązki łączące się dekoracją ze spodkiem. Wysokość filiżanki 6,2 cm, średnica spodka 13,3 cm Sygnowana błękitną podszkliwną austriacką tarczą, stempel roczny 817, numer malarza 18 ( Joseph Megerle 1792-1855 ) Stan zachowania nadpęknięta filiżanka.
29-01-2012
Podstawa okrągła trzon tralkowy, cztery gięte ramiona z tulejkami na świece. Na przedłużeniu podstawy piąta tulejka ze sterczyną, Bogata dekoracja kwiatowa. Wysokość 67 cm, waga 3400 g Złotnik Franz Zeitler.
12-12-2009
Waza typu „flesh” o wysokiej stopie, kulistym korpusie, długiej szyi i wylewu w kształcie kielicha kwiatowego. Drobne pionowe pukle z malowaną dekoracją kwiatową.
Sygnatura kobaltem podszkliwnie nieczytelna „V ” (?)
12-02-2016
Olbrzymia, owalna z dwoma uchwytami, pokrywa z uchwytem w formie splecionych gałązek. Powierzchnia kobaltowa z wypukle namalowanymi złotem wiciami roślinnymi. W dużych białych rezerwach wazy i półmiska malowane pejzaże z zamkami.
22-10-2016
Dekoracja barwna naszkliwna, malowane bukiety kwiatów i drobne rzuciki kwiatowe.
Wyciski na nogach, uchwytach i dolnej krawędzi wazy z małym fartuszkiem obramowane kolorem ametystu.
Wysokość 21 cm, owalna długość 28 cm Stan zachowania dobry.
27-10-2016
W formie amfory . Podstawa stopy, okucie wylewu i uchwyty wykonane ze złoconego, cyzelowanego brązu. Porcelanowa stopa montowana do brzuśca metalową śrubą. Na brzuścu malowana rokokowa scena – malarz przy sztaludze maluje damę siedząca na ogrodowej ławeczce. Na odwrocie malowany pejzaż. Malowane naszkliwnie w tonacji pastelowej. Miniatura sygnowana Marcelin. Szyja i stopa malowana ciemnym kobaltem ze złoceniem częściowo wypukłym i polerowanym. Wysokość 78 cm
09-08-2011
W formie kielichowego krateru, na kwadratowej podstawie i trzonie z niewielkim nodusem. Wylew z uskokiem, złocony, mocno rozchylony. Wys.18 cm
08-05-2015
Waza do zupy; okrągła na czterech esowatych nóżkach, z dwoma uchwytami i wysoko sklepioną pokrywą z uchwytem. Porcelana biała, szkliwiona, z wyciskiem na obrzeżu i zwieńczeniu pokrywy. Dekoracja barwna naszkliwna malowane ptaki w pejzażu i drobne rzuciki kwiatowe. Wyciski podkreślone linią amarantową. Stan zachowania dobry. Wysokość 23cm, średnica 22 cm
03-11-2013
Wymiar 68,3 X 84,1 cm Ol./ pl. Sygn. prawy dolny róg: f. R.De Vries Stan zachowania doby. W ramie. Vries Roelof Van ( ok.1631 – po 1681) Pejzażysta holenderski malujący pod wpływem Jacoba Van Ruisdaela. Pochodzi z kolekcji polskiej arystokratycznej rodziny, do niedawna w depozycie Muzeum Narodowym w Warszawie. Reprodukowany - „ Malarstwo Europejskie – katalog zbiorów” Warszawa 1967 t.II
22-03-2014
27-03-2015
/8
liczba obiektów: 194