ANTIK BAZAR. Meble Antyczne. E. i S. Wojtachnio
ul. Ludna (wejście od ul. Okrąg) 9
00-413 Warszawa
22 622 4070
antik-bazar@wp.pl
poniedziałek - piątek: 11.00-18.00
sobota - 11.00-14.00
Liczba obiektów w ofercie sprzedaży: (154)
Łyżeczka do cukru
z owalnym, obustronnie złoconym czerpakiem o falistych brzegach; trzonek dekorowany motywem liści i owoców ostrokrzewu, z grawerowanym monogramem własnościowym: "E.A.S" oraz bitym znakiem firmy:
"TIFFANY & Co" - "STERLING M";
srebro pr. sterling (925);
17-09-2012
Zegarek gabinetowy Art Deco
Podstawa wykonana z marmuru, obudowa z mosiądzu.
Sygn. Urgos Niemcy lata 20 - 30 XX w.
Wym: w. 19,5 cm, średnica tarczy: 16 cm, podstawa: sz. 19, g. 4,5 cm.
16-08-2018
Zegar podłogowy
tzw. longcase , na tarczy namalowane sceny z 4 pór roku.
Konstrukcja: drewno iglaste, mahoń, okleina: mahoń.
Pochodzenie: Anglia, czas powstania: pocz. XIX w.
Wym: wys. 208 cm.
NR KAT. 34
29-01-2009
Zegar podłogowy
Skrzynia w stylu Ludwika Filipa, poł. XIX w.
Okleina mahoniowa,
wym: wys. 224, szer. 50,5 cm
NR KAT. 25
18-01-2018
Zegar podłogowy
w mahoniowej skrzyni, tarcza malowana z ruchomym obrazkiem okrętu na wzburzonych falach. Stan zachowania: bardzo dobry.
Anglia pocz. XIX w.
Wym: w. 230, sz. 65, g. 26 cm.
NR KAT. 61
01-07-2016
Zegar obrazowy
mechanizm kwadransowy, drewno złocone, tarcza zegarowa emaliowana
Wym: w. 51, sz. 41 cm.
11-07-2016
Zegar kominkowy
Francja k. XIX w.

Brąz złocony, zwieńczony postacią kobiety w stroju z epoki.

tarcza z białego metalu

Napęd sprężynowy, regulator wachadłowy

Wym: w. 36, sz. 26, g. 10 cm.
12-01-2018
Zegar gabinetowy Art Deco
Polska lat 30 XX w.
Skrzynka okleinowana wzorzystym orzechem
Napęd sprężynowy, regulator wahadłowy
Mechanizm sprawny
Wym: w. 29, sz. 53, g. 17,5 cm.
09-02-2017
Zegar eklektyczny
wiszący, orzech
08-07-2002
Zegar eklektyczny
wiszący, wys. 124 cm
06-07-2004
Zegar Art Deco
kamień i metal XX w.
25-09-2002
Zegar Art Deco
z dwoma wazkami
02-02-2005
Wózek dziecięcy
żelazo, drewno sosnowe, wiklina, lakier;
wys. 83 cm, dł. 120 cm, szer. 51 cm; kosz: wys. 76 cm, dł. 94,5 cm, szer. 46 cm.
Niemcy?; pocz. XX w.
Kosz (gondola) - owalny; dno płaskie, z dwóch desek; boki ażurowe, wyplatane z wikliny, z elementami toczonym
30-03-2017
Wieszak Art Deco
w formie ścianki, o konstrukcji ramowo-płycinowej, płaskorzeźbionej w liście i kwiaty na górnym obrzeżu, w górnej partii z hakami do zawieszania ubrań i z niewielkim prostokątnym lustrem oraz małą skrzyneczką poniżej,
17-06-2017
Toaletka w stylu Biedermeier
Wilno I ćwiartka XIX w.
Dwu-cześciowa, wsparta na komodzie na toczonych nogach, okleina mahoń, wym: w. 172 sz. 125 g. 52 cm ,
NR KAT. MAGAZYN
17-10-2008
Toaletka w stylu Art Deco
asymetryczna ,z lewej strony z zamykaną szafką i dwoma szufladkami i osadzonymi na bocznej ścianie dwiema półeczkami. Z prawej strony, zakończona łukiem z osadzoną na nim półką. Lustro okrągłe, bez ramy, przymocowane czterema metalowymi uchwytami.
21-07-2018
Toaletka Art Deco
okleina mahoniowa, blat i fronty szuflad lustrzane, sygn. Louis Aelterman, Gent Belgie. Lata 30 XX w.
NR KAT.192
17-09-2010
Toaletka Art Deco
wsparta na podstawie z czterema symetrycznie rozstawionymi szufladkami. Blat prostokątny , wyoblony z zamontowaną otwartą ramą do trzymania tafli lustra. Okleina orzechowa, okucia metal niklowany. Wym: w. 186, sz. 122, g. 35 cm.
NR KAT. 545
01-07-2017
Toaletka - barek modrnistyczna
okleina orzech, podstawa politurowana na czarno,
Czechy lata 60 XX w.
Wym: w. 165, dł. 105 cm.
Nr kat. 543
03-06-2005
Taca owalna srebro
Austro - Węgry, Wiedeń XIX/XX w.
Lustro grawerowane: w centrum Herb, rokaje, motywy floralne.
Wokół lustra rokokowa dekoracja plastyczna, ażurowa
srebro próby "3" ,monogram złotnika "H S"
Waga: 1 200g. wym: 47,5 x 39 cm.
01-04-2015
Szyfoniera w stylu Ludwik Filip
okleina mahoń, dekoracje wt. Rococo, 6 szuflad, wym: w. 164, sz. 100, g. 49 cm
NR KAT. 355
03-06-2005
Szezlong w stylu Ludwika Filipa
II poł. XIX w. Drewno mahoniowe, rzeźbione dekoracje floralne.
NR KAT. 373
08-08-2016
Szezlong w stylu Ludwik Filip
drewno mahoniowe, II poł. XIX w,
ozdobiona płaskorzeźbami, tapicerka pikowana, podgłówek opuszczany na zawiasie.
Wym: w. 101,sz. 165,g. 69 cm.
NR KAT. 54
07-08-2014
Szafka w stylu Empire
dwudrzwiowa z szufladą, flankujące pól-kolumny, z barwionymi na czarno bazami i kapitelami zdobionymi cyzelowanym mosiądzem, przednie nogi barwione na czarno w formie zwierzęcych łap, okleina orzechowa, okucia mosiężne. Pocz. XIX w.
15-04-2014
Szafka biblioteczna
w stylu Art Deco, Polska lata 30 XX w.
Dwu-kondygnacyjna jedno-skrzydłowa z żaluzją,
wewnątrz 9 półek
Okleina orzechowa
Wym: w. 270, sz. 50, g. dołu: 70, g. góry: 25 cm
NR KAT. 327
25-02-2017
/7
liczba obiektów: 154