CONNAISSEUR Salon Dzieł Sztuki
Rynek Główny 7 (I piętro)
31-042 Kraków
12 421 02 34
galeria@koneser.krakow.pl
pon. - pt.: 10.00-18.00
sob.: 11.00-15.00
Liczba obiektów w ofercie sprzedaży: (391)
Zegarek damski, naręczny OMEGA
białe złoto próby 750 (18 k), diamenty, firma OMEGA, Szwajcaria - około połowy XX wieku, średnica koperty: 18 mm, długość całkowita: 16 cm. Zegarek w okrągłej oprawie, tarcza bez cyfr, z napisem: "OMEGA | Geneve". Koperta dekorowana 24 diamentami.

9 500 zł

17-11-2017
Tapiseria ze zwierzętami
wełna, osnowa lniana , 200 x 145 cm, Niderlandy lub Francja – XVII/XVIII wiek.

19 000 zł

31-05-2017
Tapiseria z czaplą
wełna, osnowa lniana, 252 x 180 cm, Niderlandy lub Francja – XVII/XVIII wiek.

32 000 zł

31-05-2017
Stanisław Arcimowicz (1885 - 1968) "Żaglowce na... , 1958
technika własna (relief, olej) na sklejce, 1958 rok, 32 x 41 cm, sygnowany w lewym, dolnym rogu: "St. Arcimowicz". Na odwrocie opis ołówkiem: "5/V 1958 r | StArcimowicz".

1 500 zł

03-11-2017
Srebrny zegar kolumnowy
srebro, Polska - około połowy XX wieku, wysokość: 23 cm, wymiary podstawy: 10 x 10 cm, średnica tarczy: 9 cm, waga całkowita: 1184,10 g. Na uchwycie drzwiczek z tyłu znajduje się polska cecha probiercza wybita po 1963 roku z główką kobiety w chuście.

4 200 zł

21-03-2018
Srebrny kufel , 1724
srebro próby 925, Anglia - Londyn, 1724 rok, wysokość: 17 cm, szerokość: 16 cm, średnica podstawy: 11,5 cm, waga: 625,3 g.
Kufel wykonany w całości ze srebra.

13 500 zł

20-04-2018
Srebrny komplet kawowo-herbaciany
srebro próby 950, Francja - koniec XIX wieku. Komplet składa się z tacy (44,5 x 35,5 cm), dzbanka do kawy (wys. 25,5 cm), imbryka do herbaty (wys. 23 cm), cukiernicy z pokrywką (wys. 17,5 cm), mlecznika (wys. 13,5 cm), waga całkowita: 4105,5 g.

19 000 zł

24-11-2017
Srebrny flakon / karafka
srebro próby 925, lata 20. XX wieku, wysokość (z zakrętką): 14 cm, szerokość: 13 cm, waga: 256 g.

1 200 zł

19-12-2016
Srebrna taca
srebro, Niemcy - Berlin, ok. 1850 roku, wymiary: 47 x 35 cm, waga: 1340,75 g. Taca wykonana w całości ze srebra o prostokątnym kształcie z zaokrąglonymi narożami. Krawędzie ozdobione żłobkowaniem, dodatkowo na narożnikach subtelne motywy roślinne.

3 800 zł

13-04-2018
Srebrna cukiernica
srebro próby 950, Francja - ok. 1915 rok, wysokość (z pokrywką): 18 cm, szerokość: 18,5 cm, waga: 466,5 g.

2 700 zł

19-01-2017
Serwis do mokki Miśnia dla 6 osób
porcelana, farby naszkliwne, złocenia, Niemcy - Miśnia, ok. 1860-1924 roku. W skład serwisu wchodzi 18 elementów: sześć filiżanek (wysokość: 7 cm), sześć spodeczków (średnica: 14,5 cm), dzbanek z pokrywką (wysokość: 23 cm),

2 800 zł

05-01-2018
Sekretarzyk Kolbuszowa
drewno sosnowe, intarsje z drewna orzechowego, czeczoty i innych gatunków drewna krajowego, warsztat kolbuszowski, 2. poł. XVIII wieku, wysokość: 102 cm, szerokość: 105 cm, głębokość: 51 cm, wielkość blatu frontowego: 105 x 33 cm.

