CONNAISSEUR Salon Dzieł Sztuki
Rynek Główny 7 (I piętro)
31-042 Kraków
12 421 02 34
galeria@koneser.krakow.pl
pon. - pt.: 10.00-18.00
sob.: 11.00-15.00
Liczba obiektów w ofercie sprzedaży: (243)
Srebrny komplet kawowy
srebro próby 830, Holandia-Amsterdam, 1911-1942 rok, sprzedawca Roelof Citroen. Komplet składa się z tacy (szer. 56 cm), dzbanka do kawy (wys. 13 cm), otwartej cukiernicy (wys. 8 cm), mlecznika (wys. 6,5 cm), popielniczki (wys. 9 cm), waga całkowita: 2923

11 500 zł

24-03-2017
Nowość
PODSADECKI Kazimierz (1904-1970)
"Zbójnik" - projekt zabawki
ołówek, kredki na papierze, 34 x 24 cm, praca autorsko opisana w przestrzeni projektu. Na odwrocie wtórny opis: "Kazimierz Podsadecki | projekt zabawki 'Zbójnik'".

650 zł

24-03-2017
Nowość
SETKOWICZ Adam (1876 Kraków - 1945 Kraków)
"Zimowa jazda" , 1911
akwarela na podrysowaniu ołówkiem na papierze, 1911 rok, 24 x 40 cm, sygnowana i datowana w lewym, dolnym rogu: "S. Adam. 911.".

We wczesnym okresie twórczości Setkowicz podpisywał swoje obrazy pełnym imieniem i inicjałem nazwiska.

3 700 zł

24-03-2017
Nowość
ROWIŃSKI Ludwik (XX w.)
"Stary bosman"
olej na tekturze, 30 x 50 cm, sygnowany w lewym, dolnym rogu: "L. Rowiński".

1 600 zł

24-03-2017
Nowość
BREITENWALD Roman Antoni (1911-1985)
"Powrót z polowania"
olej na płótnie, 60 x 80 cm, sygnowany w prawym, dolnym rogu: "RBreitenwald". Praca nieoprawiona.

3 800 zł

24-03-2017
Nowość
POLICHT Henryk (1888-1967)
"Bukiety tulipanów" , 1963
olej na tekturze, 1963 rok, 42 x 58 cm, sygnowany i datowany w lewym, dolnym rogu: "Henryk Policht | 1963".

2 400 zł

24-03-2017
Nowość
ZAREMBA-CYBISOWA Helena (1911 Równe - 1986 Warszawa)
"Martwa natura z kaczką"
olej na płótnie, 55 x 61 cm, sygnowany w prawym, dolnym rogu: "H. Z. Cybisowa". Na odwrocie nalepka z CBWA w Warszawie z tytułem obrazu i odręczną notatką: "Festiwal 78".

7 800 zł

24-03-2017
Nowość
MEHOFFER Józef (1869 Ropczyce k. Lwowa - 1946 Wadowice)
"Portret księdza prałata z Malanowa" , 1937
węgiel na papierze, 1937 rok, 73 x 57 cm, sygnowany w prawym, dolnym rogu: "Józef Mehoffer | 1937". Na odwrocie adnotacja: "Ks. Kanonik z Malanowa pod Turkiem | szkic do podwójnego portretu | dwóch księży bliźniaków". Praca nieoprawiona.

7 500 zł

24-03-2017
Nowość
Stanisław Bartus (1821 - 1859) "Wenus z Amorem" , 1845
olej na płótnie, 1845 rok, 52 x 76,5 cm, sygnowany i datowany po prawej stronie: "S. Bartus mal. 1845 r.". Praca była prezentowana w 1847 roku na wystawie sztuki we Lwowie, o czym znajdujemy wzmiankę w Słowniku Artystów Plastyków (zob. tom I, s. 101).

32 000 zł

11-12-2015
Srebrny krater
srebro próby 925, Prusy - przełom XIX i XX wieku, wysokość: 38 cm, szerokość z uchwytami: 41 cm, średnica wlewu: 23 cm, waga: 2302 g.

