Galeria D.A.S.
ul. Mała 23
25-012 Kielce
604 509 950
info@galeriadas.pl
poniedziałek - piątek: 10.00-17.00
sobota: 10.00-14.00
Liczba obiektów w ofercie sprzedaży: (87)
Plewkiewicz, Warszawa.
Lata 30-te.
Sygnowana na podstawie: PLEWKIEWICZ
Mosiądz srebrzony, srebrzenie zachowane w bardzo dobrym stanie.
Szkło z epoki, szlifowane.
Wymiary: wysokość 24,5 cm, średnica szkła 26 cm.
Więcej na www.galeriadas.pl

1 900 zł

19-10-2018
Nowość
KOLEKCJA PRYWATNA "POLSKIE ART DECO"
Zestaw do likieru ze szkła prasowanego barwionego w masie na kolor zielony, częściowo matowany.
Huty J. Stolle „Niemen”, Brzozówka, Polska.
Lata 30-te.
Numer katalogowy 1531.
Kompletny zestaw.

2 800 zł

18-10-2018
Nowość
MŁODZIANOWSKI Kazimierz (1880 Wola Sołecka - 1928 Krynica)
"J. Piłsudski", litografia, 1916 r.
„Komendant Józef Piłsudski”
1916 r.
Kazimierz Młodzianowski (1880-1928)
Litografia na papierze.
Sygn. na płycie: „Swemu Komendantowi / Młodzianowski / dn. 17/5 916”
Wymiary: 23,5 x 20,5 cm (arkusz)
W oprawie z epoki.
Niewielkie stare zaplamienie.

1 200 zł

18-10-2018
Nowość
JAŹWIECKI Franciszek Adam (Kraków 1900 - Kudowa 1946)
"Dachy - Kraków", lata 30-te.
Lata 30-te.
Olej na tekturze.
Sygnowany w lewym dolnym rogu: JAŻWIECKI
Wymiary: 19 x 22 cm.
Obraz lekko zabrudzony co widać na zdjęciach. Wymaga przemycia.
www.galeriadas.pl

2 000 zł

18-10-2018
Nowość
Karafka Art Deco okuta srebrem, Francja, l. 30-te.
Karafka w stylu Art Deco.
Szkło szlifowane okute srebrem.
Francja.
Lata 30-te.
Wymiary: wys. 27,5 cm.
www.galeriadas.pl

1 500 zł

18-10-2018
Nowość
Miniatura malowana na blasze w ozdobnej mosiężnej ramce z epoki.
„Ostatnia wieczerza”
Olej na blasze metalowej.
Około poł. XIX w.
Wymiary: 14 x 20 cm.
Stan taki jak na zdjęciach, niewielkie zadrapanie warstwy malarskiej w partii tła przy górnej krawę

1 000 zł

17-08-2018
ŁOPATKA DO TORTU, srebro, Berlin, XVIII/XIX w.
Srebro
Berlin
Przełom XVIII/XIX wiek.
Dł. całkowita: 18,5 cm, szer. 7,5 cm.
Rączka drewniana.
Punce widoczne na zdjęciach: punca złotnika, miejska Berlin z literką K oraz kontrybucyjna pruska.

450 zł

22-09-2016
Taca, kieliszek, karafka duża, karafka mała, bombonierka;
Szkło częściowo szlifowane, złocone, dekorowane w kwiaty.
2 poł. XIX wieku.
Francja, BACCARAT.
Stan bardzo dobry.

2 200 zł

12-05-2017
Zegar kominkowy z alegorią zwycięstwa ?
Cynkal malowany, podstawa marmurowa.
Francja, około 1900 r.
Mechanizm bije godziny i półgodziny. Sprawny technicznie, po przeglądzie zegarmistrzowskim.
Tarcza porcelanowa, malowana.
Wym.: 62 x 49 x 22 cm.

3 700 zł

10-04-2018
Zegar kominkowy ART DECO, Francja, l. 30-te.
Zegar marmurowy kominkowy z wazonami w stylu Art Deco.
Francja, lata 30-te.
Stan bardzo dobry,
Zegar po profesjonalnym przeglądzie zegarmistrzowskim.
Wymiary: zegar: 24 x 33 x 11 cm, wazon: 13,5 x 13,5 x 7,5 cm.

1 800 zł

22-12-2017
Wazon, Max Kock, Dux, Czechy, lata 20-te.
Wazon ze szkła trawionego z dekoracją w liście.
Szkło kameowe.
Wytwórnia Max Kock (Koeck), Dux, Czechy.
Lata 20-te.
Sygnowany.
Stan idealny.
Piękna kolorystyka.
Wysokość: 20,8 cm.

1 200 zł

28-03-2018
Wazon SATSUMA, JAPONIA, epoka Meiji (1868-1912)
Wazon typu SATSUMA z pejzażem z górą Fuji w tle.
Japonia, epoka Meiji (1868-1912)
Fajans, malowany, złocony, szkliwiony.
Sygnowany.
Stan idealny.
Wysokość: 21,5 cm .

