CONNAISSEUR Salon Dzieł Sztuki
Rynek Główny 7 (I piętro)
31-042 Kraków
12 421 02 34
galeria@koneser.krakow.pl
pon. - pt.: 10.00-18.00
sob.: 11.00-15.00
Liczba obiektów w ofercie sprzedaży: (266)
ŁOPIEŃSKI Ignacy (1865-1944)
"Wyjście żaków z Krakowa" , 1898
akwaforta na papierze, 300 x 590 mm (wymiar kompozycji), opisany poniżej kompozycji: "J. MATEJKO pinx | I. ŁOPIEŃSKI aqv.". Grafika była premią Towarzystwa Zachęty Sztuk Pięknych w Warszawie za rok 1898.

1 400 zł

24-04-2017
Nowość
PACIOREK Stanisław (1889-1952)
"Pejzaż małopolski" , 1929
olej na sklejce, 1929 rok, 57 x 78 cm, sygnowany i datowany w prawym, dolnym rogu: "St. Paciorek. 929.".

5 600 zł

24-04-2017
Nowość
WEISS Wojciech (1875 Leorda w Rumunii-1950 Kraków)
"Zakole Wisły"
tusz na papierze, 14,5 x 19,5 cm, sygnowany monogramem wiązanym w lewym, dolnym rogu: "WW".

2 300 zł

24-04-2017
Nowość
"Akt siedzący"
ołówek na papierze, 28 x 20 cm, sygnowany monogramem wiązanym w lewym, dolnym rogu: "WW".

2 100 zł

24-04-2017
Nowość
PANEK Jerzy (1918-2001)
"Autoportret II" , 1989
pastel na papierze, 1989 rok, 21 x 14 cm, sygnowany i datowany ołówkiem w prawym, dolnym rogu: "Panek 89".

1 500 zł

24-04-2017
Nowość
PANEK Jerzy (1918-2001)
"Autoportret I"
pastel na papierze w kratkę, 30 x 20 cm, sygnowany ołówkiem w prawym, dolnym rogu: "Panek".

1 300 zł

24-04-2017
Nowość
SASKI Sylweriusz (1863-1954)
"Kabalarka"
olej na płótnie, 58 x 81 cm, sygnowany w prawym, dolnym rogu: "Sylw. Saski". Na odwrocie naklejka z najsłynniejszego salonu dzieł sztuki w przedwojennym Krakowie - Salonie Kazimierza Wojciechowskiego przy ul. Św. Jana 3, z opisem i datą przyjęcia - 1941 r

6 400 zł

24-04-2017
Nowość
RACZYŃSKI Stanisław (1903 Wadowice - 1982 Kraków)
"Dwaj zbójnicy" , 1930
drzeworyt barwny na papierze, 1930 rok, 28 x 23 cm, sygnowany monogramem na klocku w prawym, dolnym rogu: "SR".

Praca pochodzi zilustrowanego tygodnika "Tęcza" wydawanego w latach 1900-1944 w Poznaniu.

450 zł

21-04-2017
Nowość
"Indjanka" , 1930
drzeworyt barwny na papierze, 1930 rok, 29 x 24 cm, sygnowany na klocku u dołu: "ST. RACZYŃSKI".

450 zł

21-04-2017
Nowość
WIERCIAK Zygmunt (1881-1950)
"Redaktorzy" , 1916
olej na tekturze, 1916 rok, 51 x 35,5 cm, opisany na odwrocie: "Zygmunt Wierciak 1916 r.".

3 600 zł

21-04-2017
Nowość
AXENTOWICZ Teodor (1859 - 1938)
"Z kwiatami"
pastel, akwarela na papierze, 64,5 x 46,5 cm, sygnowana w prawym, dolnym rogu: "T. Axentowicz". Na odwrocie autorski opis zielonym atramentem: "T. Axentowicz | Kraków 23/XI 936" oraz napis własnościowy: "KarolKarłowicz".

27 500 zł

21-04-2017
Nowość
RUBCZAK Jan (Dubczak) (Stanisławów 1884 - 1942 Auschwitz)
"Przełom Dunajca"
akwarela na papierze, 49 x 64 cm, sygnowana w prawym, dolnym rogu: "Jan Rubczak". Na odwrocie nalepka wystawowa z Towarzystwa Przyjaciół Sztuk Pięknych w Krakowie z tytułem "Skała Samobójców" i opisem dzieła.

