Galeria Rafał Kucharski - Fine art
Rafał Kucharski
sprzedaż-kupno-komis
Al. Witosa 31/114
C.H. Panorama
00-710 Warszawa
22 640 11 45
galeriarafal@gmail.com
poniedziałek-piątek: 11.00-18.30
sobota: 11.00-16.00
Liczba obiektów w ofercie sprzedaży: (113)
ŻARDINIERA WFM, NIEMCY 1 ĆW. XX W.
plater, szklany wkład, wymiary: 14 cm x 47 cm x 25 cm. Wurttembergische Metallwaren Fabrik, Niemcy 1 ćw. XX w.

2 200 zł

16-11-2017
Nowość
ŻARDINIERA SREBRNA
wkład szklany, wymiary: wysokość 12 cm, średnica 15,5 cm. Prusy, Liegnitz (Legnica) przed 1886 r.

2 400 zł

20-04-2017
ZEGAR KOMINKOWY, ART DECO, Belgia, ok. 1930 r.
marmurowa obudowa z dekoracją o wzorze kwiatowym w postaci emalii, wymiary: 14 cm x 33 cm x 10 cm, mechanizm sygnowany na tarczy Grotlendieck/Bruxelles.Nakręcany kluczykiem.
Reprodukowany w: Hubner-Wojciechowska , "Art deco. Przewodnik dla kolekcjonerów"

4 500 zł

15-03-2017
Z CYKLU CZTERTY PORY ROKU - LATO
olej na płótnie,
wymiary: 57,5 x 113 cm,
Europa Zachodnia, 1 poł. XIX w.

15 000 zł

14-02-2017
WIZYTOWNIK ART DECO
brąz, wkład marmurowy. Wymiary: wysokość 15 cm , szerokość 41 cm , głębokość 22 cm. Niemcy, lata 20,30 - te XX wieku

6 500 zł

23-05-2017
WAZON FLET
szkło przezroczyste, rżnięte, złocone, ręcznie malowane w motywy kwiatowe. Wymiary: wysokość 32,7 cm , średnica podstawy 11,7 cm , średnica wlewu 7,5 cm. Czechy XIX/XX wiek.

1 200 zł

03-02-2017
TALERZ PORCELANOWY, SEVRES
ręcznie malowany, złocenia. Średnica 26 cm. Miniatura z wizerunkiem Marii Antoniny, sygnowana Delacroix. Francja, do 1848 roku.

1 700 zł

29-03-2017
Płaszczyzna przedniej części pokryta napisami w formie 3 kolumn (imiona i nazw. będące listą darczyńców). Na tylnej ściance wiersz w j.niem., mający motywować obdarowanego do dalszego działania i kontynuowania rozpoczętej pracy oraz daty 1880-1890.

27 000 zł

15-05-2017
Serwantka neorokokowa
Wybrzuszona na froncie i bokach, jednoskrzydłowa, przeszklona, malowana na złoto, dekorowana na ramiakach wicią z drobnymi różyczkami, w zwieńczeniu dobrze zachowana malatura. Wsparta na czterech wysmukłych kabriolowych nogach. Wewnątrz dwie szklane półki. Wymiary: wysokość 172 cm, szerokość 81 cm, głębokość 50 cm. Europa Zachodnia, około 1880 roku. (Mebel do drobnej pracy konserwatorskiej).

19 500 zł

25-02-2014
SEKRETARZYK
Fornir jesion, intarsjowany. Blat uchylny. Wewnątrz skrytka oraz liczne półeczki. Wymiary: wysokość 99 cm, szerokość 82 cm, głębokość 47 cm. Europa Środkowa, 1870-1880.

16 500 zł

10-03-2017
PUZDRO SREBRNE
srebro pr. 800, wymiary: szerokość 14,5 cm x głębokość 10,5 x wysokość 5 cm, waga 350 gr.
Puncowane: półksiężyc/korona/800.
Niemcy, po 1886 roku.

2 400 zł

06-02-2017
Putto
Drewno lipowe malowane na biało. Wymiary: wysokość 60 cm, szerokość 30 cm. Stan zachowania: brakujące palce u stóp i rąk,pierwotna naturalistyczna polichromia widoczna jest jedynie częściowo spod wtórnej malatury. Europa Środkowa (Polska?), połowa XVII wieku.

