Galeria Rafał Kucharski - Fine art
Rafał Kucharski
sprzedaż-kupno-komis
Al. Witosa 31/114
C.H. Panorama
00-710 Warszawa
22 640 11 45
galeriarafal@gmail.com
poniedziałek-piątek: 11.00-18.30
sobota: 11.00-16.00
Liczba obiektów w ofercie sprzedaży: (82)
Z CYKLU CZTERTY PORY ROKU - LATO
olej na płótnie,
wymiary: 57,5 x 113 cm,
Europa Zachodnia, 1 poł. XIX w.

15 000 zł

14-02-2017
Nowość
KOMPLET - PATERA I DWA WAZONY
Szkło fioletowe, szlifowane. Korpus patery i wazonów ozdobiony złoconą dekoracją figuralną.
Wymiary patery - wysokość: 18 cm, średnica 19 cm, wymiary wazonu - wysokość: 24 cm, średnica 6 cm.
Moser, lata 30-te XX wieku.

4 800 zł

13-02-2017
Nowość
WAZON FLET
szkło przezroczyste, rżnięte, złocone, ręcznie malowane w motywy kwiatowe. Wymiary: wysokość 32,7 cm , średnica podstawy 11,7 cm , średnica wlewu 7,5 cm. Czechy XIX/XX wiek.

1 200 zł

03-02-2017
TACA PLATEROWA, FRAGET
owalna, z uchwytami, giloszowana,
wymiary: 50 cm x 74,5 cm.
Puncowanie: dwugłowy orzeł/2/w otoku:FRAGET W WARSZAWIE/ skrzyżowane młotki/GALW./7.
Warszawa, Fabryka Wyrobów Srebrnych i Platerowanych J. Fraget 1880-1915.

2 500 zł

02-02-2017
Serwantka neorokokowa
Wybrzuszona na froncie i bokach, jednoskrzydłowa, przeszklona, malowana na złoto, dekorowana na ramiakach wicią z drobnymi różyczkami, w zwieńczeniu dobrze zachowana malatura. Wsparta na czterech wysmukłych kabriolowych nogach. Wewnątrz dwie szklane półki. Wymiary: wysokość 172 cm, szerokość 81 cm, głębokość 50 cm. Europa Zachodnia, około 1880 roku. (Mebel do drobnej pracy konserwatorskiej).

19 500 zł

25-02-2014
PUZDRO SREBRNE
srebro pr. 800, wymiary: szerokość 14,5 cm x głębokość 10,5 x wysokość 5 cm, waga 350 gr.
Puncowane: półksiężyc/korona/800.
Niemcy, po 1886 roku.

2 400 zł

06-02-2017
Putto
Drewno lipowe malowane na biało. Wymiary: wysokość 60 cm, szerokość 30 cm. Stan zachowania: brakujące palce u stóp i rąk,pierwotna naturalistyczna polichromia widoczna jest jedynie częściowo spod wtórnej malatury. Europa Środkowa (Polska?), połowa XVII wieku.

9 500 zł

25-02-2014
PATERA SREBRNA
srebro pr. 800, waga 415 gr, wymiary: wysokość 12 cm , średnica 23,5 cm.
Puncowana 800, oraz litera T wpisana w literę M.
Theodore Müller, Weimar, czynny w latach 1863-1940.

2 400 zł

06-02-2017
PARA WAZ DEKORACYJNYCH Z POKRYWAMI
wysokość 41 cm, Chiny XVIII/XIX.

12 000 zł

04-07-2012
Komplet mebli w stylu Ludwika Filipa
złożony z kanapy, 2 foteli i 6 krzeseł oraz stołu. Materiał: masyw orzech, okucia z brązu złoconego. Wymiary: kanapa – wysokość 112 cm x szerokość 145 cm x głębokość 60cm; fotele – 101 x 63 x 53 cm, krzesła - 95 x 45 x 46 cm; stół - 73 x 107 x 70 cm. Europa Środkowa, ok. 1870-1880.

17 000 zł

31-01-2014
KIELICH
Szkło przezroczyste, bezbarwne, złocenia. Wysokość 16 cm. Czechy, 1860-1880.

