CONNAISSEUR Salon Dzieł Sztuki
Rynek Główny 7 (I piętro)
31-042 Kraków
12 421 02 34
galeria@koneser.krakow.pl
pon. - pt.: 10.00-18.00
sob.: 11.00-15.00
Liczba obiektów w ofercie sprzedaży: (319)
NOWOSIELSKI Jerzy (1923 Kraków - 2011 Kraków)
"Kompozycja abstrakcyjna" , 1960
olej na płótnie, ok. 1960 roku, 47 × 62 cm, niesygnowany. Do pracy dołączone zaświadczenie o autentyczności wydane przez Fundację Nowosielskich w Krakowie z 2008 roku.

74 000 zł

17-11-2017
Nowość
Plakieta ze sceną adoracji pasterzy
brąz patynowany, Augsburg - 2. Połowa XVIII wieku, 10 x 7,7 cm, sygnowany w prawym dolnym rogu: "I:Q". Na odwrocie wydrapany znak własnościowy: "JM". Reliefowa plakieta ze sceną na tle architektury.

11 500 zł

17-11-2017
Nowość
Zegarek damski, naręczny OMEGA
białe złoto próby 750 (18 k), diamenty, firma OMEGA, Szwajcaria - około połowy XX wieku, średnica koperty: 18 mm, długość całkowita: 16 cm. Zegarek w okrągłej oprawie, tarcza bez cyfr, z napisem: "OMEGA | Geneve". Koperta dekorowana 24 diamentami.

9 500 zł

17-11-2017
Nowość
Damski zegarek art deco
metal posrebrzany, Szwajcaria - dwudziestolecie międzywojenne, wymiary koperty: 11 x 28 mm, długość całkowita: 18 cm.Zegarek w prostokątnej, wydłużonej oprawie, tarcza z cyframi arabskimi. Koperta i bransoleta dekorowane cyrkoniami.

1 200 zł

17-11-2017
Nowość
Tkanina - makata buczacka
jedwab, nici metalowe, Buczacz, przełom XIX i XX wieku, 145 x 185 cm, Na spodniej stronie tkany na taśmie znak fabryczny: herb Pilawa rodziny Potockich w otoku z napisem: "BUCZACZ" u góry. Tkanina przetarta na jednym z rogów (stan na zdjęciu).

6 400 zł

17-11-2017
Nowość
Patera z góralem tatrzańskim
brąz patynowany, szkło bezbarwne, Polska - koniec XIX wieku, wysokość: 39 cm, średnica patery: 22 cm. Patera figuralna z postacią górala. Podstawa w formie ośmiokąta wsparta na czterech nóżkach w kształcie kopyt.

4 500 zł

17-11-2017
Nowość
KOZAKIEWICZ Antoni (1841-1929)
"Góralskie zaloty"
olej na płótnie, 80 x 58 cm, sygnowany i datowany w prawym, dolnym rogu: "AKozakiewicz | 192...".

17 500 zł

17-11-2017
Nowość
NIKIFOR Krynicki (1895-1968)
"Chrzest Chrystusa"
ołówek, kredki na papierze, 17 x 8,5 cm, opisana autorsko u góry kompozycji: "NAWKRYNICAPAX", u dołu cena: "100 ZŁ". Na odwrocie autorska pieczęć Nikifor-biskup oraz mała, prostokątna z napisem: "NIKIFOR-MALARZ | KRYNICA" i napisana kredką cena: "200 ZŁ".

2 400 zł

17-11-2017
Nowość
NIKIFOR Krynicki (1895-1968)
"Portret turysty w kapeluszu"
kredki na papierze, 8 x 7,5 cm. Na odwrocie okrągła pieczęć odbita podwójnie z napisem w otoku: "MISTRZ Z KRYNICY | NIKIFOR".

1 500 zł

17-11-2017
Nowość
NOWICKI Marian (1904 - po 1939 Gusen)
"Zaloty przy studni" , 1951
olej na tekturze, 1951 rok, 24,5 x 34 cm, sygnowany i datowany w lewym, dolnym rogu: "Marian Nowicki | 1951".

2 400 zł

17-11-2017
Nowość
BREITENWALD Roman Antoni (1911-1985)
"Przejazd przez wieś"
olej na dykcie, 34 x 49 cm, sygnowany w lewym, dolnym rogu: "RBreitenwald".

2 800 zł

17-11-2017
Nowość
"Trojka"
olej na dykcie, 28 x 47 cm, sygnowany w prawym, dolnym rogu: "RBreitenwald".

2 300 zł

17-11-2017
Nowość
FRYSZOWSKI Rudolf (1889-1953)
"Kwitnące jabłonie" , 1923
olej na tekturze, 1923 rok, 30 x 43 cm, sygnowany i datowany w lewym, dolnym rogu: "Fryszowski 1923". Praca przed konserwacją.

