Galeria Rafał Kucharski - Fine art
Rafał Kucharski
sprzedaż-kupno-komis
Al. Witosa 31/114
C.H. Panorama
00-710 Warszawa
22 640 11 45
galeriarafal@gmail.com
poniedziałek-piątek: 11.00-18.30
sobota: 11.00-16.00
Liczba obiektów w ofercie sprzedaży: (112)
BRZESKI Maria Janusz (1907 - 1957)
Akt , 1931
ołówek, kredka na papierze, wymiary: 46,5 cm x 33,7 cm (w świetle passe-partout).
Sygnowany, datowany i opisany pdr: Janusz Maria Brzeski/Kraków/1931.

5 800 zł

26-05-2017
Nowość
KOBZDEJ Aleksander (1920-1972)
Bez tytułu , 1961
olej na płótnie, wymiary: 89 cm x 65 cm , sygnowany i datowany pdr: Kobzdej/61.
Opisany na odwrocie: Miłej Dobrej Kochanej Aby Pamiętała Brance Kobzdej/26.VI.61.

35 000 zł

25-05-2017
Nowość
SZANCER Jan Marcin (1902 - 1973)
Ilustracja do Don Kichota z La Manczy, Rozdział... , 1946
tusz, piórko, papierze: 30 cm x 22,5 cm (w świetle oprawy).
Sygnowany ldr: J. M Szancer/46, oraz opisany ołówkiem pgr: Don Kichot/Rozdział VII.

1 450 zł

24-05-2017
Nowość
WIZYTOWNIK ART DECO
brąz, wkład marmurowy. Wymiary: wysokość 15 cm , szerokość 41 cm , głębokość 22 cm. Niemcy, lata 20,30 - te XX wieku

6 500 zł

23-05-2017
Nowość
Rzeźba z marmuru, wysokość całkowita figury: 66 cm,
Sygnowana na podstawie. Włochy, lata 20,30- te XX wieku.

19 500 zł

22-05-2017
Nowość
GOSŁAWSKI Józef Jan (1908 - 1963)
AutoKaryKatura , 1933
ołówek na papierze, wymiary: 31,5 x 23 cm (w świetle passe-partout), sygnowany, datowany i opisany pdr: 'AutoKaryKatura | Gosławski Joz 1933.

21 000 zł

19-05-2017
Nowość
ŻARDINIERA SREBRNA
wkład szklany, wymiary: wysokość 12 cm, średnica 15,5 cm. Prusy, Liegnitz (Legnica) przed 1886 r.

2 400 zł

20-04-2017
ZEGAR KOMINKOWY, ART DECO, Belgia, ok. 1930 r.
marmurowa obudowa z dekoracją o wzorze kwiatowym w postaci emalii, wymiary: 14 cm x 33 cm x 10 cm, mechanizm sygnowany na tarczy Grotlendieck/Bruxelles.Nakręcany kluczykiem.
Reprodukowany w: Hubner-Wojciechowska , "Art deco. Przewodnik dla kolekcjonerów"

4 500 zł

15-03-2017
Z CYKLU CZTERTY PORY ROKU - LATO
olej na płótnie,
wymiary: 57,5 x 113 cm,
Europa Zachodnia, 1 poł. XIX w.

15 000 zł

14-02-2017
Ręcznie malowany, złocenia. Wymiary: wysokość 13 cm, podstawa 8 cm x 8 cm, średnica wlewu: 14,5 cm. Sygnowany niebieski drukiem naszkliwnie: tarcza herbowa
pod koroną, z napisem: HEREND HVNGARY wokół,
poniżej 2 skrzyżowane pędzle/HANDPAINTED/6402/120/3

380 zł

23-02-2017
WAZON FLET
szkło przezroczyste, rżnięte, złocone, ręcznie malowane w motywy kwiatowe. Wymiary: wysokość 32,7 cm , średnica podstawy 11,7 cm , średnica wlewu 7,5 cm. Czechy XIX/XX wiek.

