Malarstwopolskie.pl
CH. Panorama, Al. Witosa 31, Ip., galerie nr 125 i 126
00-710 Warszawa
Liczba obiektów w ofercie sprzedaży: (160)
Olej, płótno, sygn.l.d.: W.Korecki

Praca z lat 20-tych. XXw.

Więcej obrazów Wiktora Koreckiego na stronie

www.malarstwopolskie.pl

(22)4233333
21-03-2017
Nowość
Więcej prac Wiktora Koreckiego na stronie:

www.malarstwopolskie.pl

tel.(22)4233333
21-03-2017
Nowość
Łodzie 1937r.

Olej, płótno, 50x70cm, sygn. l.g.: G.Mendoly 37

7 450 zł

27-07-2015
Zakole rzeki

Olej, płótno, sygn. p.d.: Osiecki

4 900 zł

27-07-2015
Ustka - Elewator , 1960

4 900 zł

27-07-2015
Prawda jest taka , 1978
Teresa Maria Szumigaj
Prawda jest taka
olej, płótno, 136 x 88 cm
30-11-2016
Pejzaż nadwodny , 1929

Sygn. p.d.: W.Korecki 1929r.

20-04-2015

121x98cm, olej, płótno, Okazała ażurowa rama. Kopia jednej z najbardziej znanych prac Fritza Zubera-Buhlera (1822-1896), szwajcarskiego przedstawiciela akademizmu. Oryginał w galerii Porczyńskich w Warszawie.

29-12-2013

Olej, płótno,68x75cm, sygn. l.g.:M. von Zawadzky

7 200 zł

24-03-2014

olej na blasze, 20x12cm, sygn.p.d.: A.Rzyszczewski fecit 1849. Oryginalna oprawa w drewno i skórę. Praca prawdopodobnie należała do kolekcji Romana hr. Rzyszczewskiego w Warszawie - pałacyk ul.Szopena nr 2 ( dziś ambasada Rep.Węgierskiej). Nie była wymieniona w katalogu Towarzystwa Opieki Nad Zabytkami które wystawiło w 1912roku pod nr 372 miniaturę Aleksandra Rzyszczewskiego - Portret Rzyszczewskiej z ks. Czartoryskich. Kość słoniowa, 102X83, owal. Napis: „A. Rzyszczewski fecit 1850."— Wł. Roman hr. Rzyszczewski w Warszawie, ale nalepki na odwrociu sugerują znaczącą kolekcję przedwojenną, a szerząca się wśród arystokracji moda na malowanie bez konieczności sprzedawania swoich prac pozwalała na portretowanie członków rodziny. Być może portretowaną jest żona Aleksandra Aniela z Mężeńskich h. Kościesza- ślub 1850 lub wcześniej. Aleksander Rzyszczewski był najmłodszym synem generała i marszałka szlachty powiatu krzemienieckiego Gabriela Rzyszczewskiego (1780-1857) i księżnej Celestyny Czartoryskiej (1790-1850). Był właścicielem dóbr Oleksiniec, Iwanie, Buszaki, Rokitno. Około 1850r. Wg jego planów przebudowano zamek w Oleksińcu na neogotycką rezydencję znaną z litografii Napoleona Ordy.

17-11-2013
Hel 1934 , 1924

Olej, tektura, 30x40cm, sygn.l.d.: Wyszkowski 1924, Hel

2 600 zł

27-07-2015
SETKOWICZ Adam (1876 Kraków - 1945 Kraków)
Spotkanie przy studni

olej, płótno, 44,5 x 94,5 cm, sygnowany l.d.: A. Setkowicz, na krośnie ślady pieczątki "Karmański /Kraków/". W naszej ofercie ok.25 obrazów w kategorii "Łowiectwo i jeździectwo" oraz 25 obrazów w kategorii "Polska Wieś".

08-11-2013
Sanie we wsi

Akwarela, papier, 26x47cm (50x68cm) sygn. l.d.: A.Setkowicz W naszej ofercie około 25 obrazów w kategorii "Polska wieś"

5 499 zł

14-09-2013
Konie

45x65cm, olej, tektura, sygn.l.d.: A.Setkowicz , na plecach przedwojenna nalepka Salonu Sztuki z Krakowa, ul.Szpitalna 40.

22-03-2014
KŁOPOTOWSKI Aleksander Lech (1895 Warszawa - ?)
Most w Paryżu, 1929r.

50x61cm, olej na płótnie, sygn. p.d.:A.Kłopotowski 1929

14-09-2013
SUCHANEK Antoni (1901-1982)
ORP KUJAWIAK
akwarela,gwasz, tektura - sygn. l.d.: A.SUCHANEK ORP KUJAWIAK. 27x37cm (w świetle oprawy) Okręt Polskiej Marynarki Wojennej - Torpedowiec ORP Kujawiak wodowany - 1917 wycofany - 1939
15-09-2013
TRZESZCZKOWSKI Antoni (1902-1977)
Polowanie par force na jelenia

Olej, płótno, 60x80cm
sygn. p.d.: Trzeszczkowski

19-11-2016
WASILEWSKI (Ignacy ZYGMUNTOWICZ) Czesław (ok. 1875 - 1946/47)
Zając na drodze
Zając na drodze
olej, płótno, 50 x 70 cm
sygn. u dołu z prawej. I. Zygmuntowicz
05-12-2016
Wyjazd ze wsi 1922r. /121x151cm/

121x151cm, olej na płótnie dublowanym, sygn. p.d.: Cz.Wasilewski 1922 rok. Podobny tematycznie obraz Czesława Wasilewskiego został zakupiony w 2007 roku na rynku aukcyjnym (93,5 x 136) do Kolekcji Smólskiej. Obraz po konserwacji przeprowadzonej zapewne 20 lat temu - był wtedy oferowany do sprzedaży razem z dziełami z kolekcji Art-B. W naszej ofercie ok.25 aukcyjnych obrazów w kategorii Łowiectwo i Jeździectwo.

17-11-2013
Sanie przed karczmą

olej, płótno, sygn. l.d.: F.Zygmuntowicz
W naszej ofercie kilkanaście prac tego malarza

11-11-2016
Przerwa w pracy

35x50cm, olej na tekturze, sygn.l.d.: Wasilewski W naszej ofercie około 25 obrazów w kategorii "Polska wieś"

16-09-2013
Powrot z polowania z łosiem

olej, płotno, sygn. p.d. : Cz.Wasilewski

18-06-2015
Napad Wilków, 1945 r.

95x137cm, olej na płótnie, sygn. p.d.: Cz.Wasilewski, Łódź 1945. Oryginalna rama ______________________SPRZEDANE___________________________________________ W naszej ofercie około 25 obrazów w kategorii "Łowiectwo i jeździectwo" i 25 obrazów w kategorii"Polska wieś"

20-09-2013
Napad wilków
Napad wilków
olej, płótno, 52,5 x 64 cm (w świetle oprawy), 74 x 84 cm (w świetle oprawy)
sygn. u dołu z lewej. Cz.Wasilewski
więcej informacji na stronie: malarswtwopolskie.pl
06-12-2016
Na polowanie
Olej na tekturze, 35x50cm,
sygnowany prawy dolny: Zygmuntowicz

Więcej informacji i prac tego malarza na stronie:

www.malarstwopolskie.pl

12 900 zł

16-12-2016
/7
liczba obiektów: 160