CONNAISSEUR Salon Dzieł Sztuki
Rynek Główny 7 (I piętro)
31-042 Kraków
12 421 02 34
galeria@koneser.krakow.pl
pon. - pt.: 10.00-18.00
sob.: 11.00-15.00
Liczba obiektów w ofercie sprzedaży: (349)
Zegarek damski, naręczny OMEGA
białe złoto próby 750 (18 k), diamenty, firma OMEGA, Szwajcaria - około połowy XX wieku, średnica koperty: 18 mm, długość całkowita: 16 cm. Zegarek w okrągłej oprawie, tarcza bez cyfr, z napisem: "OMEGA | Geneve". Koperta dekorowana 24 diamentami.

9 500 zł

17-11-2017
Tkanina - makata buczacka
jedwab, nici metalowe, Buczacz, przełom XIX i XX wieku, 145 x 185 cm, Na spodniej stronie tkany na taśmie znak fabryczny: herb Pilawa rodziny Potockich w otoku z napisem: "BUCZACZ" u góry. Tkanina przetarta na jednym z rogów (stan na zdjęciu).

6 400 zł

17-11-2017
Tapiseria ze zwierzętami
wełna, osnowa lniana , 200 x 145 cm, Niderlandy lub Francja – XVII/XVIII wiek.

19 000 zł

31-05-2017
Tapiseria z czaplą
wełna, osnowa lniana, 252 x 180 cm, Niderlandy lub Francja – XVII/XVIII wiek.

32 000 zł

31-05-2017
Stanisław Arcimowicz (1885 - 1968) "Żaglowce na... , 1958
technika własna (relief, olej) na sklejce, 1958 rok, 32 x 41 cm, sygnowany w lewym, dolnym rogu: "St. Arcimowicz". Na odwrocie opis ołówkiem: "5/V 1958 r | StArcimowicz".

1 500 zł

03-11-2017
Srebrny krater
srebro próby 925, Prusy - przełom XIX i XX wieku, wysokość: 38 cm, szerokość z uchwytami: 41 cm, średnica wlewu: 23 cm, waga: 2302 g.

9 800 zł

30-06-2016
Srebrny komplet kawowy
srebro próby 830, Holandia-Amsterdam, 1911-1942 rok, sprzedawca Roelof Citroen. Komplet składa się z tacy (szer. 56 cm), dzbanka do kawy (wys. 13 cm), otwartej cukiernicy (wys. 8 cm), mlecznika (wys. 6,5 cm), popielniczki (wys. 9 cm), waga całkowita: 2923

11 500 zł

24-03-2017
Srebrny komplet kawowo-herbaciany
srebro próby 950, Francja - koniec XIX wieku. Komplet składa się z tacy (44,5 x 35,5 cm), dzbanka do kawy (wys. 25,5 cm), imbryka do herbaty (wys. 23 cm), cukiernicy z pokrywką (wys. 17,5 cm), mlecznika (wys. 13,5 cm), waga całkowita: 4105,5 g.

19 000 zł

24-11-2017
Srebrny flakon / karafka
srebro próby 925, lata 20. XX wieku, wysokość (z zakrętką): 14 cm, szerokość: 13 cm, waga: 256 g.

1 200 zł

19-12-2016
Srebrna cukiernica
srebro próby 950, Francja - ok. 1915 rok, wysokość (z pokrywką): 18 cm, szerokość: 18,5 cm, waga: 466,5 g.

2 700 zł

19-01-2017
Secesyjny zegar podłogowy
Wiedeń - początek XX wieku, mechanizm kwadransowy z odrębnym sekundnikiem, na emaliowanej tarczy o znaczenia wiedeńskiego sprzedawcy: "Josef Weilz | WIEN".

14 500 zł

19-01-2017
Roman Hennel (1927 - ) "Rynek w Krakowie"
olej na płótnie, 58 x 59 cm, sygnowany w prawym, dolnym rogu: "R. Hennel". Na odwrocie opis: "Roman Hennel | 'Rynek Główny zimą' 58 x 59 cm" oraz pieczęć zezwalająca na wywóz za granicę.

