ARLO SC - Antyki Dzieła Sztuki
Skup - Sprzedaż - Komis
ul. Zielna 45
00-108 Warszawa
022 620 0872
arloantyki@wp.pl
pon. - pt.: 11.00 - 18.00
sobota: 11.00 - 14.00
Liczba obiektów w ofercie sprzedaży: (766)
Żyrandol 8-ramienny T. Łopieński (1898-1983)
Lampa 8-ramienna, 8-świecowa, zelektryfikowana, tzw. Księstwo Warszawskie wykonanym przez T. Łopieńskiego(1898-1983) brąz; wys.72 cm, śr.63 cm. Polska, XX w. Warszawa, firma Braci Łopieńskich,. XX w.

3 000 zł

23-09-2016
ŻUBR WARSZAWA, ZAKŁAD CZ. CHOJNOWSKIEGO, 1936-39
Figura, brąz patynowany, wym. 20x10x12,5 cm; na spodzie okrągła pieczęć: ODLEWNIA METALI / C. CHOJNOWSKI / WARSZAWA figura. Polska, Warszawa, Zakład Czesława Chojnowskiego,lata 1936-39

900 zł

14-12-2017
Żardiniera srebrna Wiedeń 1872 - 1920
patera srebro pr 3, szkło, waga 584gr wym. 20x27x18 cm. sygn; cecha probierni austriackiej koniczynka z głową Diany, próbą 3 i literą A(Wiedeń) . Austro Węgry, Wiedeń lata 1872 – 1920

2 500 zł

26-11-2015
porcelana szkliwiona, ręcznie malowana- R.Hofmann, wym;. 34x23x18 cm Sygnowane: kobaltem litera N pod koroną (naśladownictwo znaku neapolitańskiej manufaktury Capodimonte) i R.Hofmann. Niemcy, Rudolsstadt Turyngia, manufaktura Volkstedt, pocz. XX w.

1 100 zł

12-09-2016
Świecznik srebrny XIX w.
Lichtarz srebrny XIX w. srebro ,waga 406 gr. wys. 37 cm. punca oryginalna nieczytelna oraz późniejsza repunca w owalu W, głowa kobiety w chuście i cyfra 3 cecha probierni Warszawskiej z lat 1963-1986

2 200 zł

16-09-2016
lichtarz, srebro próby 12 cechowane; w prostokątach Malcz kursywą, 12, w /Warszawie i w owalu kotwica znak warsztatowy, wys. 26 cm, szer. podstawy 10,5 cm; waga 294 g. Warszawa, złotnik Karol Malcz, lata 30.- 40 XIX w.

3 000 zł

03-03-2016
lichtarz srebro próby 830 cechowane; znak firmy, półksiężyc, korona i 830 S nr.7365 wys. 15 cm, szer. 25 cm, waga 220 g Niemcy, Brema, Wilkens & Söhne.

1 000 zł

04-03-2017
Świecznik srebrny M.Sztern Warszawa 1878
srebro pr. 84,waga 386 g. wys. 33 cm, podstawa 13x13. cm., sygn. w prostokącie М.ШTEPHБ / O.C./1878 i 84 , orzeł dwugłowy cecha probierni warszawskiej, znak warsztatowy lew w okręgu. Warszawa, złotnik M.Sztern , 1878, probierz O.C. ( czynny 1871-1896)

2 200 zł

29-02-2016
Świecznik srebrny Jan Pogorzelski Warszawa 1880
srebro próby 84 cechowane POGORZELSKI w prostokącie, cecha probierni miejskiej z monogramem probierza OC , rokiem 1880, próbą, znakiem miejskim, znak warsztatowy - łeb łosia; wys. 21 cm, śr. podstawy 10 cm; waga 197 g. Warszawa,

1 600 zł

01-04-2016
Świecznik srebrny Gebrüder Kühn, k. XIX w.
srebro pr. 925 waga 202 g. wys. 29 cm. cechowany; półksiężyc, korona ,925 STERLING znak warsztatowy Niemcy, Schwäbisch Gmünd, firma Gebrüder Kühn (czynna od 1860), k. XIX w.

