Galeria D.A.S.
ul. Mała 23
25-012 Kielce
604 509 950
info@galeriadas.pl
poniedziałek - piątek: 10.00-17.00
sobota: 10.00-14.00
Liczba obiektów w ofercie sprzedaży: (89)
Miniatura "Kobieta z kwiatami", 1 ćw. XIX w.
Miniatura malowana na kości
„Portret młodej kobiety z kwiatami”
1 ćwierć XIX w. Francja.
Bardzo ładna oprawa złocona, metal ? srebro?
Brak punc.
W jednym miejscu w partii tła niewielkie pęknięcie kościanej płytki.
Wymiary: 6,5 cm, całość 9,5 cm.

2 500 zł

21-07-2017
Nowość
Srebro częściowo złocone, cechowane próby 84.
Moskwa, firma Sazikowa.
Około 1850 r.
Na uchwycie wygrawerowany herb.
dł. 17 cm, szer. 5,7 cm, waga 79 g.
01-08-2016
ŁOPATKA DO TORTU, srebro, Berlin, XVIII/XIX w.
Srebro
Berlin
Przełom XVIII/XIX wiek.
Dł. całkowita: 18,5 cm, szer. 7,5 cm.
Rączka drewniana.
Punce widoczne na zdjęciach: punca złotnika, miejska Berlin z literką K oraz kontrybucyjna pruska.

450 zł

22-09-2016
Taca, kieliszek, karafka duża, karafka mała, bombonierka;
Szkło częściowo szlifowane, złocone, dekorowane w kwiaty.
2 poł. XIX wieku.
Francja, BACCARAT.
Stan bardzo dobry.

2 200 zł

12-05-2017
Lata 80/90-te. XIX w.
autor: WILHELM DEGODE (1862-1931)
Olej na płótnie
Wymiary: 62 x 77,5 cm, razem z ramą: 84 x 99 cm .
Sygnowany w prawym dolnym rogu: W. Degode, Dsdf. (Dusseldorf)
Obraz po niewielkiej konserwacji.
Rama złocona z epoki.

4 500 zł

25-10-2016
Wazonik, Popow, Moskwa, poł. XIX w.
Kolekcjonerski wazonik porcelanowy
Carska Rosja, Gorbunowo k. Moskwy.
Fabryka Popowa.
Około połowy XIX w.
Sygnowany na spodzie podszkliwnie, kobaltem.
Stan bardzo dobry, bez uszkodzeń.
Wysokość 9,6 cm.

1 200 zł

27-02-2017
Wazon, Imari, Japonia, okres Meiji, XIX/XX w.
Wazon porcelanowy z dekoracją kwiatową i motywami ogrodowymi.
Japonia, okres Meiji (1868-1912).
Porcelana, kobalt podszkliwny, farby naszkliwne: czerwień żelaza i emaliowa biel, złocenia.
Wysokość 37 cm.
Sygnowany drukiem niebieskim – ideogramy.

2 500 zł

20-07-2016
Wazon SATSUMA, JAPONIA, epoka Meiji (1868-1912)
Wazon typu SATSUMA z pejzażem z górą Fuji w tle.
Japonia, epoka Meiji (1868-1912)
Fajans, malowany, złocony, szkliwiony.
Sygnowany.
Stan idealny.
Wysokość: 21,5 cm .

950 zł

29-09-2016
Wazon Max Laeuger (1864-1952) pocz. XX w. Secesja
Projekt Max Laeuger, realizacja autorska w Kandern
Poczatek XX w.
Wysokość: 37 cm, śr. podstawy 15,5 cm.
Sygnatura ryta na spodzie: w kwadrat wpisany monogram LM oraz numer 519,4.
Stan bardzo dobry (po drobnej konserwacji).

2 500 zł

26-07-2016
Wazon "Król", SKAWINA, lata 20-te. Art Deco
Wazon "Król"
SKAWINA
Lata 20-te. XX w.
Fajans malowany artystycznie, szkliwiony.
Sygnowany na spodzie znakiem wytwórni.
Stan dobry (drobne wyszczerbienia na rancie i przy podstawie).
Wys.: 21,5 cm .

1 200 zł

30-08-2016
Wazon „famille jaune”.
CHINY, Dynastia Qing, koniec XIX w.
Stan bardzo dobry.
Wysokość wazonu bez drewnianej podstawy: 59,5 cm.
Brak sygnatury.
Porcelana, malowana, farby emaliowe.

2 500 zł

17-01-2017
Talerzyk "Serwis łabędzi", Miśnia, XIX w.
Talerzyk według modelu serwisu "Łabędziego".
Miśnia.
Realizacja 2 poł. XIX w. około 1870 r.
Sygnowany na spodzie podszkliwnym, kobaltowym znakiem wytwórni w Miśni.
Malowany, złocony.
Średnica: 14,7 cm.
Stan bardzo dobry.

700 zł

27-07-2016
Porcelana z dekoracją kobaltowo-złotą, z malowanymi bukietami kwiatów.
Carska Rosja, PETERSBURG, Okres panowania cara MIKOŁAJA I (1825-1855)
Sygnowany na spodzie znakiem wytwórni: monogram cara: pod koroną literka M i I rzymska.
Średnica: 25 cm .

