Malarstwopolskie.pl
CH. Panorama, Al. Witosa 31, Ip., galerie nr 125 i 126
00-710 Warszawa
502630650
Liczba obiektów w ofercie sprzedaży: (251)
KORECKI Wiktor (1890-1980)
Bociany na rozlewisku
Olej na płycie, 50x80 cm
Sygnowany lewy dół: Wiktor Korecki

Więcej kolekcjonerskich prac Wiktora Koreckiego na stronie galerii: www.MalarstwoPolskie.pl
Kontakt: 502630650
21-04-2019
Nowość
KORECKI Wiktor (1890-1980)
Sosna o zachodzie słońca nad brzegiem Bałtyku
Olej na tekturze, 50x35 cm, sygnowany prawy dolny: Wiktor Korecki

Więcej kolekcjonerskich prac Wiktora Koreckiego
na stronie galerii : www.MalarstwoPolskie.pl
Kontakt: tel. 502630650
21-04-2019
Nowość
RATKA Teodor (1914 - 1985 )
Czesząca się - akt
Olej na płótnie, 65x50cm,
sygnowany prawy dolny: T.Ratka 1980

Więcej prac o zbliżonej tematyce na stronie galerii:
www.MalarstwoPolskie.pl
Kontakt : Tel.502630650

4 950 zł

21-04-2019
Nowość
STĘPIEŃ Jan (1895 ? - 1976 Włocławek)
Pod bocianim gniazdem
Olej na płótnie autorstwa ucznia Jacka Malczewskiego - Jana Stępnia. 90x54 cm. Więcej prac tego malarza za na stronie :
www.MalarstwoPolskie.pl
Kontakt: tel.502630650

4 900 zł

21-04-2019
Nowość
KORECKI Wiktor (1890-1980)
Chłopcy brodzący w rzeczce ok.1947r.
Olej na tekturze, 25x35cm sygnowany p.d.:Wiktor Korecki

Więcej kolekcjinerskich prac Wiktora Koreckiego na stronie galerii: www.MalarstwoPolskie.pl
Kontakt: tel.502630650
21-04-2019
Nowość
KALICKI Witold (1915 - 1983)
Przed Kościołem Mariackim w Krakowie , 1968
Olej na płycie, sygnowany lewy dolny: Witold Kalicki 1968

Większy wybór malarstwa polskiego na stronie:
www.MalarstwoPolskie.pl
Tel.502630650
13-04-2019
Nowość
Żołnierz i dziewczyna
olej, tektura, 38x46cm, sygn. l.d.: Jerzy Kossak 26

Na odwrociu dedykacja okolicznościowa z 1926r.

Kontakt: tel.(22)4233333

Więcej prac o zbliżonej tematyce na :

www.MalarstwoPolskie.pl
23-08-2017
Łodzie 1937r.

Olej, płótno, 50x70cm, sygn. l.g.: G.Mendoly 37

7 450 zł

27-07-2015
Zakole rzeki

Olej, płótno, sygn. p.d.: Osiecki

4 900 zł

27-07-2015
Więcej prac Wiktora Koreckiego na stronie:

www.malarstwopolskie.pl

tel.(22)4233333
21-03-2017
Widok znad Morskiego Oka
olej na płótnie, 105x135cm, sygn. p.d.: K.Szmyt, Zakopane
13-06-2017
Wesoła jazda
62 x 93 cm, olej, płótno, niesygnowany

Autor nierozpoznany, I poł. XXw.

