CONNAISSEUR Salon Dzieł Sztuki
Rynek Główny 7 (I piętro)
31-042 Kraków
12 421 02 34
galeria@koneser.krakow.pl
pon. - pt.: 10.00-18.00
sob.: 11.00-15.00
Liczba obiektów w ofercie sprzedaży: (382)
PIOTROWSKI Antoni (1853 Nietulisko Duże k. Kunowa - 1924 Warszawa)
"Tancerka"
olej na płótnie, 88 x 65 cm, sygnowany w lewym, dolnym rogu: "A. PIOTROWSKI".

36 000 zł

12-12-2018
Nowość
"Szepty miłosne"
olej na tekturze, 34 x 40 cm, sygnowany w lewym, dolnym rogu: "A. PIOTROWSKI". Na odwrocie pieczęć składu materiałów malarskich Róży Aleksandrowicz w Krakowie, ulica Basztowa 11.

16 000 zł

12-12-2018
Nowość
KISLING Mojżesz (1891-1953)
"Kos z drozdem" , 1952
olej na płótnie, 1952 rok, 24 x 33 cm, sygnowany w lewym, górnym rogu: "Kisling".

72 000 zł

12-12-2018
Nowość
BERLEWI Henryk (1894 - 1967)
"Brunetka" , 1939
pastel na papierze, 1939 rok, 30 x 23 cm, sygnowany i datowany w prawym, dolnym rogu: "H. Berlewi | Paris. 1939". Na odwrocie owalna pieczęć: "Etude CHAPELLE PERRIN PROMATIN | VERSAILLES | ATELIER BERLEWI".

9 500 zł

12-12-2018
Nowość
MALCZEWSKI Rafał (1892-1965)
"Chorwacja – Riwiera na wyspie Hvar"
akwarela na papierze, przed 1939 rokiem, 34 x 49 cm, sygnowana i opisana w lewym, dolnym rogu: "Rafał Malczewski. Hvar".

11 000 zł

12-12-2018
Nowość
MARCZYŃSKI Adam (1908 - 1985)
"Wyspa ptaków"
monotypia na papierze, 25 x 29,5 cm, sygnowana i opisana ołówkiem poniżej kompozycji: "wyspa ptaków. monot. | Marczyński".

2 600 zł

07-12-2018
Nowość
RUBCZAK Jan (Dubczak) (Stanisławów 1884 - 1942 Auschwitz)
"Drzewa"
akwaforta na papierze, 300 x 385 mm, sygnowana ołówkiem poniżej kompozycji: "Jan Rubczak".

2 200 zł

07-12-2018
Nowość
CZYŻEWSKI Tytus (1880-1945)
"Portret Teresy Tyszkiewicz"
olej na tekturze, 63,5 x 47,5 cm, niesygnowany.

Proweniencja: praca była bezpośrednim podarunkiem od artysty.

16 500 zł

07-12-2018
Nowość
SZANCENBACH Jan (Kraków 1928 - Kraków 1998)
"Autoportret w kawiarni na Montmartre" , 1991
olej na płótnie, 1991 rok, 103 x 119 cm, sygnowany w prawym, dolnym rogu: "Xancenbach". Na odwrocie autorski opis: "JAN SZANCENBACH | KAWIARNIA NA MONTMARTRE | 1991" oraz naklejka z pracowni artysty na krośnie.

18 500 zł

07-12-2018
Nowość
"Martwa natura z rybami" , 1984
olej na płótnie, 1984 rok, 85 x 95 cm, sygnowany w prawym, dolnym rogu: "Szancenbach". Na odwrocie autorski opis: "JAN SZANCENBACH | RYBY | 1984" oraz naklejka z pracowni artysty na krośnie.

17 500 zł

07-12-2018
Nowość
LARISCH Karol (1902-1935)
"Odpoczynek na łące"
olej na sklejce, 32,5 x 42 cm, niesygnowany. Na odwrocie studium olejne z kobiecym portretem, z autorskim oznaczeniem w prawym, górnym rogu: "N 71". Praca opisana i reprodukowana w katalogu prac artysty "Karol Larisch 1902-1935: Monografja artystyczna", o

18 000 zł

07-12-2018
Nowość
BEDNARSKI Grzegorz (ur. 1954)
"Pomidory" , 1995
olej na tekturze, 1995 rok, 21 x 31 cm, sygnowany monogramem w prawym, dolnym rogu: "GB 95". Na odwrocie autorski opis ołówkiem: "G. BEDNARSKI | MARTWA NATURA | Z POMIDORAMI | 1995 | 21 x 31".