1 600 zł

27-10-2016
Plakieta ze sceną adoracji pasterzy
brąz patynowany, Augsburg - 2. Połowa XVIII wieku, 10 x 7,7 cm, sygnowany w prawym dolnym rogu: "I:Q". Na odwrocie wydrapany znak własnościowy: "JM". Reliefowa plakieta ze sceną na tle architektury.

11 500 zł

17-11-2017
Patera z góralem tatrzańskim
brąz patynowany, szkło bezbarwne, Polska - koniec XIX wieku, wysokość: 39 cm, średnica patery: 22 cm. Patera figuralna z postacią górala. Podstawa w formie ośmiokąta wsparta na czterech nóżkach w kształcie kopyt.

4 500 zł

17-11-2017
Para świeczników pięcioramiennych
srebro próby 835, Prusy - koniec XIX/początek XX wieku, wysokość: 21 cm, średnica: ok 29 cm, waga łączna: 2080 g

6 800 zł

11-08-2016
Para solniczek
srebro pr. 1, Francja - I. połowa XX wieku, szerokość: 15 cm, wysokość: 12,5 cm, waga srebra: 231 g.

2 300 zł

21-07-2016
Para pałacowych figur
brąz patynowany, Europa Zachodnia (Francja?) - początek XX wieku, wysokość każdej z figur ok. 170 cm, średnica podstawy: 44 cm.

28 000 zł

25-10-2016
Pal Horvath (1936 - ) "Trzy kolory w superpozycji" , 2002
akryl na płycie, 2002 rok, 50 x 70 cm, opisany autorsko na odwrocie: "- 3 couleurs | (superpositions) | - 2002 | - 50 x 70 cm | - ACRYL sur MDF. | PAL HORVATH".

1 800 zł

27-10-2017
Pal Horvath (1936 - ) "Kompozycja przestrzenna... , 1975
relief, akryl na płycie, 1975 rok, 59 x 59 cm, sygnowany i datowany w prawym, dolnym rogu: "HORVATH 76". Opisany autorsko na odwrocie: "ELON II (B) | 1975 | PAL HORVATH".

4 500 zł

27-10-2017
Lidia Kisielewska (1914 - 1986) "Przekupki" , 1970
olej na tekturze, 1970 rok, 25 x 32 cm, sygnowany monogramem w prawym, dolnym rogu: "Ki". Na odwrocie autorski opis: "Lidia Kisielewska | Przekupki - 1970 r." oraz opis kredką: "LIDIA KISIELEWSKA | 1914-1986 | KRAKÓW".

800 zł

06-06-2016
Kufel ze scenami z wojny trzydziestoletniej , 1632
srebro, około połowy XIX wieku, wysokość: 26,5 cm, średnica podstawy: 19 cm. Duży kufel wykonany w całości ze srebra. Podstawa kolista, płaska, o falowanych kołnierzu, powyżej obły uskok dekorowany katuszami i motywami roślinnymi i owocowymi.

21 000 zł

07-12-2017
Kandelabr czteroramienny, pięcioświecowy
srebro próby 800, dwudziestolecie międzywojenne, wysokość całkowita: 55 cm, podstawa: 17,5 x 17,5 cm, waga: 1577 g

4 800 zł

05-08-2016
Johann Geyer (1807 - 1875) "Consilium medicum"
olej na blasze, 31 x 38 cm, praca niesygnowana, przypisywana Johannowi Geyerowi. Na odwrocie nalepka z wypisanym ręcznie tytułem pracy i nazwiskiem: "Geyer" oraz naklejka składu z Hamburga: "W. F. AHRT | in | HAMBURG | Neuerwall 50.".

16 000 zł

14-04-2016
Jean Daum (1825 - 1885) Wazon z krzakiem róży
szkło warstwowe, barwione, trawione, wysokość: 30 cm, średnica wlewu: 12,5 cm, sygnowany na podstawie: "Daum | Nancy".

9 800 zł

06-02-2017
olej na płótnie, 50 x 71 cm, sygnowany w prawym, dolnym rogu: "Hugo V. P.".

1 900 zł

10-11-2017
/14
liczba obiektów: 349