CONNAISSEUR Salon Dzieł Sztuki
Rynek Główny 7 (I piętro)
31-042 Kraków
12 421 02 34
galeria@koneser.krakow.pl
pon. - pt.: 10.00-18.00
sob.: 11.00-15.00
Liczba obiektów w ofercie sprzedaży: (262)
"Złoty bażant"
brąz złocony na podstawie z czerwonego marmuru, Francja (?) - druga połowa XIX wieku, wysokość: 11,5 cm, szerokość całkowita: 21 cm. Wysokiej klasy rzeźba biurkowa (precyzyjny i kunsztowny odlew, dokładnie cyzelowany).

950 zł

16-02-2017
Nowość
PRZEBINDOWSKI Zdzisław (1902 - 1986)
"Jesienny pejzaż"
olej na płótnie, 101 x 109 cm, sygnowany w lewym, dolnym rogu: "Z. Przebindowski". Praca nieoprawiona.

6 400 zł

16-02-2017
Nowość
BENEDYKTOWICZ Janusz (1918 - 2001)
"Kaplica Zygmuntowska na Wawelu" , 1949
mezzotinta na papierze, 135 x 90 mm, sygnowana i datowana ołówkiem poniżej kompozycji: "Mezzotinta | Janusz Benedyktowicz 1949".

400 zł

16-02-2017
Nowość
"Kościół św. Barbary"
akwaforta, akwatinta na papierze, 115 x 110 mm, sygnowana i dedykowana ołówkiem poniżej kompozycji: "... (nieczytelne) Benedyktowicz".

400 zł

16-02-2017
Nowość
Stanisław Bartus (1821 - 1859) "Wenus z Amorem" , 1845
olej na płótnie, 1845 rok, 52 x 76,5 cm, sygnowany i datowany po prawej stronie: "S. Bartus mal. 1845 r.". Praca była prezentowana w 1847 roku na wystawie sztuki we Lwowie, o czym znajdujemy wzmiankę w Słowniku Artystów Plastyków (zob. tom I, s. 101).

32 000 zł

11-12-2015
Srebrny krater
srebro próby 925, Prusy - przełom XIX i XX wieku, wysokość: 38 cm, szerokość z uchwytami: 41 cm, średnica wlewu: 23 cm, waga: 2302 g.

9 800 zł

30-06-2016
Srebrny flakon / karafka
srebro próby 925, lata 20. XX wieku, wysokość (z zakrętką): 14 cm, szerokość: 13 cm, waga: 256 g.

1 200 zł

19-12-2016
Srebrna waza z motywem koronacji Stefana Batorego
srebro, trzecia ćwierć XIX wieku, wysokość z pokrywą: 70 cm, średnica podstawy: 35 cm, waga: 8.522,3 g.
02-08-2016
Srebrna taca
srebro próby 900, pierwsza połowa XX wieku, średnica: 46,5 cm, waga: 2171 g.

5 600 zł

06-06-2016
Srebrna papierośnica
srebro próby '84', Rosja - Moskwa, po 1908 roku, złotnik Wasilij Siergiejewicz Sikaczew (czynny w latach 1891-1917), 73 x 125 mm x 15 mm, waga całkowita: 151,2 g.

1 100 zł

05-05-2016
Srebrna cukiernica z muszlami
srebro próby 950, Francja - koniec XIX wieku, wysokość (z pokrywką): 15 cm, szerokość: 15,5 cm, waga: 660 g.

3 600 zł

19-01-2017
Srebrna cukiernica skrzynkowa
srebro próby 13 łut, początek XIX wieku, wysokość: 9,5 cm, wymiar podstawy: 11 x 14,5 cm, waga: 488,9 g.

3 200 zł

06-06-2016
Srebrna cukiernica
srebro próby 950, Francja - ok. 1915 rok, wysokość (z pokrywką): 18 cm, szerokość: 18,5 cm, waga: 466,5 g.

2 700 zł

19-01-2017
Solniczka z kryształowym wkładem
srebro próby '2', szkło kryształowe, Francja - Paryż, początek XX wieku, wysokość: 10,5 cm, wymiar podstawy: 6,5 x 6,5 cm, waga całkowita: 329,4 g.

900 zł

06-06-2016
Secesyjny zegar podłogowy
Wiedeń - początek XX wieku, mechanizm kwadransowy z odrębnym sekundnikiem, na emaliowanej tarczy o znaczenia wiedeńskiego sprzedawcy: "Josef Weilz | WIEN".

14 500 zł

19-01-2017
Mosiądz srebrzony, wysokość: 16,5 cm, wymiary podstawy: 25 x 21,5 cm. Na bokach nóżek oznaczenia wytwórcy: "PLEWKIEWICZ | WARSZAWA". Srebrzenie oryginalne (w kilku miejscach przetarte), całość pokryta naturalną patyną.

3 600 zł

06-02-2017
Roman Hennel (1927 - ) "Rynek w Krakowie"
olej na płótnie, 58 x 59 cm, sygnowany w prawym, dolnym rogu: "R. Hennel". Na odwrocie opis: "Roman Hennel | 'Rynek Główny zimą' 58 x 59 cm" oraz pieczęć zezwalająca na wywóz za granicę.

1 600 zł

27-10-2016
Para świeczników pięcioramiennych
srebro próby 835, Prusy - koniec XIX/początek XX wieku, wysokość: 21 cm, średnica: ok 29 cm, waga łączna: 2080 g

6 800 zł

11-08-2016
Para solniczek
srebro pr. 1, Francja - I. połowa XX wieku, szerokość: 15 cm, wysokość: 12,5 cm, waga srebra: 231 g.

2 300 zł

21-07-2016
Para pałacowych figur
brąz patynowany, Europa Zachodnia (Francja?) - początek XX wieku, wysokość każdej z figur ok. 170 cm, średnica podstawy: 44 cm.

28 000 zł

25-10-2016
Para lichtarzy empirowych
brąz złocony, Francja - XIX wiek, wysokość: 31 cm, średnica stopy: 13,5 cm.

6 800 zł

30-01-2017
Para amorków
drewno gruntowane, złocone, wysokość: 9 cm, szerokość: 15,5 cm. Czas i miejsce powstania: Małopolska - XVIII wiek.

850 zł

05-12-2016
Orzeł Biały Zygmuntowski
brąz patynowany na drewnianym, owalnym podłożu, Polska - II połowa XIX wieku, wymiar orła: 18 cm x 10 cm, całość: 24 cm x 16 cm.

900 zł

09-01-2017
Lidia Kisielewska (1914 - 1986) "Przekupki" , 1970
olej na tekturze, 1970 rok, 25 x 32 cm, sygnowany monogramem w prawym, dolnym rogu: "Ki". Na odwrocie autorski opis: "Lidia Kisielewska | Przekupki - 1970 r." oraz opis kredką: "LIDIA KISIELEWSKA | 1914-1986 | KRAKÓW".

800 zł

06-06-2016
Lajos (Louis) Mark (1867 - 1942) "Anioł stróż"
olej na płótnie, 98 x 72 cm, sygnowany w prawym, dolnym rogu: "MARK" (sygnatura oryginalna, autorska). Na odwrocie nieczytelny opis w języku węgierskim.

6 800 zł

08-06-2016
/11
liczba obiektów: 262