1 800 zł

12-10-2016
Talerz z laki, Chiny, XVIII w. Dynastia Qing
Talerz z laki ze sceną z owadami wśród kwiatów.
CHINY, Dynasta Qing
Koniec XVIII wieku
Średnica: 20,5 cm .
Mosiężne okucie na rancie i stopie.
Kilka drobnych uszkodzeń w ornamentach widoczne na zdjęciach.

1 500 zł

20-04-2017
Talerz "Ukaranie Amora", Wiedeń ?, 2 poł. XIX w.
Porcelanowy talerz z malowaną miniaturą przedstawiającą scenę ukarania Amora.
Sygnowany na odwrocie kobaltem podszkliwnie, znak w typie Wiednia oraz napis „Ganijmed” oraz literka „J.”
2 poł. XIX w.
Stan bardzo dobry.
Średnica: 25 cm

2 500 zł

20-07-2016
Taca z herbem, KPM Wałbrzych, poł. XIX w.
Porcelanowa taca z herbem szlacheckim.
Krister Porzellan-Manufaktur
KPM
Wałbrzych, Śląsk
Około poł. XIX w.
Porcelana malowana, złocona, szkliwiona.
Sygnowana na spodzie kobaltem: KPM
Stan bardzo dobry.
Wymiary: 32,5 x 33 cm .

750 zł

20-04-2017
TACA srebrzona, Fabryka Wolska Warszawa, 1904 r.
Mosiądz srebrzony.
FABRYKA WOLSKA – WARSZAWA
Oryginalne srebrzenie.
Sygnowana na spodzie.
Na środku na blacie monogram i dedykacja: „Na pamiątkę 25-lecia ślubu / d. 1/VI 1904 r.”
Dekoracja giloszowana i grawerowana.
Wymiary: 38,5 x 61,5 cm .

1 500 zł

11-10-2016
Szafa Art Deco, Polska, lata 30-te.
Szafa na dokumenty lub książki w stylu ART DECO
Polska, lata 30-te.
Mebel oryginalny z epoki.
Zwieńczony jasnym marmurowym profilowanym blatem, nadającym się do zaprezentowania na nim ciężkich rzeźb z brązu lub zegara.
wysokość całkowita: 161 cm.

3 500 zł

14-03-2017
STÓŁ + 6 KRZESEŁ ART DECO, Polska, l. 30-te.
Komplet do jadalni w stylu ART DECO
Stół + 6 krzeseł
Polska, Kraków, lata 30-te.
Wyśmienity przykład nowoczesnego, geometrycznego stylu Art Deco w jego polskiej odmianie.
Więcej informacji na www.galeriadas.pl

16 500 zł

28-06-2017
Chochelka z sitkiem, srebro częściowo złocone.
Złotnik: Westwalewicz, Kraków, lata 30-te. XIX w.
Punca złotnika, pr. 12.
Długość: 23 cm, waga: 53 g.

650 zł

25-08-2016
Samowar, 2 poł. XVIII w. Carska Rosja.
Samowar z 2 poł. XVIII w.
Carska Rosja
Miedź, mosiądz, drewno, wnętrze cynkowane.
Stan bardzo dobry.
Jeden boczny uchwyt lekko zgnieciony.
Wymiary: wys. 47 cm, szer. 27 cm, podstawa 22 cm.
Rzadkość.
14-04-2017
Rzeźba z brązu "Chronos", XIX w.
Rzeźba z przedstawieniem mitologicznego boga czasu Chronosa.
Rzeźba wykonana z brązu, patynowana.
2 poł. XIX w.
Rzeźba osadzona na marmurowym cokole.
Wysokość: całość z podstawą: 28,5 cm, podstawa 12 x 13 cm, wysokość samej figury19 cm.

1 200 zł

12-05-2017
Ramka z amorkiem, brąz srebrzony, XIX w.
Ramka na fotografię w stylu neorokokowym.
4 ćwierć XIX w.
Europa Zachodnia.
Brąz srebrzony.
Stan bardzo dobry. Zachowane oryginalne srebrzenie.
Bardzo dokładny odlew.
Wymiary: całość 19 x 18 cm .

1 200 zł

12-05-2017
Puchar z uzdrowiska w Truskawcu, II RP, Kresy.
Szklany puchar ze szkła ołowiowego z szlifowanymi scenami przedstawiające źródła, Matkę Boską oraz cytat z literatury.
Stan dobry (drobne wyszczerbienie na rancie wlewu).
Wysokość: 15,8 cm.
Lata 1900-1939

900 zł

06-09-2016
Pojemnik na list, Kaukaz, srebro, niello, XIX w.
Pojemnik do transportu korespondencji. Wykonany ze srebra z dekoracją w technice niella.
Kaukaz, XIX/XX w.
Brak punc.
Stan bardzo dobry.
Wymiary: dł. 28,5 cm, średnica 12 mm.
Waga: 73 g.

1 200 zł

01-08-2016
/4
liczba obiektów: 89