1 200 zł

03-02-2017
TALERZ PORCELANOWY, SEVRES
ręcznie malowany, złocenia. Średnica 26 cm. Miniatura z wizerunkiem Marii Antoniny, sygnowana Delacroix. Francja, do 1848 roku.

1 700 zł

29-03-2017
TALERZ PORCELANOWY, MIŚNIA
Ręcznie malowany, złocenia. Średnica 21,5 cm. Niemcy, Miśnia, znak stosowany w latach: 1924 - 1934.

450 zł

31-03-2017
TALERZ PORCELANOWY, MIŚNIA
ręcznie malowany, złocenia. Średnica 30,2 cm. Niemcy, Miśnia, lata 30-te XX wieku.

1 200 zł

23-02-2017
TACA PLATEROWA, FRAGET
owalna, z uchwytami, giloszowana,
wymiary: 50 cm x 74,5 cm.
Puncowanie: dwugłowy orzeł/2/w otoku:FRAGET W WARSZAWIE/ skrzyżowane młotki/GALW./7.
Warszawa, Fabryka Wyrobów Srebrnych i Platerowanych J. Fraget 1880-1915.

2 500 zł

02-02-2017
SZAFKA ART DECO, l. 30-te XX w.
kostrukcja sosnowa, okleina - palisander, marmurowy blat. Wymiary: wys. 54 cm, szer. 65 cm, głęb. 29 cm.

2 200 zł

03-04-2017
Płaszczyzna przedniej części pokryta napisami w formie 3 kolumn (imiona i nazw. będące listą darczyńców). Na tylnej ściance wiersz w j.niem., mający motywować obdarowanego do dalszego działania i kontynuowania rozpoczętej pracy oraz daty 1880-1890.

27 000 zł

15-05-2017
Serwantka neorokokowa
Wybrzuszona na froncie i bokach, jednoskrzydłowa, przeszklona, malowana na złoto, dekorowana na ramiakach wicią z drobnymi różyczkami, w zwieńczeniu dobrze zachowana malatura. Wsparta na czterech wysmukłych kabriolowych nogach. Wewnątrz dwie szklane półki. Wymiary: wysokość 172 cm, szerokość 81 cm, głębokość 50 cm. Europa Zachodnia, około 1880 roku. (Mebel do drobnej pracy konserwatorskiej).

19 500 zł

25-02-2014
SEKRETARZYK
Fornir jesion, intarsjowany. Blat uchylny. Wewnątrz skrytka oraz liczne półeczki. Wymiary: wysokość 99 cm, szerokość 82 cm, głębokość 47 cm. Europa Środkowa, 1870-1880.

16 500 zł

10-03-2017
RÓG RZEŹBIONY, XIX/XX w., Chiny
rzeźba, kość słoniowa, drewniana podstawa, długość 58 cm.

5 500 zł

13-03-2017
PUZDRO SREBRNE
srebro pr. 800, wymiary: szerokość 14,5 cm x głębokość 10,5 x wysokość 5 cm, waga 350 gr.
Puncowane: półksiężyc/korona/800.
Niemcy, po 1886 roku.

2 400 zł

06-02-2017
Putto
Drewno lipowe malowane na biało. Wymiary: wysokość 60 cm, szerokość 30 cm. Stan zachowania: brakujące palce u stóp i rąk,pierwotna naturalistyczna polichromia widoczna jest jedynie częściowo spod wtórnej malatury. Europa Środkowa (Polska?), połowa XVII wieku.

9 500 zł

25-02-2014
PODWÓJNA SOLNICZKA
srebro, waga 140 gr., wymiary: wysokość 12,5 cm, szerokość 16 cm. Austria XIX/XX w.

1 300 zł

02-05-2017
PATERA SREBRNA
srebro pr. 800, waga 415 gr, wymiary: wysokość 12 cm , średnica 23,5 cm.
Puncowana 800, oraz litera T wpisana w literę M.
Theodore Müller, Weimar, czynny w latach 1863-1940.

2 400 zł

06-02-2017
PARA WAZ DEKORACYJNYCH Z POKRYWAMI
wysokość 41 cm, Chiny XVIII/XIX.

12 000 zł

04-07-2012
/5
liczba obiektów: 112