Praca inspirowana malarstwem A. Wierusza-Kowalskiego

Więcej prac o zbliżonej tematyce na stronie:

www.MalarstwoPolskie.pl

1 900 zł

21-09-2017
Ustka - Elewator , 1960

4 900 zł

27-07-2015
Ruiny zamku w Kazimierzu Dolnym z koniem w... , 1980
Olej na płótnie, 80x100cm sygnowany i opisany na odwrociu:

Więcej prac o tematyce koniarskiej na stronie:
www.MalarstwoPolskie.pl
Tel.502630

12 000 zł

15-01-2019
Prawda jest taka , 1978
Teresa Maria Szumigaj
Prawda jest taka
olej, płótno, 136 x 88 cm
30-11-2016
Polowanie par force Oskar Merte , 1923
Olej na płótnie dublowanym, po konserwacji.
Sygnowany prawy dolny O.Merte Munchen 1923
70x100cm

Więcej prac o tej tematyce na www.MalarstwoPolskie.pl

Kontakt Tel. 22 4233333
02-12-2018
Pejzaż nadwodny
Olej na płótnie, 50x70cm,
sygnowany prawy dolny: "F.Lewandowski"

Więcej prac z kategorii "Pejzaż" na stronie:
www.MalarstwoPolskie.pl
Tel.502630650
12-01-2019
Pejzaż nadwodny , 1929

Sygn. p.d.: W.Korecki 1929r.

20-04-2015

121x98cm, olej, płótno, Okazała ażurowa rama. Kopia jednej z najbardziej znanych prac Fritza Zubera-Buhlera (1822-1896), szwajcarskiego przedstawiciela akademizmu. Oryginał w galerii Porczyńskich w Warszawie.

29-12-2013

Olej, płótno,68x75cm, sygn. l.g.:M. von Zawadzky

7 200 zł

24-03-2014
Kuropatwy na śniegu
02-08-2017
Kazimierz Dolny
Olej na płótnie, 50x80cm sygnowany prawy dolny: Giemza
Obraz z 1984 roku.

Więcej podobnych prac na www.MalarstwoPolskie.pl
tel. 502630650
28-03-2019

olej na blasze, 20x12cm, sygn.p.d.: A.Rzyszczewski fecit 1849. Oryginalna oprawa w drewno i skórę. Praca prawdopodobnie należała do kolekcji Romana hr. Rzyszczewskiego w Warszawie - pałacyk ul.Szopena nr 2 ( dziś ambasada Rep.Węgierskiej). Nie była wymieniona w katalogu Towarzystwa Opieki Nad Zabytkami które wystawiło w 1912roku pod nr 372 miniaturę Aleksandra Rzyszczewskiego - Portret Rzyszczewskiej z ks. Czartoryskich. Kość słoniowa, 102X83, owal. Napis: „A. Rzyszczewski fecit 1850."— Wł. Roman hr. Rzyszczewski w Warszawie, ale nalepki na odwrociu sugerują znaczącą kolekcję przedwojenną, a szerząca się wśród arystokracji moda na malowanie bez konieczności sprzedawania swoich prac pozwalała na portretowanie członków rodziny. Być może portretowaną jest żona Aleksandra Aniela z Mężeńskich h. Kościesza- ślub 1850 lub wcześniej. Aleksander Rzyszczewski był najmłodszym synem generała i marszałka szlachty powiatu krzemienieckiego Gabriela Rzyszczewskiego (1780-1857) i księżnej Celestyny Czartoryskiej (1790-1850). Był właścicielem dóbr Oleksiniec, Iwanie, Buszaki, Rokitno. Około 1850r. Wg jego planów przebudowano zamek w Oleksińcu na neogotycką rezydencję znaną z litografii Napoleona Ordy.

17-11-2013
Hel 1934 , 1924

Olej, tektura, 30x40cm, sygn.l.d.: Wyszkowski 1924, Hel

2 600 zł

27-07-2015
Atak
M.Kieliszkiewicz - obraz z 1863r. - kopia francuskiego obrazu przedstawiającego kampanię Napoleona w Egipcie w 1799r.
"Atak" polskiego autora datowany na początek 1863r. może nawiązywać do dat Powstania Styczniowego.
więcej na www.MalarstwoPolskie.p

1 900 zł

22-09-2017
/11
liczba obiektów: 251