950 zł

29-09-2016
Wazon okuty srebrem, Hertel Jacob, lata 50-te.
Porcelanowy wazon okuty srebrem.
Hertel Jacob, Bavaria, Niemcy.
Lata 50-te.
Próba srebra 1000. Puncka przy podstawie.
Stan IDEALNY.
Wysokość wazonu 21 cm.
Sygnowany na spodzie.

750 zł

22-06-2018
Wazon Max Laeuger (1864-1952) pocz. XX w. Secesja
Projekt Max Laeuger, realizacja autorska w Kandern
Poczatek XX w.
Wysokość: 37 cm, śr. podstawy 15,5 cm.
Sygnatura ryta na spodzie: w kwadrat wpisany monogram LM oraz numer 519,4.
Stan bardzo dobry (po drobnej konserwacji).

2 500 zł

26-07-2016
Wazon Art Deco okuty srebrem, lata 30-te.
Duży szklany wazon ze srebrnym okuciem w stylu ART DECO.
Niemcy, lata 30-te.
Szkło szlifowane zachowane w bardzo dobrym stanie.
Punce srebra na rancie wlewu widoczne na zdjęciach, pr. 835.
Stan bardzo dobry.
Wysokość: 30 cm, szerokość 21 cm.

1 800 zł

03-10-2017
Wazon , 2 poł. XIX w. Śląsk, Czechy?
Wazon w formie rogu obfitości.
Śląsk, Czechy ?
Prawdopodobnie Huta Josephine w Szklarskiej Porębie ?
2 połowa XIX w.
Szkło szlifowane.
Stan bardzo dobry.
Wysokość 24 cm.

2 500 zł

06-04-2018
Wazon „famille jaune”.
CHINY, Dynastia Qing, koniec XIX w.
Stan bardzo dobry.
Wysokość wazonu bez drewnianej podstawy: 59,5 cm.
Brak sygnatury.
Porcelana, malowana, farby emaliowe.

2 500 zł

17-01-2017
Talerz z laki, Chiny, XVIII w. Dynastia Qing
Talerz z laki ze sceną z owadami wśród kwiatów.
CHINY, Dynasta Qing
Koniec XVIII wieku
Średnica: 20,5 cm .
Mosiężne okucie na rancie i stopie.
Kilka drobnych uszkodzeń w ornamentach widoczne na zdjęciach.

1 500 zł

20-04-2017
Talerz z ażurową bordiurą, Miśnia, 2 poł. XIX w.
Królewska Manufaktura w Miśni.
2 poł. XIX w.
Porcelana malowana, złocona.
Sygnowany na odwrocie.
Wyciski numeryczne: 51, 109, 73;
Średnica: 25,5 cm.
Stan bardzo dobry. Niewielka naprawa małego, płaskiego wyszczerbienia na krawędzi, niezauważalna.

750 zł

17-08-2018
Taca z herbem, KPM Wałbrzych, poł. XIX w.
Porcelanowa taca z herbem szlacheckim.
Krister Porzellan-Manufaktur
KPM
Wałbrzych, Śląsk
Około poł. XIX w.
Porcelana malowana, złocona, szkliwiona.
Sygnowana na spodzie kobaltem: KPM
Stan bardzo dobry.
Wymiary: 32,5 x 33 cm .

550 zł

20-04-2017
Stojak na zapałki z figurka niedźwiedzia.
Brąz srebrzony, podstawa z onyksu.
Carska Rosja.
Koniec XIX w.
Podstawa uszkodzona w jednym narożniku.
Niesygnowana.
Wymiary: wys. 11 cm, podstawa 10 x 10 cm.

550 zł

02-07-2018
Skarbonka, Plewkiewicz, Warszawa, pocz. XX w.
Kolekcjonerska skrabonka.
Mosiądz srebrzony.
Początek XX w.
Plewkiewicz, Warszawa.
Sygnowana na spodzie.
Stan bardzo dobry z minusem, naprawiany zawias, niewielkie przetarcia srebrzenia.
Wysokość: 8,5 cm, śred. podstawy 7,5 cm.

650 zł

17-08-2018
Serwis "Kula", Ćmielów, lata 30-te. na 8 os.
Serwis do mokki na 8 osób.
Fason „Kula”
Projekt: Bogdan Wendorf
Fabryka Porcelany i Wyrobów Ceramicznych „Ćmielów” w Ćmielowie.
Lata 30-te.
Sygnowany znakiem wytwórni oraz wyciskiem.
Stan bardzo dobry.
www.galeriadas.pl

15 000 zł

08-10-2018
Rzeźba z brązu "Chronos", XIX w.
Rzeźba z przedstawieniem mitologicznego boga czasu Chronosa.
Rzeźba wykonana z brązu, patynowana.
2 poł. XIX w.
Rzeźba osadzona na marmurowym cokole.
Wysokość: całość z podstawą: 28,5 cm, podstawa 12 x 13 cm, wysokość samej figury19 cm.

1 200 zł

12-05-2017
Ramka z amorkiem, brąz srebrzony, XIX w.
Ramka na fotografię w stylu neorokokowym.
4 ćwierć XIX w.
Europa Zachodnia.
Brąz srebrzony.
Stan bardzo dobry. Zachowane oryginalne srebrzenie.
Bardzo dokładny odlew.
Wymiary: całość 19 x 18 cm .

1 200 zł

12-05-2017
/4
liczba obiektów: 87