Artissima Dom Aukcyjny
Zielna 39
00-108 Warszawa
22 890 72 12
salon@artissima.pl
poniedziałek - piątek: 11-18
Liczba obiektów w ofercie sprzedaży: (31)
PRIECHENFRIED Alois Heinrich (1867 - 1953)
Dziewczyna czytająca książkę
olej/płótno, 53 x 42 cm

sygn. l.g.: APriechenfried

Obiekt certyfikowany przez Agencję Ad-Arte Adam Chełstowski

Więcej na www.artissima.pl
06-03-2019
KOWALSKI CHARLEÉ Karol (1910 Warszawa - 1968)
Chaty, 1934
monotypia/papier, 46 x 33,5 cm w świetle oprawy

sygn. i opisany przy dolnej krawędzi: 1934 2/2 / mszarle

Więcej na www.artissima.pl
06-03-2019
LAVEAUX de Ludwik (1891 Frysztak - 1969 Londyn)
Pejzaż górski
olej/tektura, 13 x 32 cm

sygn. p.d.: L.De Laveaux

Więcej na www.artissima.pl
06-03-2019
LINDEMAN Emil (LINDEMANN) (1864-ok. 1945)
Pejzaż górski
olej/płótno, 37 x 48 cm

sygn. l.d.: E. Lindeman

na krosnach zdarta nalepka wystawowa

Więcej na www.artissima.pl
06-03-2019
JAŹWIECKI Franciszek Adam (Kraków 1900 - Kudowa 1946)
Hala Gąsienicowa w zimie
olej/tektura, 47,5 x 54,5 cm

sygn. p.d.: Fr. Jaźwiecki / 1939.

Więcej na www.artissima.pl
06-03-2019
KMITA Franciszek (1926 - 2013)
olej/płótno, 38 x 55 cm

sygn. p.d.: Kmita

na odwrociu napis: KRAKÓW/RYNEK/1978/F. Kmita

Obraz certyfikowany przez Agencję AD-ARTE Adam Chełstowski

Więcej na www.artissima.pl
20-02-2019
PAUTSCH Fryderyk (1877 - 1950)
Pejzaż letni z chatą, 1929
olej/tektura, 21 x 30 cm

sygn. p.g.: Pautsch 29

Więcej na www.artissima.pl
06-03-2019
BERLEWI Henryk (1894 - 1967)
Krzesło z czerwoną tkaniną, 1950
litografia barwna/papier, 57 x 45 cm

sygn. i dat. na płycie p. d.: H. Berlewi 1950

opis l. d. ołówkiem: 56/150, i p.d. sygn..: H. Berlewi 1953

Obiekt certyfikuje Agencja AD-ARTE Adam Chełstowski

Więcej na www.artissima.pl
30-01-2019
BERLEWI Henryk (1894 - 1967)
Akt, 1922
litografia barwna/papier, 61,5 x 50 cm

sygn. i dat. na płycie p.d.: H. BERLEWI ·1922

Obiekt certyfikuje Agencja AD-ARTE Adam Chełstowski.

Więcej na www.artissima.pl
30-01-2019
SZCZYGLIŃSKI Henryk (1881 - 1944)
Żniwa, 1942
olej/tektura, 17 x 30,5 cm w świetle oprawy

sygn. i dat. l.d.: H. Szczygliński 1942

Więcej na www.artissima.pl
06-03-2019
NOWAKOWSKA-ACEDAŃSKA Irena (1906 Lwów - 1983 Gliwice)
Kościół dominikanów w Tarnopolu, przed 1951
gwasz/papier, 23,5 x 32 cm

sygn. i opisany l.d.: I. NOWAKOWSKA-ACEDAŃSKA, p.d.: TARNOPOL

Więcej na www.artissima.pl
06-03-2019
KONARSKI J.
Napad wilków
olej/płótno, 75 x 110 cm

sygn. p.d.: J. Konarski

na ramie nalepka: Deutsch-Nationale/Kunst-Ausstellung / Düsseldorf 1907./1860

Więcej na www.artissima.pl
06-03-2019
DOBROWOLSKI Odo (1883 - 1917)
Kościół przy Saint Germain w Paryżu, 1914
akwarela/papier, 89 x 130 cm

sygn. p.d.: Odo Dobrowolski/Paryż/914

p.d.: Eglise St. Germain

Więcej na www.artissima.pl
24-05-2019
BROLL Urszula (ur. 1930)
Pejzaż, 1957–1959*
tusz/papier, 7 x 10 cm

Wystawa St-53. Artyści kręgu awangardy

Więcej na www.artissima.pl

Obiekt certyfikuje Agencja AD-Arte Adam Chełstowski.
09-05-2019
BROLL Urszula (ur. 1930)
Kompozycja abstrakcyjna, 1960
tusz, gwasz, akwarela/papier, 30 x 48,5 cm

sygn. i dat. p.d. na odwrociu: Broll/1960

Więcej na www.artissima.pl
10-05-2019
BROLL Urszula (ur. 1930)
Kompozycja abstrakcyjna, 1957*
technika mieszana/tektura, 23,5 x 32 cm

sygn. i dat. na odwrociu dwukrotnie; p.d. i l.d.: U. Broll / 1957

Więcej na www.artissima.pl
24-05-2019
BROLL Urszula (ur. 1930)
Kompozycja abstrakcyjna, 1954*
akwarela, gwasz/papier, 28,5 x 39,5 cm
sygn. i dat. na odwrociu: U.Broll/1954

Więcej na www.artissima.pl

09-05-2019
BROLL Urszula (ur. 1930)
gwasz/papier, 30 x 40 cm

Więcej na www.artissima.pl
24-05-2019
BROLL Urszula (ur. 1930)
Akt długowłosej dziewczyny, 1953*
tusz/karton, 32,5 x 22,5 cm

sygn. i dat. p.d. na odwrociu: Broll/1953

Więcej na www.artissima.pl

09-05-2019
BROLL Urszula (ur. 1930)
Abstrakcja w stylu Joana Miró, l. 50. (?)
tusz, gwasz, akwarela/papier, 22,5 x 22,5 cm
sygn. p.d.: LORB (palindrom nazwiska)

Więcej na www.artissima.pl
10-05-2019
BĘBNOWSKI Wacław (1865 - 1945)
Wazon
terakota, wys. 35 cm; średn, wylewu – 12,5 cm
proweniencja: do l. 90. XX w. kolekcja Jerzego Osińskiego (Ciechocinek)

Więcej na www.artissima.pl
10-06-2019
Waza dekoracyjna, ok. 1914
terakota, wys. 17,5 cm; średn, wylewu – 11, 5 cm

Więcej na www.artissima.pl
10-06-2019
PRZYSTAŃSKI Władysław (1931 - 2014)
Plakat Nieostrożność grozi pożarem
offset, 67,5 x 47,5 cm

sygn. l.d.: W. PRZYSTAŃSKI W. OSAKOWSKI

Więcej na www.artissima.pl
06-03-2019
STANEK Zdzisław (1925 - 1996)
Światłokwiaty, 1963*
technika własna/płyta, 124 x 62,5 cm

sygn., dat. i opisany na odwrociu: ZDZISŁAW STANEK / ŚWIATŁOKWIATY, 1963

Więcej na www.artissima.pl
24-05-2019
STANEK Zdzisław (1925 - 1996)
Światłohuty, 1963
tusz/papier, 42 x 29,5 cm

sygn. i dat. p.d.: Stanek 63

na odwrociu p.g. napis ołówkiem: „Światłohuty”, 1963

Więcej na www.artissima.pl
10-05-2019
liczba obiektów: 31