9 500 zł

25-02-2014
para obrazów, olej na tekturze, wymiary: 30,8 cm x 30,8 cm, nie sygnowane.

4 800 zł

06-06-2017
PODWÓJNA SOLNICZKA
srebro, waga 140 gr., wymiary: wysokość 12,5 cm, szerokość 16 cm. Austria XIX/XX w.

1 300 zł

02-05-2017
PATERA SREBRNA
srebro pr. 800, waga 415 gr, wymiary: wysokość 12 cm , średnica 23,5 cm.
Puncowana 800, oraz litera T wpisana w literę M.
Theodore Müller, Weimar, czynny w latach 1863-1940.

2 400 zł

06-02-2017
PARA WAZ DEKORACYJNYCH Z POKRYWAMI
wysokość 41 cm, Chiny XVIII/XIX.

12 000 zł

04-07-2012
PARA SREBRNYCH ŻARDINIER
sr. pr. 800, szklany wkład, wymiary jednej : wysokość 8 cm, szerokość 19,8 cm. Niemcy, złotnik Hugo Böhm, akt. 1887.

2 200 zł

19-04-2017
KUFEL VILLEROY & BOCH, METTLACH, POCZ. XX W.
Kufel z widokiem Monachium (motyw powtórzony na cynowej oprawie i brzuścu kufla). Kamionka, malatura, oprawa cynowa, wysokość całkowita: 24 cm, średnica podstawy: 12,5 cm, pojemność: 1L.

2 500 zł

23-10-2017
KOSZYK DO LODU ZE SZCZYPCAMI
szkło przezroczyste, rżnięte, srebro pr. 800. Wymiary: wysokość 17 cm, średnica 13 cm. Niemcy 1 połowa XX w.

1 200 zł

20-03-2017
Komplet mebli w stylu Ludwika Filipa
złożony z kanapy, 2 foteli i 6 krzeseł oraz stołu. Materiał: masyw orzech, okucia z brązu złoconego. Wymiary: kanapa – wysokość 112 cm x szerokość 145 cm x głębokość 60cm; fotele – 101 x 63 x 53 cm, krzesła - 95 x 45 x 46 cm; stół - 73 x 107 x 70 cm. Europa Środkowa, ok. 1870-1880.

17 000 zł

31-01-2014
KOMPLET - PATERA I DWA WAZONY
Szkło fioletowe, szlifowane. Korpus patery i wazonów ozdobiony złoconą dekoracją figuralną.
Wymiary patery - wysokość: 18 cm, średnica 19 cm, wymiary wazonu - wysokość: 24 cm, średnica 6 cm.
Moser, lata 30-te XX wieku.

4 800 zł

13-02-2017
KIELISZEK SREBRNY, KRUPSKI I MATULEWICZ
srebro pr. 3, waga 12 gr., wymiary: wysokość 17,5 cm, średnica podstawy 6,4 cm. Na stopce: cecha srebra warszawskiego urzędu probierczego i znak firmowy Fabryki Wyrobów Złotych i Srebrnych Władysława Krupskiego i Jana Matulewicza, Warszawa 1909 – 1944 r.

1 100 zł

27-04-2017
Dekoracyjna plakieta, fajans, malowana podszkliwnie, wymiary: 15 cm x 15 cm,sygnowana pdr: F. J. du Chattely. Na odwrocie opisana Delft.

1 500 zł

15-09-2016
Srebro pr. 800, waga 1025 gr, wymiary: wysokość 9,2 cm, szerokość 14,2 cm, głębokość 8,4 cm. Cecha miejska MI z numerem wykonawcy 22. Włochy, lata 1934-1944.
Umieszczony w etui w kolorze granatu.

7 000 zł

09-03-2017
DZBAN DO NAPOJÓW
szkło przezroczyste, rżnięte, uchwyt oraz kołnierz z wlewem wykonane ze srebra pr. 800. Wymiary: wysokość 35,5 cm, średnica, podstawy 10 cm.
Niemcy 1 poł. XX w.

2 400 zł

12-04-2017
/5
liczba obiektów: 113