5 600 zł

17-11-2017
Nowość
FRYSZOWSKI Rudolf (1889-1953)
"Łódź rybacka na plaży"
olej na tekturze, 48 x 36 cm. Praca przed konserwacją.

4 800 zł

17-11-2017
Nowość
MITORAJ Igor (1944 Oederan w Niemczech-2014 Pietrasanta w Toskanii)
"Perseusz" , 1988
brąz patynowany na kamiennej podstawie, 1988 rok, wysokość 48,5 cm, sygnowany po prawej, u dołu: "MITORAJ", z tyłu wybita seria i numer: "D 345/1000 HC". Rzeźba reprodukowana w: "Igor Mitoraj. Sculpture", [wyd.] Art-Objet, Paris 1988, s. 139, il.

29 500 zł

17-11-2017
Nowość
"Twarz zawoalowana" , 1977
stop srebra, patynowany na podstawie z czernionego drewna, 1977 rok, wysokość całkowita: 10,5 cm, wymiary podstawy:4x4x4cm, sygnowany z przodu po prawej stronie:"IGOR MITORAJ" oraz opisany na odwrocie:"Bonne Année | 1977 | Bouillet | CHRISTOFLE | FRANCE |

5 400 zł

17-11-2017
Nowość
"Pancerz (Cuirasse)" , 1978
brąz patynowany na marmurowej podstawie, wysokość: 11 cm, razem z podstawą: 14 cm, szerokość: 8 cm, sygnowany u dołu torsu: "MITORAJ".

4 900 zł

17-11-2017
Nowość
BIELECKI Władysław (1896-1943)
"Stopka Królowej Jadwigi" , 1925
drzeworyt barwny na papierze, 1925 rok, 210 x 175 mm, sygnowany i opisany ołówkiem poniżej kompozycji: "Kraków: Stopka Królowej Jadwigi | Fragment Kościoła O.O. Karmelitów | /drzeworyt oryg./ | Wład. Bielecki del. et imp. | Kraków 925".

700 zł

17-11-2017
Nowość
"Baszta sandomierska"
drzeworyt barwny na papierze, 168 x 170 mm, sygnowany i opisany ołówkiem poniżej kompozycji: "Kraków - Wawel 'Baszta sandomierska' | drzeworyt oryg./ | Wład. Bielecki fec. et imp.". Na odwrocie nalepka lwowskiego składu ram Ch. Spinnera.

700 zł

17-11-2017
Nowość
SAJDAK Henryk (1905 - 1995)
"Kaplica Zygmuntowska na Wawelu"
akwarela na papierze, 22,5 x 16 cm, sygnowany w lewym, dolnym rogu: "H. Sajdak".

1 000 zł

17-11-2017
Nowość
STAŃDA Jan (1912 - 1987)
"Kwitnące jabłonie"
olej na płótnie, 98 x 118 cm, sygnowany w lewym, dolnym rogu: "Stańda J.".

5 400 zł

17-11-2017
Nowość
CHLEBOWSKI-PORAJ Wiktor (1877 - 1943)
Szkicownik z lat 1902-1903 , 1902
różne techniki (ołówek, akwarela, tusz, kredki) na papierze,19x24,5cm(wymiar pojedynczej kartki).Szkicownik opisany i sygnowany na pierwszej stronie, niektóre rysunki dodatkowo datowane i sygnowane. Zeszyt zawiera 34 strony,większość obustronnie zajętych.

3 600 zł

17-11-2017
Nowość
BRANICKA z Potockich Róża (1782 Tulczyn – 1862 Paryż)
"Cenne rady"
akwarela, gwasz na papierze, 21,5 x 18 cm, sygnowany w lewym, dolnym rogu: "Róża Branicka". Scena namalowana została na arkuszu o tłoczonej oraz autorsko malowanej i złoconej bordiurze.

7 800 zł

17-11-2017
Nowość
Puchar Nautilus
muszla, srebro próby 12 łut,Europa Zachodnia - koniec XVIII wieku, wysokość: 26,5 cm,średnica podstawy: 12,5 cm.Na spodzie podstawy wybita punca z oznaczeniem srebra"12", wyryty napis:"Ad Altare S. Barbara" i numer inwentarzowy "7105"oraz wężyk probierczy

4 800 zł

17-11-2017
Nowość
ROLIŃSKI Feliks (1876 - 1972)
"Dubrownik" , 1920
olej na płótnie, 1920 rok, 51 x 41 cm, sygnowany, datowany i opisany w prawym, dolnym rogu: "F. ROLIŃSKI. RAGUZA. 1920".

6 200 zł

17-11-2017
Nowość
/13
liczba obiektów: 319