ARLO SC - Antyki Dzieła Sztuki
Skup - Sprzedaż - Komis
ul. Zielna 45
00-108 Warszawa
022 620 0872
arloantyki@wp.pl
pon. - pt.: 11.00 - 18.00
sobota: 11.00 - 14.00
Liczba obiektów w ofercie sprzedaży: (688)
Cukiernica srebrna Kraków , po 1931r.
Cukiernica skrzynkowa złocona wewnątrz, srebro pr. 3; wym. 12x9,5x9 cm; waga 315 g. cechowana; w owalu 3, głowa kobiety w chuście i literka K cecha probierni krakowskiej oraz w okręgu znak warsztatowy JG ; Kraków złotnik JG, po 1931r.

1 400 zł

22-10-2018
Nowość
Sztućce półmiskowe, srebro p. 0,950, waga 327 g, ostrza z metalu srebrzonego, nóż dł. 31 cm, widelec 27,3 cm
Cechowane; głowa Minerwy z 2 oraz EE . Paryż, Edouard Ernie (1882-1901), k. XIX w.

1 100 zł

22-10-2018
Nowość
Komplet platerowy do porcjowania mięsa, plater, stal, składający się z widelca z ruchomą podpórką (dł. 28 cm), noża (32,3cm), uchwytu do przytrzymania mięsa z zaciskiem (dł. 21,5 cm). etui Francja, AJD plater pocz. XX w.

650 zł

22-10-2018
Nowość
Solniczka Srebrna Kraków lata 1921-1931
solniczka w formie koszyczka z podwójnym pałąkiem, dwudzielny wkład z bezbarwnego szkła, srebro pr. 3, waga 115g.(42) wys. 10,8 cm, szer.9,5 cm. podstawa 6x4cm. cechowana; w ściętym owalu 3, głowa kobiety w chuście i K cecha probierni Krakowskiej

450 zł

18-10-2018
Nowość
srebro, pr. 13, waga 224 g, wys. 23 cm śr. podstawy 13,7 cm, cechowane; cecha probierni wiedeńskiej z próbą 13, literą A i rokiem 18??, w prostokącie Schiffer oraz orzeł dwugłowy w owalu., lichtarz srebrny. Wiedeń, złotnik Franz Schiffer (czynny 1832-1854

1 400 zł

17-10-2018
Nowość
Łyżeczki srebrne Moskwa, A.A.Arcibaszew 1896
srebro ; dł.14,7cm; 6szt.,waga 172 gr., cechowane; monogram probierza AA. z datą 1895 i próbą 84, zna miejski św.Jerzy monogram złotnika PA (Aristarchow Roman), cecha probierni Moskiewskiej „AA” Arcibaszew Anatolij Apollonowicz

600 zł

17-10-2018
Nowość
Świecznik srebrny Austria, lata 1867-1872
srebro, pr. 4(750), waga 278 g, wys. 27 cm śr. Cechowany w pięcioboku głowa Diany z cyfrą 4, monogram złotnika WL? oraz w owalu W, głowa kobiety w chuście i cyfra 4 cecha probierni warszawskiej. lichtarz srebrny Austria, lata 1867-1872

1 500 zł

16-10-2018
Nowość
Żyrandol 8-ramienny T. Łopieński (1898-1983)

3 000 zł

23-09-2016
Żardiniera srebrna Wiedeń 1872 - 1920
patera srebro pr 3, szkło, waga 584gr wym. 20x27x18 cm. sygn; cecha probierni austriackiej koniczynka z głową Diany, próbą 3 i literą A(Wiedeń) . Austro Węgry, Wiedeń lata 1872 – 1920

2 500 zł

26-11-2015

1 100 zł

12-09-2016
Świecznik srebrny trójświecowy art deco Niemcy, Brema, Wilkens & Söhne., srebro próby 830, wys. 15 cm, szer. 25 cm, waga 220g. cechowane; znak firmy, półksiężyc, korona i 830 S nr.7365. lichtarz srebrny. Niemcy, Brema, Wilkens & Söhne.

