Silesia Art Antyki
ul. Mikołowska 45
40-065 Katowice
508 355 125
antyki@silesia-art.pl
poniedziałek - piątek: 10.00-18.00
sobota: 10.00-14.00
Liczba obiektów w ofercie sprzedaży: (71)
Filiżanka do mokki - Miśnia
Finezyjna filiżanka z białej porcelany, malowana ręcznie, motyw kwiatowy; fabryka porcelany w Meissen w Niemczech, na spodzie kobaltowy, podszkliwny znak firmowy.
18-03-2019
Nowość
Filiżanka do mokki - Miśnia
Miniaturowa filiżanka o nieregularnym kształcie ze znanej fabryki porcelany w Meissen w Niemczech. Biała porcelana z malowanym ręcznie motywem kwiatowym, na spodzie kobaltowy znak firmowy.
18-03-2019
Nowość
Filiżanka do mokki - Czechosłowacja
Subtelna filiżanka z białej porcelany, ręcznie malowana, złocony motyw roślinny, Czechosłowacja.

Wymiary:
filiżanka - średnica 6,2 cm
spodek - średnica 11 cm
wysokość - 6 cm
15-03-2019
Nowość
Elegancka filiżanka o klasycznej formie, z białej porcelany, zdobiona kobaltowym paskowaniem i złoceniem, wewnątrz złocona; okres międzywojenny, Czechosłowacja.

Wymiary:
filiżanka średnica - 6,2 cm
talerzyk średnica - 11,2 cm
wysokość - 6,2 cm
15-03-2019
Nowość
Filiżanka do mokki - Rosenthal
Delikatna filiżanka z porcelany ecru, zdobiona motywem różyczek, ze znanej niemieckiej wytwórni Rosenthal.

Wymiary:
filiżanka średnica - 7,5 cm
spodek średnica - 11,2 cm
wysokość - 4,5 cm
15-03-2019
Nowość
Miniaturowa filiżanka do mokki z motywem rocaille i różyczkami, z niemieckiej wytwórni Rosenthal.

Wymiary:
średnica filiżanki - 6 cm
średnica spodka - 10,3 cm
wysokość - 4,3 cm
15-03-2019
Nowość
Filiżanka do mokki - Schlaggenwald
Filiżanka do mokki z jasnoróżowej porcelany, ze złotym paskowaniem przy obrzeżach, Schlaggenwald, Czechy.

Wymiary:
średnica filiżanki - 6 cm
średnica spodka - 11 cm
wysokość - 6,8 cm
15-03-2019
Nowość
Zegar ścienny z kukułką
Zegar ścienny z mechanizmem wahadłowym, w drewnianej obudowie w formie domku z dwuspadowym daszkiem. Wymiary: 60 x 37 x 28 cm. System bicia godzin i pół godzin. Zegar sprawny. Zdobiony dekoracją snycerską o tematyce myśliwskiej.

590 zł

06-06-2016
Wiewiórka, Royal Dux
Porcelanowa figurka wiewiórki,
Sygnowana: Royal Dux
Wymiary: 23 cm.
08-06-2017
Wazonik Rosenthal
Wazon , sygnowany Rosenthal Kronach Germany,model Miramar, Niemcy, okres 1938-1952, wysokość 21 cm.
09-01-2017
Wazonik porcelanowy - Steatyt Katowice
Żółto-biały wazonik ze złoceniem przy wylewie, z reliefową dekoracją na brzuścu, wykonany w znanej śląskiej fabryce porcelany Steatyt - Zygmunta Buksowicza. Na odwrocie drukowany, złoty znak firmowy.
30-10-2018
Wazonik DANMARK
Wazonik porcelanowy DANMARK

8,5 x 7, 5 cm.

Stan: dobry
10-09-2016
Wazon Rosenthal.
Wazon porcelanowy Rosenthal.Biała porcelana dekorowana motywem kwiatowo-roślinnym.Sygnowany.wymiary:wys;18,5cm.szer,podstawy;9cm.szer.wl.12cm.
22-09-2017
Wazon porcelanowy-Berlin.
Wazon porcelanowy biały firmy-Berlin.
18-11-2017
Wazon porcelanowy Rosenthal.
Wazon, biała porcelana na sześciokątnej podstawie z różowo-fioletową dekoracją kwiatową .Wymiary ;wys-14,5cm,szer.podstawy;8cm.wlew;10cm.
27-09-2017
Wazon porcelanowy Heinrich.
Wazon porcelanowy firmy Heinrich.Kolorystyka biało-niebieska.Recznie malowany.Sygnowany.Wymiary;wys-54cm.szer-27cm.wlew15cm.podstawa-18cm.
14-10-2017
Wazon porcelanowy - Tułowice
Wazon ze znanej fabryki porcelany w Tułowicach, zdobiony motywem żółtych róż; na spodzie drukowany zielony znak firmowy; okres międzywojenny.
06-11-2018
Wazon Hutschenreuther.
07-09-2017
Terakotowa rzeźba na podeście, z wizerunkiem dziewczyny karmiącej ptaka, ręcznie malowana, złocona, idealna do wystroju wnętrza.

Wymiary:

- wysokość 54 cm
- szerokość podstawy 45 cm

6 000 zł

28-11-2015
Temida, brąz, współczesny odlew
Figura Temidy
Brąz
Odlew współczesny
Wysokość: 61 cm.
24-06-2017
Talerz Rosenthal CHIPPENDALE
Porcelanowy, głęboki talerz, okuty srebrem
Dekoracja pejzażowa utrzymana w niebieskiej kolorystyce
Sygnowany: Rosenthal Germany Chippendale
Wymiary: 25 cm.
Stan zachowania: bez uszkodzeń
14-02-2017
Talerz Rosenthal
Talerz dekoracyjny Rosenthal ze scenką rodzajową ,zdobiony motywem kwiatowym i podszkliwnie kobaltem.Sygnatura od 1901r . wymiar; 22cm.
25-08-2017
Serwis kawowy Carlsbad, Czechosłowacja
Porcelanowy serwis do kawy
Sygnowany: Carlsbad, Gloria
23-01-2017
Serwis do Herbaty- Dulevo
Serwis ręcznie malowany
Skład: 6 filiżanek , 6 spodków, cukiernica, mlecznik, dzbanek
Wszystkie elementy sygnowane: Dulevo ( cyrylicą )
Uszkodzenie: uchwyty pokrywek (dzbanka oraz cukiernicy )
30-05-2017
Secesyjna waza "Maski" A. Larroux, Goldscheider
waza projektu francuskiego rzeźbiarza Antonina Larroux (1859 - 1937), z austriackiej firmy Goldscheider, pochodząca z ok. 1897 r. Tytułowe "Maski" to pełne wyrazu, pełnoplastyczne głowy męskie i kobiece
23-02-2019
/3
liczba obiektów: 71