9 800 zł

30-06-2016
Srebrny flakon / karafka
srebro próby 925, lata 20. XX wieku, wysokość (z zakrętką): 14 cm, szerokość: 13 cm, waga: 256 g.

1 200 zł

19-12-2016
Srebrna waza z motywem koronacji Stefana Batorego
srebro, trzecia ćwierć XIX wieku, wysokość z pokrywą: 70 cm, średnica podstawy: 35 cm, waga: 8.522,3 g.
02-08-2016
Srebrna taca
srebro próby 900, pierwsza połowa XX wieku, średnica: 46,5 cm, waga: 2171 g.

5 600 zł

06-06-2016
Srebrna papierośnica
srebro próby '84', Rosja - Moskwa, po 1908 roku, złotnik Wasilij Siergiejewicz Sikaczew (czynny w latach 1891-1917), 73 x 125 mm x 15 mm, waga całkowita: 151,2 g.

1 100 zł

05-05-2016
Srebrna cukiernica z muszlami
srebro próby 950, Francja - koniec XIX wieku, wysokość (z pokrywką): 15 cm, szerokość: 15,5 cm, waga: 660 g.

3 600 zł

19-01-2017
Srebrna cukiernica skrzynkowa
srebro próby 13 łut, początek XIX wieku, wysokość: 9,5 cm, wymiar podstawy: 11 x 14,5 cm, waga: 488,9 g.

3 200 zł

06-06-2016
Srebrna cukiernica
srebro próby 950, Francja - ok. 1915 rok, wysokość (z pokrywką): 18 cm, szerokość: 18,5 cm, waga: 466,5 g.

2 700 zł

19-01-2017
Solniczka z kryształowym wkładem
srebro próby '2', szkło kryształowe, Francja - Paryż, początek XX wieku, wysokość: 10,5 cm, wymiar podstawy: 6,5 x 6,5 cm, waga całkowita: 329,4 g.

900 zł

06-06-2016
Secesyjny zegar podłogowy
Wiedeń - początek XX wieku, mechanizm kwadransowy z odrębnym sekundnikiem, na emaliowanej tarczy o znaczenia wiedeńskiego sprzedawcy: "Josef Weilz | WIEN".

14 500 zł

19-01-2017
Mosiądz srebrzony, wysokość: 16,5 cm, wymiary podstawy: 25 x 21,5 cm. Na bokach nóżek oznaczenia wytwórcy: "PLEWKIEWICZ | WARSZAWA". Srebrzenie oryginalne (w kilku miejscach przetarte), całość pokryta naturalną patyną.

3 600 zł

06-02-2017
Roman Hennel (1927 - ) "Rynek w Krakowie"
olej na płótnie, 58 x 59 cm, sygnowany w prawym, dolnym rogu: "R. Hennel". Na odwrocie opis: "Roman Hennel | 'Rynek Główny zimą' 58 x 59 cm" oraz pieczęć zezwalająca na wywóz za granicę.

1 600 zł

27-10-2016
Para świeczników pięcioramiennych
srebro próby 835, Prusy - koniec XIX/początek XX wieku, wysokość: 21 cm, średnica: ok 29 cm, waga łączna: 2080 g

6 800 zł

11-08-2016
Para solniczek
srebro pr. 1, Francja - I. połowa XX wieku, szerokość: 15 cm, wysokość: 12,5 cm, waga srebra: 231 g.

2 300 zł

21-07-2016
Para pałacowych figur
brąz patynowany, Europa Zachodnia (Francja?) - początek XX wieku, wysokość każdej z figur ok. 170 cm, średnica podstawy: 44 cm.

28 000 zł

25-10-2016
Para lichtarzy empirowych
brąz złocony, Francja - XIX wiek, wysokość: 31 cm, średnica stopy: 13,5 cm.

6 800 zł

30-01-2017
/10
liczba obiektów: 243