CONNAISSEUR Salon Dzieł Sztuki
Rynek Główny 7 (I piętro)
31-042 Kraków
12 421 02 34
galeria@koneser.krakow.pl
pon. - pt.: 10.00-18.00
sob.: 11.00-15.00
Liczba obiektów w ofercie sprzedaży: (376)
"Józef Piłsudski, dowódca I Brygady Legionów" , 1914
fotografia na papierze, ok. 1914 roku, 20 x 12,5 cm. Pozowana fotografia portretowa przedstawia Józefa Piłsudskiego w mundurze strzeleckim, nad jego lewą kieszenią widnieje odznaka strzelecka tzw. Parasol.

900 zł

20-04-2018
Nowość
LEBENSTEIN Jan (1930-1999)
"Konstrukcja pierwszego wiatraka" , 1974
litografia barwna na papierze, 1974 rok, 70 x 49,5 cm (wymiar arkusza), sygnowana i datowana ołówkiem poniżej kompozycji: "37/100 | Lebestein 74".

1 600 zł

20-04-2018
Nowość
LEBENSTEIN Jan (1930-1999)
"Koniec Boksera" , 1974
litografia barwna na papierze, 1974 rok, 70 x 49,5 cm (wymiar arkusza), sygnowana i datowana ołówkiem poniżej kompozycji: "14/100 | Lebestein 74".

1 600 zł

20-04-2018
Nowość
LEBENSTEIN Jan (1930-1999)
"Sen Majora" , 1974
litografia barwna na papierze, 1974 rok, 70 x 49,5 cm (wymiar arkusza), sygnowana i datowana ołówkiem poniżej kompozycji: "52/100 | Lebestein 74".

1 600 zł

20-04-2018
Nowość
PRONASZKO Zbigniew (1885 Debreczyn -1958 Kraków)
"Don Kichote"
akwarela, złota farba na podrysowaniu ołówkiem na papierze, 14 x 8 cm, sygnowana monogramem w lewym, dolnym rogu: "Z.P."

1 800 zł

20-04-2018
Nowość
"Poznań - projekt plakatu"
akwarela, tusz, ołówek na papierze, 28 x 21 cm.

2 500 zł

20-04-2018
Nowość
"Odaliska"
ołówek na papierze, 29 x 18 cm.

1 200 zł

20-04-2018
Nowość
Srebrny kufel , 1724
srebro próby 925, Anglia - Londyn, 1724 rok, wysokość: 17 cm, szerokość: 16 cm, średnica podstawy: 11,5 cm, waga: 625,3 g.
Kufel wykonany w całości ze srebra.

13 500 zł

20-04-2018
Nowość
Srebrna taca
srebro, Niemcy - Berlin, ok. 1850 roku, wymiary: 47 x 35 cm, waga: 1340,75 g. Taca wykonana w całości ze srebra o prostokątnym kształcie z zaokrąglonymi narożami. Krawędzie ozdobione żłobkowaniem, dodatkowo na narożnikach subtelne motywy roślinne.

3 800 zł

13-04-2018
Nowość
TERLECKI Alfred (1883 - 1973)
"Jesień pod Giewontem" , 1924
olej na płótnie, 1924 rok, 40 x 50 cm, sygnowany i datowany w lewym, dolnym rogu: "ALFRED TERLECKI 1924.".

3 800 zł

13-04-2018
Nowość
Para świeczników "Torreadorzy"
brąz patynowany, koniec XIX / początek XX wieku, wysokość: 25 cm, wymiary podstawy: 9 x 11 cm.

3 600 zł

13-04-2018
Nowość
DEMBOWSKI Leon (1823-1904)
"Widok na Tatry z Zakopanego" , 1853
akwarela na papierze, 1853 rok, 30 x 24,5 cm, sygnowana i datowana u dołu kompozycji: "L. Dembowski | 1853.".

6 400 zł

13-04-2018
Nowość
AXENTOWICZ Teodor (1859 - 1938)
"Jesień"
pastel na papierze, 98 x 68 cm, sygnowany w lewym, dolnym rogu: "T. Axentowicz". Na odwrocie pieczęć składu materiałów malarskich Róży Aleksandrowicz w Krakowie, ulica Basztowa 11.

