CONNAISSEUR Salon Dzieł Sztuki
Rynek Główny 7 (I piętro)
31-042 Kraków
12 421 02 34
galeria@koneser.krakow.pl
pon. - pt.: 10.00-18.00
sob.: 11.00-15.00
Liczba obiektów w ofercie sprzedaży: (375)
KOSSAK Juliusz (1824-1899)
"Oficer w mundurze formacji Krakusów"
akwarela, gwasz na papierze, około 1840-1844, 19 x 19,5 cm, sygnowany ołówkiem monogramem w prawym, dolnym rogu: "JK". Do pracy dołączona kopia ekspertyzy z 2013 roku autorstwa Wacławy Milewskiej.

21 000 zł

19-10-2018
Nowość
LAMBERT-RUCKI Jean (1888 Kraków - 1967)
"Krucyfiks procesyjny"
brąz patynowany, drewno, 47 x 40 cm (wymiar krzyża), 34 x 33,5 cm (wymiar figury), sygnatura z prawego boku na perizonium Chrystusa: "LAMBERT-RUCKI".

5 800 zł

19-10-2018
Nowość
DWURNIK Edward (ur. 1943, Radzymin)
"Plac Zamkowy w Warszawie" , 2016
akryl na płótnie, 2016 rok, 61 x 50 cm, sygnowany i datowany w prawym, dolnym rogu: "2016 | E. DWURNIK". Na odwrocie autorski opis: "2016 | E. DWURNIK | PLAC ZAMKOWY | NR:XI – 662 - 5778".

12 500 zł

19-10-2018
Nowość
"Abstrakcja" , 2004
akryl na płótnie, 2004 rok, 30 x 30 cm, sygnowany, datowany i opisany na odwrocie: "2004 | E. DWURNIK | XXV 210 | 5/25 3213".

3 400 zł

19-10-2018
Nowość
NIKIFOR Krynicki (1895-1968)
"Cerkiew w jesiennym pejzażu"
akwarela, gwasz na papierze, 24,5 x 17 cm, praca opisana autorsko u dołu kompozycji: "ŁWNOWAWIESROSYTASEŁO 200ZŁ". Na odwrocie dwie autorskie pieczęcie.

3 600 zł

19-10-2018
Nowość
NIKIFOR Krynicki (1895-1968)
"Cerkiew w Krynicy"
ołówek na papierze, 24,5 x 17 cm, praca opisana autorsko u dołu kompozycji: "KRENICAWIESPOWIATSEŁO100ZŁ | NA1884".

1 800 zł

19-10-2018
Nowość
Mapa Polski , 1696
miedzioryt na papierze żeberkowanym, Norymberga, 1696 rok, 28,5 x 37 cm.

2 600 zł

19-10-2018
Nowość
ZAK Eugeniusz (1884 Mogilno -1926 Paryż)
"Wędrowiec"
miękki werniks na papierze welinowym Arches, 145 x 95 mm.

1 200 zł

19-10-2018
Nowość
KOSSAK Jerzy (1886 Kraków - 1955 Kraków)
"Polowanie par force"
olej na tekturze, 27 x 40 cm, sygnowany u dołu kompozycji: "Georg v. Kossak". W lewym, dolnym rogu zatarta pierwotna sygnatura: "Jerzy Kossak", powyżej zmyta dedykacja.

10 500 zł

19-10-2018
Nowość
BRZOZOWSKI Stefan (1911-1978)
"Słoneczniki" , 1940
olej na tekturze, 1940 rok, 28 x 23 cm, sygnowany i datowany w prawym, dolnym rogu: "SBrzozowski 1940".

1 450 zł

19-10-2018
Nowość
"Żółte tulipany" , 2015
akryl na płótnie, 2015 rok, 50 x 40 cm, sygnowany i datowany w prawym, dolnym rogu: "E. DWURNIK 2015". Na odwrocie autorski opis: "2015 | E. DWURNIK | ŻÓŁTE | NR: XXIII – 733 | = 5304 =".