48 000 zł

19-06-2018
Plakieta ze sceną adoracji pasterzy
brąz patynowany, Augsburg - 2. Połowa XVIII wieku, 10 x 7,7 cm, sygnowany w prawym dolnym rogu: "I:Q". Na odwrocie wydrapany znak własnościowy: "JM". Reliefowa plakieta ze sceną na tle architektury.

11 500 zł

17-11-2017
Para świeczników "Torreadorzy"
brąz patynowany, koniec XIX / początek XX wieku, wysokość: 25 cm, wymiary podstawy: 9 x 11 cm.

3 600 zł

13-04-2018
Para solniczek
srebro pr. 1, Francja - I. połowa XX wieku, szerokość: 15 cm, wysokość: 12,5 cm, waga srebra: 231 g.

2 300 zł

21-07-2016
Para pałacowych figur
brąz patynowany, Europa Zachodnia (Francja?) - początek XX wieku, wysokość każdej z figur ok. 170 cm, średnica podstawy: 44 cm.

28 000 zł

25-10-2016
Pal Horvath (1936 - ) "Trzy kolory w superpozycji" , 2002
akryl na płycie, 2002 rok, 50 x 70 cm, opisany autorsko na odwrocie: "- 3 couleurs | (superpositions) | - 2002 | - 50 x 70 cm | - ACRYL sur MDF. | PAL HORVATH".

1 800 zł

27-10-2017
Moser Karlsbad (1857 - ) - Wazon z puttami
szkło szlifowane, częściowo matowione, barwione w masie na kolor żółty, Ludwig Moser & Sohne, Karlsbad - Czechy, lata 30. XX wieku, wysokość: 24 cm, szerokość: 11 cm. Na spodzie trawiony znak firmowy: "Moser" w owalu.

700 zł

11-05-2018
Moser Karlsbad (1857 - ) - Wazon ametystowy
szkło prasowane, szlifowane, częściowo matowione, barwione w masie na kolor ametystowy, Ludwig Moser & Sohne, Karlsbad - Czechy, lata 30. XX wieku, wysokość: 22 cm, szerokość: 15,5 cm, średnica wlewu: 9 cm. Na spodzie trawiony znak firmowy: "Moser" w owal

900 zł

11-05-2018
Michał Alfred Godlewski (1838 - 1918) "Zachód... , 1875
olej na tekturze malarskiej, 1875 rok, sygnowany monogramem i datowany w lewym, dolnym rogu: "M. G. 875". Na odwrocie autorski opis: "Am Prut flusse | Mich. Godlewski".

12 000 zł

19-06-2018
Mapa Polski i Śląska , 1626
miedzioryt kolorowany na papierze, John Speed - 1626 rok, 40,5 x 51 cm. Mapa pochodzi z atlasu Johna Speeda "A Prospect of the most famous Parts of the World" z 1626 roku wznowionego w 1676 roku przez Thomasa Basseta I Richarda Chriswella.

9 200 zł

15-06-2018
Lidia Kisielewska (1914 - 1986) "Przekupki" , 1970
olej na tekturze, 1970 rok, 25 x 32 cm, sygnowany monogramem w prawym, dolnym rogu: "Ki". Na odwrocie autorski opis: "Lidia Kisielewska | Przekupki - 1970 r." oraz opis kredką: "LIDIA KISIELEWSKA | 1914-1986 | KRAKÓW".

800 zł

06-06-2016
Johann Geyer (1807 - 1875) "Consilium medicum"
olej na blasze, 31 x 38 cm, praca niesygnowana, przypisywana Johannowi Geyerowi. Na odwrocie nalepka z wypisanym ręcznie tytułem pracy i nazwiskiem: "Geyer" oraz naklejka składu z Hamburga: "W. F. AHRT | in | HAMBURG | Neuerwall 50.".

16 000 zł

14-04-2016
Jean Daum (1825 - 1885) Wazon z krzakiem róży
szkło warstwowe, barwione, trawione, wysokość: 30 cm, średnica wlewu: 12,5 cm, sygnowany na podstawie: "Daum | Nancy".

9 800 zł

06-02-2017
brąz patynowany, wysokość: 37,5 cm, wymiary podstawy: 15 x 12 cm, sygnowany z tyłu na podstawie: "Burgschmiet 1848".

4 800 zł

11-05-2018
/16
liczba obiektów: 391