950 zł

28-09-2018

1 100 zł

15-03-2018
lichtarz plater; wys.18,5cm. Cechowany; w owalu B-cia. Henneberg/rozetka/Czajkowski/Warszawa w rąbie N i Galw. Warszawa Bracia Henneberg i Michał Czajkowski 1863-1872

550 zł

25-09-2017
Świecznik platerowy WMF
plater na mosiądzu, wym.19x27x11,5cm. Niemcy, , firma Württembergische Metallwarenfabrik, 1 poł.. XX w.

400 zł

25-11-2016
Łyżka z sitkiem, Cesarstwo Rosyjskie, Mitawa, 1848
Srebro, próba 84, waga 61 g; dł.22,3 cm Puncowanie: w prostokącie WFW, Л.3./1848 - cecha probierza Zyg Ludwig Chrystian (Ryga),84 oraz w kartuszu głowa jelenia znak miejski Mitawy. Łotwa Mitawa (od 1918 - Jełgawa) 1848 r.

450 zł

26-06-2018
Łyżka z sitkiem XIX w. Rosja, Petersburg, 1863r.
srebro, próba 84, czerpak wewnątrz złocony śr.7 cm., waga 53 g, dł. 19cm. cechowana: w prostokącie A.M|1863|w prostokącie 84|i cecha w prostokącie A.K (do cukru pudru lub herbaty)

400 zł

11-10-2017
Łyżka srebrna półmiskowa Niemcy, lata 1888-1920
srebro, złocony pr.800, waga 52 g. dł. 20 cm cechowana.; znak warsztatowy / półksiężyc/ korona/ 800 oraz .Niemcy, lata 1888-1920

250 zł

20-03-2018
Łyżka srebrna półmiskowa Strzegom ok. 1850 r.
srebro złocone, waga 80g.dł.24,5 cm. cechowana w okręgu skrzyżowany miecz i klucz oraz monogram złotnika „IAL” Strzegom ok. 1850 r.

380 zł

18-01-2016
Łyżka srebrna pamiątkowa z Olsztyna
srebro pr. 800, czerpak emalia z zamkiem w Olsztynie (SCHLOSS ALLENSTEIN) , waga 14 g.dł.11,7 cm., cechowana;800, KFK

200 zł

12-10-2017
zestaw sztućców do kruszonu na 6 os– koktajli , srebro, próba 916, waga 152 g, dł. 26,2 cm. cechowane: C, gwiazdka z sierpem i młotem, 916 oraz 2K. Związek Radziecki, Jekaterynburg (Swierdłowsk), po 1958

600 zł

18-03-2016
srebro pr.800 waga 63 g. długość 21 cm złocony czerpak cechowana; półksiężyc/korona/800 i w gwiazdce A Robert Altermann lata 1879-1927 Zgorzelec (Gorlitz)

260 zł

31-03-2016
Łyżka srebrna do kawioru Rosja, Petersburg, 1896r.
srebro, próba 84, czerpak wewnątrz złocony waga 25 g, dł. 12 cm. cechowana: w prostokącie A. Ш|1896 |w prostokącie 84| i znak miasta Petersburg, cecha w owalu PJS Rosja, Petersburg, 1896r.

220 zł

09-11-2017
Łyżka do cukru pudru poł. XIX w.
srebro, czerpak złocony, waga 38 gr.dł.16 cm., sitko śr. 5,3 cm., Chochla do marynat cechowana .w prostokącie FH Europa zachodnia XIX w.

420 zł

09-10-2017
Łyżka do cukru pudru Anglia XIXw.
srebro , waga 60 gr. dł.18,5 cm., Sitko, cechowana; w kartuszu z koroną AK i w okręgu postać Królowej Viktorii Chochla do marynat Anglia lata 1837-1889/90

500 zł

11-10-2017
Łyżeczki srebrne Rytosztuka po 1963 r.
Srebro pr. 3, 6 szt. waga 61 g, dł.10,2 cm. cechowany; w owalu K, głowa kobiety w chuście i 3 cecha probierni Krakowskiej oraz RYT (Rytosztuka) Poznań, Spółdzielnia Rytosztuka, lata 60. XX w. (po 1963 r)

280 zł

20-03-2017
/28
liczba obiektów: 688