3 400 zł

07-12-2018
Nowość
BEDNARSKI Grzegorz (ur. 1954)
"Martwa natura z cebulą" , 1994
olej na tekturze, 1994 rok, 21 x 30,5 cm, sygnowany monogramem w prawym, dolnym rogu: "GB 94". Na odwrocie autorski opis ołówkiem: "BEDNARSKI | MARTWA NATURA | Z CEBULĄ | 1994 | 21 x 30,5".

3 400 zł

07-12-2018
Nowość
Zegarek damski, naręczny OMEGA
białe złoto próby 750 (18 k), diamenty, firma OMEGA, Szwajcaria - około połowy XX wieku, średnica koperty: 18 mm, długość całkowita: 16 cm. Zegarek w okrągłej oprawie, tarcza bez cyfr, z napisem: "OMEGA | Geneve". Koperta dekorowana 24 diamentami.

9 500 zł

17-11-2017
Tapiseria ze zwierzętami
wełna, osnowa lniana , 200 x 145 cm, Niderlandy lub Francja – XVII/XVIII wiek.

19 000 zł

31-05-2017
Tapiseria z czaplą
wełna, osnowa lniana, 252 x 180 cm, Niderlandy lub Francja – XVII/XVIII wiek.

32 000 zł

31-05-2017
Stanisław Arcimowicz (1885 - 1968) "Żaglowce na... , 1958
technika własna (relief, olej) na sklejce, 1958 rok, 32 x 41 cm, sygnowany w lewym, dolnym rogu: "St. Arcimowicz". Na odwrocie opis ołówkiem: "5/V 1958 r | StArcimowicz".

1 500 zł

03-11-2017
Srebrny kufel , 1724
srebro próby 925, Anglia - Londyn, 1724 rok, wysokość: 17 cm, szerokość: 16 cm, średnica podstawy: 11,5 cm, waga: 625,3 g.
Kufel wykonany w całości ze srebra.

13 500 zł

20-04-2018
Srebrny flakon / karafka
srebro próby 925, lata 20. XX wieku, wysokość (z zakrętką): 14 cm, szerokość: 13 cm, waga: 256 g.

1 200 zł

19-12-2016
Srebrna waza , 1840
srebro próby 12 łut, Austro-Węgry, Wiedeń – 1840 rok, wysokość (z pokrywą): 16 cm, szerokość (z uchwytami): 25 cm, średnica wlewu: 17 cm, waga: 1324,4 g.

3 900 zł

02-08-2018
Srebrna cukiernica
srebro próby 950, Francja - ok. 1915 rok, wysokość (z pokrywką): 18 cm, szerokość: 18,5 cm, waga: 466,5 g.

2 700 zł

19-01-2017
Plakieta ze sceną adoracji pasterzy
brąz patynowany, Augsburg - 2. Połowa XVIII wieku, 10 x 7,7 cm, sygnowany w prawym dolnym rogu: "I:Q". Na odwrocie wydrapany znak własnościowy: "JM". Reliefowa plakieta ze sceną na tle architektury.

11 500 zł

17-11-2017
Para świeczników "Torreadorzy"
brąz patynowany, koniec XIX / początek XX wieku, wysokość: 25 cm, wymiary podstawy: 9 x 11 cm.

3 600 zł

13-04-2018
Para solniczek
srebro pr. 1, Francja - I. połowa XX wieku, szerokość: 15 cm, wysokość: 12,5 cm, waga srebra: 231 g.

2 300 zł

21-07-2016
Para pałacowych figur
brąz patynowany, Europa Zachodnia (Francja?) - początek XX wieku, wysokość każdej z figur ok. 170 cm, średnica podstawy: 44 cm.

28 000 zł

25-10-2016
/16
liczba obiektów: 382