Polski Dom Aukcyjny Wojciech Śladowski
ul.Stefana Batorego 2
31-135 Kraków
+48 603 190 060
biuro@polskidomaukcyjny.com.pl
pon. - pt.: 10:00 - 17:00
Liczba obiektów w ofercie sprzedaży: (139)
Scena historyczna, lata 80. XIX w.
olej/płótno, wym.: 85,5 x 110,5 cm
Na odwrocie słabo czytelne pieczątki.

34 500 zł

23-10-2015
Plac Zamkowy IX , 1968
akwaforta, wym.: 30 x 34,5 cm, sygn. p.d.: ”M.P…68"

500 zł

03-01-2013
NEUMANN Abraham (1873 Sierpc (Mazowsze) - 1942 Kraków)
Miasto
olej/płótno, wym.: 46 x 59,5 cm, sygn. l. d.: "a. neuman"

18 000 zł

18-07-2016
SOŁTAN Aleksander (1903-1994)
Rynek Staromiejski w Warszawie
litografia 26/50, wym.: 35 x 25 cm, sygn. p.d: "A. Sołtan", napis u dołu: "Rynek Staromiejski ul. Jemieniej. Warszawa “

500 zł

03-01-2013
MALECKI Aleksander Władysław (1836-1900)
Niedziela , 1874
olej/deska; wym.: 20 x 23,5 cm; sygn. i dat. l. d.: "W. Malecki / 1874"

85 000 zł

10-11-2016
JACHTOMA Aleksandra (ur. 1932r.)
Poliptyk 7 , 1987
olej/płótno, wym.: 30 x 40 cm, na odwrocie napis autorski: "ALEKSANDRA JACHTOMA / WYM. 30 X 40 / POLIPTYK 7 [cyfra ujęta w kole] TECH. OLEJ / ROK 1987"

3 550 zł

11-05-2016
KOESTER Alexander (1864 - 1932)
Kaczki
olej/płótno naklejone na tekturę, wym.: 44,5 x 56 cm, p.d. napis: „A.KOESTER”.
Na odwrocie pieczątka niemiecka: „Aus dem Nachlass des A. Koester Kunstmalers Diessen a./A.”

65 000 zł

15-07-2015
KARPIŃSKI Alfons (1875 - 1961)
Portret Bronisławy Kumanieckiej
gwasz, akwarela/papier, wym.: 48 x 64 cm w św. p-p., sygn. p.d.: “a.karpiński”

57 500 zł

15-10-2014
BĄKOWSKI Andrzej (ur. 1948)
Mihrab wielokrotnie pionowy
gwasz/papier; wym.: 70 x 50 cm

napis na odwrocie: "3. MIHRAB WIELOKROTNY – PIONOWY" (długopisem);
napis na blejtramie: "MIHRAB WIELOKROTNY – PIONOWY"

5 900 zł

08-11-2016
CISOWSKI Andrzej (ur. 1962)
Leżąca postać , 2015
olej/płótno, wym.: 50 x 50 cm, sygn. i dat. na odwrocie: "A. CISOWSKI A.C… / 2015 / „LEŻĄCA POSTAĆ”

25 500 zł

23-10-2015
KURZAWA Antoni (1842 Turza k. Gorlic - 1898 Kraków)
Mazur , XIX w.
terakota, wys. 33 cm, terakotowa figura przedstawiająca parę tańczącą oberka, malowana na zimno.

24 000 zł

03-01-2013
MIKOŁAJCZYK Antoni (1939 Siemianowice - 2000 Łódź)
Układ nieskończenie otwarty , 1974
fotografia czarno-biała, brom; wym.: 47 x 62,2 cm; sygn. p. d. poniżej fotogramu: "A Mikołajczyk" (tuszem)

3 500 zł

08-11-2016
Akcja Ogień , 1973
fotografia czarno-biała, brom; wym.: 49,3 x 62,2 cm, sygn. p. d. poniżej fotogramu: "A Mikołajczyk" (tuszem)

3 500 zł

08-11-2016
MARKOWICZ Artur (1872-1934)
Scena rodzajowa
akwarela, ołówek/papier, wym.: 25,5 x 21,5 cm, na odwrocie pieczęć potwierdzająca autentyczność doc. dr hab. Janiny Wiercińskiej oraz wykonany przez nią napis: "Stwierdzam iż jest to oryginalny rysunek Artura Markowicza JWiercińska"

1 000 zł

03-01-2013
ZAŁĘSKI Bohdan (1930 - 2015)
Painting Wood , 1973
akryl/sklejka, wym.: 60,5 x 90,5 cm, na odwrocie napis: "BOHDAN ZAŁĘSKI 1973 / BO ZALESIUS / PAINTING WOOD / 60 X 90 cm / MP2"

9 450 zł

10-05-2016
SOHN-RETHEL Carl (1882 - 1966)
Pejzaż , 1930
olej/płótno, wym.: 54 x 65 cm, sygn. i dat. l. d.: "KS 30"

6 900 zł

25-02-2016
RUBELLO David J. (ur. 1935)
Penta 131 , 1988
akryl/deska, wym.: 50 x 50 x 2,7 cm, na odwrocie napis: "RVBELLO 88 / RUBELLO 1988 / „PENTA” # / 131" oraz oznaczenie: "2037"

10 500 zł

11-05-2016
RUBELLO David J. (ur. 1935)
Penta
akryl, deska; wym.: 50 x 50 x 2,7 cm; 1988

10 500 zł

06-06-2016
DWURNIK Edward (ur. 1943, Radzymin)
Gdańsk , 1979
flamaster/papier, wym.: 35,8 x 49,6 cm w św. p-p., sygn. i dat. p. d.: "E.D / Gdańsk / E. Dwurnik 79", u dołu napis: "CYKL: PLENERY 70"

3 100 zł

10-05-2016
WILLMOTT Elizabeth
New Space Triad , 1988
tworzywo sztuczne/pilśnia, wym.: 50,3 x 50,3 cm, sygn. i dat. na odwrocie: "Willmott 1988 / New Space Triad / (right panel)", na odwrocie oznaczenie: "2036"

10 700 zł

10-05-2016
KRCHA Emil (1894-1972)
Zabudowa
akwarela na podrysowaniu ołówkiem/papier, wym.: 15 x 11,5 cm w św. p-p., sygn. l. d.: "E. Krcha" (niebieską kredką)

2 900 zł

26-02-2016
KRCHA Emil (1894-1972)
Wiolonczelistka - portret żony artysty
akwarela na podrysowaniu ołówkiem/papier, wym.: 9 x 11,5 cm, sygn. p. d.: "E. Krcha"

2 900 zł

26-02-2016
KRCHA Emil (1894-1972)
Pejzaż z kościołem
olej/płótno, wym.: 52,2 x 68,5 cm, sygn. p. d.: “E. Krcha”.

12 000 zł

17-07-2015
KRCHA Emil (1894-1972)
Martwa natura z bąkiem , 1936
olej/płótno, wym.: 89 x 61,5 cm, sygn. p.d.: "E. Krcha", na odwrocie naklejka Muzeum Okręgowego im. Leona Wyczółkowskiego w Bydgoszczy

13 000 zł

03-04-2013
KRCHA Emil (1894-1972)
Martwa natura
olej/sklejka, wym.: 52,2 x 36,8 cm, sygn. l. d.: "E. Krcha"

na odwrocie napis autorski: "Emil Krcha / „Martwa natura” / olej"

6 900 zł

26-02-2016
/6
liczba obiektów: 139