Silesia Art Antyki
ul. Mikołowska 45
40-065 Katowice
508 355 125
antyki@silesia-art.pl
poniedziałek - piątek: 10.00-18.00
sobota: 10.00-14.00
Liczba obiektów w ofercie sprzedaży: (80)
Duży wazon - Ćmielów
14-05-2019
Nowość
Zegar ścienny z kukułką
Zegar ścienny z mechanizmem wahadłowym, w drewnianej obudowie w formie domku z dwuspadowym daszkiem. Wymiary: 60 x 37 x 28 cm. System bicia godzin i pół godzin. Zegar sprawny. Zdobiony dekoracją snycerską o tematyce myśliwskiej.

590 zł

06-06-2016
Wiewiórka, Royal Dux
Porcelanowa figurka wiewiórki,
Sygnowana: Royal Dux
Wymiary: 23 cm.
08-06-2017
Wazonik Rosenthal
Wazon , sygnowany Rosenthal Kronach Germany,model Miramar, Niemcy, okres 1938-1952, wysokość 21 cm.
09-01-2017
Wazonik porcelanowy - Steatyt Katowice
Żółto-biały wazonik ze złoceniem przy wylewie, z reliefową dekoracją na brzuścu, wykonany w znanej śląskiej fabryce porcelany Steatyt - Zygmunta Buksowicza. Na odwrocie drukowany, złoty znak firmowy.
30-10-2018
Wazonik DANMARK
Wazonik porcelanowy DANMARK

8,5 x 7, 5 cm.

Stan: dobry
10-09-2016
Wazon Rosenthal.
Wazon porcelanowy Rosenthal.Biała porcelana dekorowana motywem kwiatowo-roślinnym.Sygnowany.wymiary:wys;18,5cm.szer,podstawy;9cm.szer.wl.12cm.
22-09-2017
Wazon porcelanowy-Berlin.
Wazon porcelanowy biały firmy-Berlin.
18-11-2017
Wazon porcelanowy Rosenthal.
Wazon, biała porcelana na sześciokątnej podstawie z różowo-fioletową dekoracją kwiatową .Wymiary ;wys-14,5cm,szer.podstawy;8cm.wlew;10cm.
27-09-2017
Wazon porcelanowy Heinrich.
Wazon porcelanowy firmy Heinrich.Kolorystyka biało-niebieska.Recznie malowany.Sygnowany.Wymiary;wys-54cm.szer-27cm.wlew15cm.podstawa-18cm.
14-10-2017
Wazon porcelanowy - Tułowice
Wazon ze znanej fabryki porcelany w Tułowicach, zdobiony motywem żółtych róż; na spodzie drukowany zielony znak firmowy; okres międzywojenny.
06-11-2018
Wazon Hutschenreuther.
07-09-2017
Terakotowa rzeźba na podeście, z wizerunkiem dziewczyny karmiącej ptaka, ręcznie malowana, złocona, idealna do wystroju wnętrza.

Wymiary:

- wysokość 54 cm
- szerokość podstawy 45 cm

6 000 zł

28-11-2015
Temida, brąz, współczesny odlew
Figura Temidy
Brąz
Odlew współczesny
Wysokość: 61 cm.
24-06-2017
Talerz Rosenthal CHIPPENDALE
Porcelanowy, głęboki talerz, okuty srebrem
Dekoracja pejzażowa utrzymana w niebieskiej kolorystyce
Sygnowany: Rosenthal Germany Chippendale
Wymiary: 25 cm.
Stan zachowania: bez uszkodzeń
14-02-2017
Talerz Rosenthal
Talerz dekoracyjny Rosenthal ze scenką rodzajową ,zdobiony motywem kwiatowym i podszkliwnie kobaltem.Sygnatura od 1901r . wymiar; 22cm.
25-08-2017
Serwis kawowy Carlsbad, Czechosłowacja
Porcelanowy serwis do kawy
Sygnowany: Carlsbad, Gloria
23-01-2017
Serwis do Herbaty- Dulevo
Serwis ręcznie malowany
Skład: 6 filiżanek , 6 spodków, cukiernica, mlecznik, dzbanek
Wszystkie elementy sygnowane: Dulevo ( cyrylicą )
Uszkodzenie: uchwyty pokrywek (dzbanka oraz cukiernicy )
30-05-2017
Secesyjna waza "Maski" A. Larroux, Goldscheider
waza projektu francuskiego rzeźbiarza Antonina Larroux (1859 - 1937), z austriackiej firmy Goldscheider, pochodząca z ok. 1897 r. Tytułowe "Maski" to pełne wyrazu, pełnoplastyczne głowy męskie i kobiece
23-02-2019
Secesyjna patera WMF
Duża, wytworna posrebrzana patera w stylu secesyjnym, ze znanej niemieckiej firmy Wurttembergische Metallwarenfabrik. Oryginalny szklany wkład; początek XX w.

Wymiary

długość - 48 cm

szerokość - 22 cm

wysokość - 9,5 cm
30-04-2019
Półmisek fajansowy - Pruszków
Duży, owalny półmisek z kremowego fajansu szkliwionego.
Sygnowany: Pruszków.
Wymiary: dł. 47 cm
szer. 37 cm
03-03-2018
Przycisk do papieru "Putto na smoku"
Miniatura z brązu na onyksowej podstawie; wymiary podstawy - 11,5x7 cm, wysokość - 9 cm
19-12-2018
Porcelanowy wazonik Rosenthal
Porcelanowy wazonik
Sygnowany: Rosenthal, Selb
Lata pięćdziesiąte
Wymiary: 9 x 9 cm.
18-01-2017
Porcelanowa amfora, Rosenthal
Porcelanowa amfora z Rosenthala, ręcznie malowana
Sygnowana
Wymiary: 32 x 16,5 cm.
21-11-2016
Pejzaż górski , 1928
Olej na płótnie przedstawiający pejzaż górski, namalowany w chłodnej gamie kolorystycznej, wyrazista faktura obrazu z widocznymi śladami pędzla.
Obraz sygnowany i datowany p.d.: Paul Buchhorn zu Hoffen 1928
Wymiary: 98 x 71 cm.

3 500 zł

20-08-2016
/4
liczba obiektów: 80