1 200 zł

03-02-2017
KAZIMIERZ MASTELSKI (26.XII.1869 - 22.I.1945),... , 1912
olej na tekturze, wymiary: 13 cm x 25,8 cm, sygnowany i datowany pdr: K. Mastelski/1912.

2 700 zł

18-03-2016
KARAFKA
Szkło różowe, złocenia.
Wysokość 21 cm.
Czechy, lata 1860-80.

1 400 zł

06-02-2017
Dekoracyjna plakieta, fajans, malowana podszkliwnie, wymiary: 15 cm x 15 cm,sygnowana pdr: F. J. du Chattely. Na odwrocie opisana Delft.

1 500 zł

15-09-2016
Umieszczony na okrągłej podstawie, której rant ozdobiony został ornamentem kimationowym (podobnie jak rant wlewu), ponadto dekorowany motywem roślinnym, min. w postaci trójwymiarowych, zawiniętych do wewnątrz liści akantu (motyw powtórzony na uchwycie).

25 000 zł

03-06-2016
CUKIERNICA
W formie kuli, wnętrze złocone. Srebro pr. 800, waga 345 gr. Wymiary: wysokość 11,5 cm, szerokość 18,5 cm. Puncowana: H. MEYEN & Co BERLIN/półksieżyc /korona/800/głowa zwrócona w lewo. Niemcy, ok 1930 roku. Berlin, firma H.Meyen & Co (czynna 1846-1950).

2 400 zł

02-02-2017
KANELBA (Kanelbaum) Rajmund (1897-1960)
W porcie
olej na płótnie, wymiary: 81,5 cm x 111,5 cm,
sygnowany pdr: Kanelba, Na odwrocie l.g. napis tuszem: .... | FRANCE, niżej tuszem numer w otoku: 75.

65 000 zł

12-05-2016
Kwiaty polne w wazonie
olej na płótnie, wymiary: 81 cm x 66 cm, sygnowany pdr: Kanelba.

34 000 zł

18-02-2016
WITKACY - WITKIEWICZ Stanisław Ignacy (1885-1939)
Portret mężczyzny , 1930
pastel na papierze, wymiary: 61,5 cm x 46 cm (w świetle passe-partout), sygnowany i datowany ldr: Witkiewicz 1930 IX (T.B).

Obraz posiada potwierdzenie autentyczność wydane przez Agencję Art Konsultant - Adam Konopacki z dnia 09 października 2015r.

65 000 zł

30-09-2016
SETKOWICZ Adam (1876 Kraków - 1945 Kraków)
Sanie w zimowym pejzażu
akwarela na kartonie, wymiary: 14,5 cm x 30 cm(w świetle oprawy), sygnowana ldr: Setkowicz.

2 400 zł

21-06-2016
KARPIŃSKI Alfons (1875 - 1961)
Portret kobiety , 1950
olej na tekturze, wymiary: 60 cm x 46 cm, sygnowany i datowany śr. p: aKarpiński/1950.

11 000 zł

18-02-2015
Martwa natura
olej na tekturze, wymiary: 35 cm x 49 cm, sygnowany pdr: A Karpiński.

18 500 zł

22-07-2015
Autoportret
olej na tekturze, wymiary: 71,5 cm x 50 cm, sygnowany pdr: aKarpiński. Alfons Karpiński zasłynął jako malarz pięknych kobiet i kwiatów. Do wielkiej rzadkości należą autoportrety, artysta sportretował się zaledwie kilkakrotnie. Obraz osnuty jakby delikatną mgiełką, a przez to lekko rozmyty i odrealniony. Ten zabieg wynikał z fascynacji malarstwem Olgi Boznańskiej, którą Karpiński poznał osobiście podczas swojego drugiego pobytu w Paryżu w 1922 roku, jej prace znajdowały się też w kolekcji rodziny żony Karpińskiego.

11 500 zł

17-12-2014
UNIECHOWSKI Antoni (1903-1976)
Za Naszą i Waszą Wolność
akwarela/tusz na papierze, wymiary: 28,5 cm x 41 cm (w świetle passe-partout), sygnowana pdr: AU.

2 300 zł

26-08-2016
Scena w karczmie
akwarela, tusz na papierze, wymiary: 28 cm x 40 cm, w świetle passe-partout. Sygnowana monogramem pdr: AU.

5 500 zł

25-04-2016
/4
liczba obiektów: 82