CONNAISSEUR Salon Dzieł Sztuki
Rynek Główny 7 (I piętro)
31-042 Kraków
12 421 02 34
galeria@koneser.krakow.pl
pon. - pt.: 10.00-18.00
sob.: 11.00-15.00
Liczba obiektów w ofercie sprzedaży: (296)
Tapiseria ze zwierzętami
wełna, osnowa lniana , 200 x 145 cm, Niderlandy lub Francja – XVII/XVIII wiek.

19 000 zł

31-05-2017
Tapiseria z czaplą
wełna, osnowa lniana, 252 x 180 cm, Niderlandy lub Francja – XVII/XVIII wiek.

32 000 zł

31-05-2017
Srebrny krater
srebro próby 925, Prusy - przełom XIX i XX wieku, wysokość: 38 cm, szerokość z uchwytami: 41 cm, średnica wlewu: 23 cm, waga: 2302 g.

9 800 zł

30-06-2016
Srebrny komplet kawowy
srebro próby 830, Holandia-Amsterdam, 1911-1942 rok, sprzedawca Roelof Citroen. Komplet składa się z tacy (szer. 56 cm), dzbanka do kawy (wys. 13 cm), otwartej cukiernicy (wys. 8 cm), mlecznika (wys. 6,5 cm), popielniczki (wys. 9 cm), waga całkowita: 2923

11 500 zł

24-03-2017
Srebrny flakon / karafka
srebro próby 925, lata 20. XX wieku, wysokość (z zakrętką): 14 cm, szerokość: 13 cm, waga: 256 g.

1 200 zł

19-12-2016
Srebrna waza z motywem koronacji Stefana Batorego
srebro, trzecia ćwierć XIX wieku, wysokość z pokrywą: 70 cm, średnica podstawy: 35 cm, waga: 8.522,3 g.
02-08-2016
Srebrna papierośnica
srebro próby '84', Rosja - Moskwa, po 1908 roku, złotnik Wasilij Siergiejewicz Sikaczew (czynny w latach 1891-1917), 73 x 125 mm x 15 mm, waga całkowita: 151,2 g.

1 100 zł

05-05-2016
Srebrna cukiernica z muszlami
srebro próby 950, Francja - koniec XIX wieku, wysokość (z pokrywką): 15 cm, szerokość: 15,5 cm, waga: 660 g.

3 600 zł

19-01-2017
Srebrna cukiernica skrzynkowa
srebro próby 13 łut, początek XIX wieku, wysokość: 9,5 cm, wymiar podstawy: 11 x 14,5 cm, waga: 488,9 g.

3 200 zł

06-06-2016
Srebrna cukiernica
srebro próby 950, Francja - ok. 1915 rok, wysokość (z pokrywką): 18 cm, szerokość: 18,5 cm, waga: 466,5 g.

2 700 zł

19-01-2017
Solniczka z kryształowym wkładem
srebro próby '2', szkło kryształowe, Francja - Paryż, początek XX wieku, wysokość: 10,5 cm, wymiar podstawy: 6,5 x 6,5 cm, waga całkowita: 329,4 g.

900 zł

06-06-2016
Secesyjny zegar podłogowy
Wiedeń - początek XX wieku, mechanizm kwadransowy z odrębnym sekundnikiem, na emaliowanej tarczy o znaczenia wiedeńskiego sprzedawcy: "Josef Weilz | WIEN".

14 500 zł

19-01-2017
Mosiądz srebrzony, wysokość: 16,5 cm, wymiary podstawy: 25 x 21,5 cm. Na bokach nóżek oznaczenia wytwórcy: "PLEWKIEWICZ | WARSZAWA". Srebrzenie oryginalne (w kilku miejscach przetarte), całość pokryta naturalną patyną.

3 600 zł

06-02-2017
Roman Hennel (1927 - ) "Rynek w Krakowie"
olej na płótnie, 58 x 59 cm, sygnowany w prawym, dolnym rogu: "R. Hennel". Na odwrocie opis: "Roman Hennel | 'Rynek Główny zimą' 58 x 59 cm" oraz pieczęć zezwalająca na wywóz za granicę.

1 600 zł

27-10-2016
Para świeczników pięcioramiennych
srebro próby 835, Prusy - koniec XIX/początek XX wieku, wysokość: 21 cm, średnica: ok 29 cm, waga łączna: 2080 g

6 800 zł

11-08-2016
Para solniczek
srebro pr. 1, Francja - I. połowa XX wieku, szerokość: 15 cm, wysokość: 12,5 cm, waga srebra: 231 g.

2 300 zł

21-07-2016
Para pałacowych figur
brąz patynowany, Europa Zachodnia (Francja?) - początek XX wieku, wysokość każdej z figur ok. 170 cm, średnica podstawy: 44 cm.

28 000 zł

25-10-2016
Para lichtarzy empirowych
brąz złocony, Francja - XIX wiek, wysokość: 31 cm, średnica stopy: 13,5 cm.

6 800 zł

30-01-2017
Para amorków
drewno gruntowane, złocone, wysokość: 9 cm, szerokość: 15,5 cm. Czas i miejsce powstania: Małopolska - XVIII wiek.

850 zł

05-12-2016
Orzeł Biały Zygmuntowski
brąz patynowany na drewnianym, owalnym podłożu, Polska - II połowa XIX wieku, wymiar orła: 18 cm x 10 cm, całość: 24 cm x 16 cm.

900 zł

09-01-2017
Lidia Kisielewska (1914 - 1986) "Przekupki" , 1970
olej na tekturze, 1970 rok, 25 x 32 cm, sygnowany monogramem w prawym, dolnym rogu: "Ki". Na odwrocie autorski opis: "Lidia Kisielewska | Przekupki - 1970 r." oraz opis kredką: "LIDIA KISIELEWSKA | 1914-1986 | KRAKÓW".

800 zł

06-06-2016
Lajos (Louis) Mark (1867 - 1942) "Anioł stróż"
olej na płótnie, 98 x 72 cm, sygnowany w prawym, dolnym rogu: "MARK" (sygnatura oryginalna, autorska). Na odwrocie nieczytelny opis w języku węgierskim.

6 800 zł

08-06-2016
Kandelabr czteroramienny, pięcioświecowy
srebro próby 800, dwudziestolecie międzywojenne, wysokość całkowita: 55 cm, podstawa: 17,5 x 17,5 cm, waga: 1577 g

4 800 zł

05-08-2016
Johann Geyer (1807 - 1875) "Consilium medicum"
olej na blasze, 31 x 38 cm, praca niesygnowana, przypisywana Johannowi Geyerowi. Na odwrocie nalepka z wypisanym ręcznie tytułem pracy i nazwiskiem: "Geyer" oraz naklejka składu z Hamburga: "W. F. AHRT | in | HAMBURG | Neuerwall 50.".

16 000 zł

14-04-2016
Jean Daum (1825 - 1885) Wazon z krzakiem róży
szkło warstwowe, barwione, trawione, wysokość: 30 cm, średnica wlewu: 12,5 cm, sygnowany na podstawie: "Daum | Nancy".

16 000 zł

06-02-2017
/12
liczba obiektów: 296