54 000 zł

13-04-2018
Nowość
DOBROWOLSKI Odo (1883-1917)
"Nokturn paryski" , 1911
tusz, akwarela na papierze, 1911 rok, 61 x 39 cm, sygnowany, datowany i opisany w lewym, dolnym rogu: "Odo Dobrowolski | Paryż 911 Notre Dame".

6 000 zł

13-04-2018
Nowość
SICHULSKI Kazimierz (1879 - 1942)
"Przy studni" , 1931
olej na płótnie, 1931 rok, 99 x 89 cm, sygnowany i datowany w lewym, dolnym rogu: "Sichulski 1931".

49 000 zł

13-04-2018
Nowość
MALCZEWSKI Rafał (1892-1965)
"Koniec lata"
akwarela na papierze, 38 x 55,5 cm, sygnowana w prawym, dolnym rogu: "Rafał Malczewski".

11 500 zł

13-04-2018
Nowość
Zegarek damski, naręczny OMEGA
białe złoto próby 750 (18 k), diamenty, firma OMEGA, Szwajcaria - około połowy XX wieku, średnica koperty: 18 mm, długość całkowita: 16 cm. Zegarek w okrągłej oprawie, tarcza bez cyfr, z napisem: "OMEGA | Geneve". Koperta dekorowana 24 diamentami.

9 500 zł

17-11-2017
Tapiseria ze zwierzętami
wełna, osnowa lniana , 200 x 145 cm, Niderlandy lub Francja – XVII/XVIII wiek.

19 000 zł

31-05-2017
Tapiseria z czaplą
wełna, osnowa lniana, 252 x 180 cm, Niderlandy lub Francja – XVII/XVIII wiek.

32 000 zł

31-05-2017
Stanisław Arcimowicz (1885 - 1968) "Żaglowce na... , 1958
technika własna (relief, olej) na sklejce, 1958 rok, 32 x 41 cm, sygnowany w lewym, dolnym rogu: "St. Arcimowicz". Na odwrocie opis ołówkiem: "5/V 1958 r | StArcimowicz".

1 500 zł

03-11-2017
Srebrny zegar kolumnowy
srebro, Polska - około połowy XX wieku, wysokość: 23 cm, wymiary podstawy: 10 x 10 cm, średnica tarczy: 9 cm, waga całkowita: 1184,10 g. Na uchwycie drzwiczek z tyłu znajduje się polska cecha probiercza wybita po 1963 roku z główką kobiety w chuście.

4 200 zł

21-03-2018
Srebrny komplet kawowy
srebro próby 830, Holandia-Amsterdam, 1911-1942 rok, sprzedawca Roelof Citroen. Komplet składa się z tacy (szer. 56 cm), dzbanka do kawy (wys. 13 cm), otwartej cukiernicy (wys. 8 cm), mlecznika (wys. 6,5 cm), popielniczki (wys. 9 cm), waga całkowita: 2923

11 500 zł

24-03-2017
Srebrny komplet kawowo-herbaciany
srebro próby 950, Francja - koniec XIX wieku. Komplet składa się z tacy (44,5 x 35,5 cm), dzbanka do kawy (wys. 25,5 cm), imbryka do herbaty (wys. 23 cm), cukiernicy z pokrywką (wys. 17,5 cm), mlecznika (wys. 13,5 cm), waga całkowita: 4105,5 g.

19 000 zł

24-11-2017
Srebrny flakon / karafka
srebro próby 925, lata 20. XX wieku, wysokość (z zakrętką): 14 cm, szerokość: 13 cm, waga: 256 g.

1 200 zł

19-12-2016
Srebrna cukiernica
srebro próby 950, Francja - ok. 1915 rok, wysokość (z pokrywką): 18 cm, szerokość: 18,5 cm, waga: 466,5 g.

2 700 zł

19-01-2017
/16
liczba obiektów: 376