12 500 zł

21-04-2017
Nowość
KARPIŃSKI Alfons (1875 - 1961)
"Martwa natura z kwiatami, filiżanką i lustrem"
olej na tekturze, 49,5 x 69,5 cm, sygnowany po prawej stronie: "a. karpiński". Na odwrocie dwukrotnie odbita autorska pieczęć: "A. KARPIŃSKI | Kraków, ul. Floriańska 19" oraz opis: "mal. a. karpiński".

15 500 zł

21-04-2017
Nowość
SĘTOWSKI Tomasz (ur. 1961, Częstochowa)
"Udany powrót"
olej na płótnie, 44,5 x 36,5 cm, sygnowany w lewym, dolnym rogu: "T. Sętowski". Na odwrocie autorski tytuł i powtórzona sygnatura.

14 500 zł

18-04-2017
Nowość
SCHEDEL Hartmann (1440-1514)
"Alegoria Polski" , 1493
drzeworyt kolorowany akwarelą, 1493 rok, 34 x 25 cm (w świetle passe partout), 140 x 223 mm (wymiar kompozycji).

1 200 zł

18-04-2017
Nowość
DZIERŻENCKI Eugeniusz (1905 Warszawa - 1990 Sopot)
"Brzeg bałtycki"
olej na płótnie, 50,5 x 80 cm, sygnowany w prawym, dolnym rogu: "E. Dzierżencki".

3 500 zł

18-04-2017
Nowość
MEHOFFER Józef (1869 Ropczyce k. Lwowa - 1946 Wadowice)
"Włosy Wyspiańskiego" , 1892
ołówek na papierze, Paryż - 1892 rok, 24,5 x 15 cm, sygnowany i opisany u dołu: "JMehoffer Włosy Wyspiańskiego 1892". Na odwrocie autorski opis ołówkiem: "Studium włosów do portretu Wyspiańskiego | przy piecyku żelaznym".

4 200 zł

18-04-2017
Nowość
KLIMOWSKI Stanisław (Kraków 1891 - Katowice 1982)
"Zamek w Wiśniczu"
olej na tekturze, 33,5 x 50,5 cm, sygnowany w prawym, dolnym rogu: "SKlimowski".

4 200 zł

18-04-2017
Nowość
Stanisław Bartus (1821 - 1859) "Wenus z Amorem" , 1845
olej na płótnie, 1845 rok, 52 x 76,5 cm, sygnowany i datowany po prawej stronie: "S. Bartus mal. 1845 r.". Praca była prezentowana w 1847 roku na wystawie sztuki we Lwowie, o czym znajdujemy wzmiankę w Słowniku Artystów Plastyków (zob. tom I, s. 101).

32 000 zł

11-12-2015
Srebrny krater
srebro próby 925, Prusy - przełom XIX i XX wieku, wysokość: 38 cm, szerokość z uchwytami: 41 cm, średnica wlewu: 23 cm, waga: 2302 g.

9 800 zł

30-06-2016
Srebrny komplet kawowy
srebro próby 830, Holandia-Amsterdam, 1911-1942 rok, sprzedawca Roelof Citroen. Komplet składa się z tacy (szer. 56 cm), dzbanka do kawy (wys. 13 cm), otwartej cukiernicy (wys. 8 cm), mlecznika (wys. 6,5 cm), popielniczki (wys. 9 cm), waga całkowita: 2923

11 500 zł

24-03-2017
Srebrny flakon / karafka
srebro próby 925, lata 20. XX wieku, wysokość (z zakrętką): 14 cm, szerokość: 13 cm, waga: 256 g.

1 200 zł

19-12-2016
Srebrna waza z motywem koronacji Stefana Batorego
srebro, trzecia ćwierć XIX wieku, wysokość z pokrywą: 70 cm, średnica podstawy: 35 cm, waga: 8.522,3 g.
02-08-2016
Srebrna taca
srebro próby 900, pierwsza połowa XX wieku, średnica: 46,5 cm, waga: 2171 g.

5 600 zł

06-06-2016
Srebrna papierośnica
srebro próby '84', Rosja - Moskwa, po 1908 roku, złotnik Wasilij Siergiejewicz Sikaczew (czynny w latach 1891-1917), 73 x 125 mm x 15 mm, waga całkowita: 151,2 g.

1 100 zł

05-05-2016
/11
liczba obiektów: 266