Silesia Art Antyki
ul. Mikołowska 45
40-065 Katowice
508 355 125
antyki@silesia-art.pl
poniedziałek - piątek: 10.00-18.00
sobota: 10.00-14.00
Liczba obiektów w ofercie sprzedaży: (85)
Świecznik porcelanowy Rosenthal , 1940
Świecznik porcelanowy trójramienny Rosenthal

490 zł

25-11-2015
Świecznik
Hutschenreuther.
Wymiary: 24 cm wys., 27 cm szer.
Pęknięcie w prawej podstawie pod świecę.

600 zł

18-12-2015
Zestaw obiadowy Hutschenreuther Bellaria Carlsbad
Hutschenreuther Bellaria Carlsbad
Składa się z 39 elementów
W zestawie kpnfiterówki z Karlsbader Wertarbeit
Sygnowany
14-04-2017
Zegar ścienny z kukułką
Zegar ścienny z mechanizmem wahadłowym, w drewnianej obudowie w formie domku z dwuspadowym daszkiem. Wymiary: 60 x 37 x 28 cm. System bicia godzin i pół godzin. Zegar sprawny. Zdobiony dekoracją snycerską o tematyce myśliwskiej.

590 zł

06-06-2016
Zegar skrzynkowy "UNGHANS"
Zegar w drewnianej skrzynkowej obudowie, z oszklonymi drzwiczkami. Wymiary: 61 x 35,5 x 20 cm. Oznaczenie godzin w formie cyfr arabskich. System bicia godzin i półgodzin.
28-05-2016
Zegar kominkowy, portykowy, w drewnianej architektonicznej obudowie, częściowo czernionej, na prostokątnej podstawie o zaokrąglonych narożach, wspartej na czterech toczonych nóżkach. Wymiary: 52 x 29,2 x 19,2 cm. Inkrustacja mosiądzem i emalią.
08-06-2016
Wazonik, Ramski
Wazonik, szkło matowe
Sygnowane: Ramski
Wysokość: 13 cm.
23-12-2016
Wazonik Rosenthal
Wazon , sygnowany Rosenthal Kronach Germany,model Miramar, Niemcy, okres 1938-1952, wysokość 21 cm.
09-01-2017
Wazonik DANMARK
Wazonik porcelanowy DANMARK

8,5 x 7, 5 cm.

Stan: dobry
10-09-2016
Wazon Steatyt
Biały, porcelanowy wazon Steatyt, dekorowany ornamentem roślinnym
Lata 50.-60. XX wieku
Wymiar: 29 cm
Sygnowany: Steatyt, Katowice
29-03-2017
Wazon porcelanowy, Francja
Wazon porcelanowy w formie amfory wspartej na trzonie porcelanowym i mosiężnej kwadratowej podstawie o wklęsło wyciętych narożach, zakończonej czterema nóżkami. Wymiary: 30,3 x 19,5 cm. Sygnatura wytwórni od spodu podstawy.
21-06-2016
Waza porcelanowa - kobalt
Waza porcelanowa - kobalt, o owalnym brzuścu, z dwoma uchwytami, wsparta na trzonie zakończonym okrągłą stopą z czterema nóżkami. Porcelana kobaltowa złocona, ręcznie malowana.
Włochy, 2 połowa XX wieku.

Wymiary: 27 x 40 x 19 cm.
22-08-2016
Terakotowa rzeźba na podeście, z wizerunkiem dziewczyny karmiącej ptaka, ręcznie malowana, złocona, idealna do wystroju wnętrza.

Wymiary:

- wysokość 54 cm
- szerokość podstawy 45 cm

6 000 zł

28-11-2015
Tancerka Art Deco, Schmidt-Hofer
Rzeźba Art Deco
Brąz złocony
Lata 20-30 XX wieku
Sygnowana: Schmidt-Hofer
Wymiary: 35 x 15 cm.
29-03-2017
Talerz, Miśnia, 20-20 lata XX wieku
13-04-2017
Talerz Rosenthal CHIPPENDALE
Porcelanowy, głęboki talerz, okuty srebrem
Dekoracja pejzażowa utrzymana w niebieskiej kolorystyce
Sygnowany: Rosenthal Germany Chippendale
Wymiary: 25 cm.
Stan zachowania: bez uszkodzeń
14-02-2017
Szkatułka drewniana
Kaseta na biżuterie lub cygara
Wykonana z orzecha kaukaskiego
Wymiary: 25 x 20 x 10 cm
09-01-2017
Stolik z intarsją
Stolik z szufladką oraz półką łączącą nogi w części dolnej. Nogi stolika lekko wygięte, zakończone niewielkimi okuciami. Wymiary: 65 cm - wysokość, 43 cm - szerokość, 43 cm - głębokość. Sygnatura wytwórni: "MADE EXPRESSLY FOR BAMBERGERS IN ITALY".

950 zł

27-06-2016
Srebrny komplet sztućców, Bracia Hempel
Przedwojenny zestaw sztućców , sygnowany: Hempel
Z wygrawerowanymi inicjałami: JW
Składa z 101 sztuk:
- łyżka duża (12 sztuk)-
-noże duże (12 sztuk )
-widelce duże (12 sztuk)
21-11-2016
Sokół, Rozenburg , Gips uszlachetniony, ART DECO
Figura siedzącego na kamieniu sokoła
Wykonana w 20-30 XX wieku
Materiał: gips uszlachetniony, brązowiony
Wymiary: 49 x 55 cm.
14-03-2017
Serwis kawowy Carlsbad, Czechosłowacja
Porcelanowy serwis do kawy
Sygnowany: Carlsbad, Gloria
23-01-2017
Rzeźba kobiety ze srebrzonego brązu
Rzeźba autorstwa Vincenta Désiré Faure de Broussé, ze srebrzonego brązu, na cokole i niewysokiej podstawie, przedstawiająca postać kobiety. Ubiór - długa suknia z realistycznie opracowanymi fałdami. Sygnowana: Faure de Broussé. Wymiary: 45,5 x 21 cm.

8 000 zł

01-06-2016
Półmisek Meissen
Porcelanowy, XX wieczny półmisek z Miśni
Zdobiony ornamentem kwiatowym
Wymiary: 26,5 x 9 cm.
28-11-2016
Przedwojenny wazon Giesche
Wazon Giesche
Sygnatura z 1929 roku
Wymiary: 30, 5 cm.

450 zł

30-01-2017
Porcelanowy wazonik Rosenthal
Porcelanowy wazonik
Sygnowany: Rosenthal, Selb
Lata pięćdziesiąte
Wymiary: 9 x 9 cm.
18-01-2017
/4
liczba obiektów: 85