900 zł

10-12-2015
Świecznik srebrny Berlin, 1820 – 1830
Srebro, waga: 597 g., wys. 33,5 cm; podstawa 10,8 cm, Puncowany: w prostokącie GWH, w kole A, wężyk probierczy oraz w kole stojący niedźwiedź z literą K; Berlin 1 poł. XIX w.

2 200 zł

24-01-2017
lichtarz, srebro, pr. 13, waga 224 g, wys. 23 cm śr. podstawy 13,7 cm, cechowane; cecha probierni wiedeńskiej z próbą 13, literą A i rokiem 18??, w prostokącie Schiffer oraz orzeł dwugłowy w owalu. Wiedeń, złotnik Franz Schiffer (czynny 1832-1854)

1 500 zł

17-02-2016
Świecznik srebrny Austria, lata 1867-1872
lichtarz, srebro, pr. 4(750), waga 278 g, wys. 27 cm śr. Cechowany w pięcioboku głowa Diany z cyfrą 4, monogram złotnika WL? oraz w owalu W, głowa kobiety w chuście i cyfra 4 cecha probierni warszawskiej

1 900 zł

29-02-2016
srebro pr. 84, wys.35 cm; waga 324 g; cechowany; w owalu L, głowa kobiety w kokoszniku, 84 oraz I.S. Lichtarz Warszawa, Izrael Szekman (czynny 1891-1939), lata 1908-1915

1 300 zł

04-03-2016
Świecznik srebrny
srebro pr 925.waga 85 g. wys. 11 cm. Cechowany; w prostokącie literka W/925/ głowa kobiety w chuście. Warszawa po 1986 r.

350 zł

09-04-2016
lichtarz plater; wys.18,5cm. Cechowany; w owalu B-cia. Henneberg/rozetka/Czajkowski/Warszawa w rąbie N i Galw. Warszawa Bracia Henneberg i Michał Czajkowski 1863-1872

550 zł

25-09-2017
Świecznik platerowy WMF
plater na mosiądzu, wym.19x27x11,5cm. Niemcy, , firma Württembergische Metallwarenfabrik, 1 poł.. XX w.

400 zł

25-11-2016
Łyżka z sitkiem XIX w. Rosja, Petersburg, 1863r.
srebro, próba 84, czerpak wewnątrz złocony śr.7 cm., waga 53 g, dł. 19cm. cechowana: w prostokącie A.M|1863|w prostokącie 84|i cecha w prostokącie A.K (do cukru pudru lub herbaty)

400 zł

11-10-2017
Łyżka srebrna półmiskowa Strzegom ok. 1850 r.
srebro złocone, waga 80g.dł.24,5 cm. cechowana w okręgu skrzyżowany miecz i klucz oraz monogram złotnika „IAL” Strzegom ok. 1850 r.

380 zł

18-01-2016
Łyżka srebrna pamiątkowa z Olsztyna
srebro pr. 800, czerpak emalia z zamkiem w Olsztynie (SCHLOSS ALLENSTEIN) , waga 14 g.dł.11,7 cm., cechowana;800, KFK

200 zł

12-10-2017
zestaw sztućców do kruszonu na 6 os– koktajli , srebro, próba 916, waga 152 g, dł. 26,2 cm. cechowane: C, gwiazdka z sierpem i młotem, 916 oraz 2K. Związek Radziecki, Jekaterynburg (Swierdłowsk), po 1958

600 zł

18-03-2016
srebro pr.800 waga 63 g. długość 21 cm złocony czerpak cechowana; półksiężyc/korona/800 i w gwiazdce A Robert Altermann lata 1879-1927 Zgorzelec (Gorlitz)

260 zł

31-03-2016
Łyżka srebrna do kawioru Rosja, Petersburg, 1896r.
srebro, próba 84, czerpak wewnątrz złocony waga 25 g, dł. 12 cm. cechowana: w prostokącie A. Ш|1896 |w prostokącie 84| i znak miasta Petersburg, cecha w owalu PJS Rosja, Petersburg, 1896r.

220 zł

09-11-2017
Łyżka do cukru pudru poł. XIX w.
srebro, czerpak złocony, waga 38 gr.dł.16 cm., sitko śr. 5,3 cm., Chochla do marynat cechowana .w prostokącie FH Europa zachodnia XIX w.

420 zł

09-10-2017
/31
liczba obiektów: 766