5 600 zł

19-10-2018
Nowość
"Dęblin" , 2017
akwarela, ołówek na papierze, 2017 rok, 29,5 x 21 cm, sygnowany, datowany i opisany u dołu kompozycji: "DĘBLIN DWURNIK 17". Na odwrocie autorskie opisy: "Dęblin | 1308.2017 | 20207 sps XIR: 3170 | + ołówek | 30 x 20" i dwie pieczęcie.

1 900 zł

19-10-2018
Nowość
"Wizja Napoleona" , 1921
olej na płótnie, 1921 rok, 92 x 135 cm, sygnowany i datowany w lewym, dolnym rogu: "Jerzy Kossak 1921.".

42 000 zł

19-10-2018
Nowość
Zegarek damski, naręczny OMEGA
białe złoto próby 750 (18 k), diamenty, firma OMEGA, Szwajcaria - około połowy XX wieku, średnica koperty: 18 mm, długość całkowita: 16 cm. Zegarek w okrągłej oprawie, tarcza bez cyfr, z napisem: "OMEGA | Geneve". Koperta dekorowana 24 diamentami.

9 500 zł

17-11-2017
Tapiseria ze zwierzętami
wełna, osnowa lniana , 200 x 145 cm, Niderlandy lub Francja – XVII/XVIII wiek.

19 000 zł

31-05-2017
Tapiseria z czaplą
wełna, osnowa lniana, 252 x 180 cm, Niderlandy lub Francja – XVII/XVIII wiek.

32 000 zł

31-05-2017
Stanisław Arcimowicz (1885 - 1968) "Żaglowce na... , 1958
technika własna (relief, olej) na sklejce, 1958 rok, 32 x 41 cm, sygnowany w lewym, dolnym rogu: "St. Arcimowicz". Na odwrocie opis ołówkiem: "5/V 1958 r | StArcimowicz".

1 500 zł

03-11-2017
Srebrny kufel , 1724
srebro próby 925, Anglia - Londyn, 1724 rok, wysokość: 17 cm, szerokość: 16 cm, średnica podstawy: 11,5 cm, waga: 625,3 g.
Kufel wykonany w całości ze srebra.

13 500 zł

20-04-2018
Srebrny flakon / karafka
srebro próby 925, lata 20. XX wieku, wysokość (z zakrętką): 14 cm, szerokość: 13 cm, waga: 256 g.

1 200 zł

19-12-2016
Srebrna waza , 1840
srebro próby 12 łut, Austro-Węgry, Wiedeń – 1840 rok, wysokość (z pokrywą): 16 cm, szerokość (z uchwytami): 25 cm, średnica wlewu: 17 cm, waga: 1324,4 g.

3 900 zł

02-08-2018
Srebrna cukiernica
srebro próby 950, Francja - ok. 1915 rok, wysokość (z pokrywką): 18 cm, szerokość: 18,5 cm, waga: 466,5 g.

2 700 zł

19-01-2017
Serwis do mokki Miśnia dla 6 osób
porcelana, farby naszkliwne, złocenia, Niemcy - Miśnia, ok. 1860-1924 roku. W skład serwisu wchodzi 18 elementów: sześć filiżanek (wysokość: 7 cm), sześć spodeczków (średnica: 14,5 cm), dzbanek z pokrywką (wysokość: 23 cm),

2 800 zł

05-01-2018
Plakieta ze sceną adoracji pasterzy
brąz patynowany, Augsburg - 2. Połowa XVIII wieku, 10 x 7,7 cm, sygnowany w prawym dolnym rogu: "I:Q". Na odwrocie wydrapany znak własnościowy: "JM". Reliefowa plakieta ze sceną na tle architektury.

11 500 zł

17-11-2017
Para świeczników "Torreadorzy"
brąz patynowany, koniec XIX / początek XX wieku, wysokość: 25 cm, wymiary podstawy: 9 x 11 cm.

3 600 zł

13-04-2018
Para solniczek
srebro pr. 1, Francja - I. połowa XX wieku, szerokość: 15 cm, wysokość: 12,5 cm, waga srebra: 231 g.

2 300 zł

21-07-2016
/15
liczba obiektów: 375