Galeria D.A.S.
ul. Mała 23
25-012 Kielce
604 509 950
info@galeriadas.pl
poniedziałek - piątek: 10.00-17.00
sobota: 10.00-14.00
Liczba obiektów w ofercie sprzedaży: (81)
Fotele "S" proj. Tom Dixon, lata 80-te. design
Projekt i wykonanie lata 80-te.
Metalowy stelaż z plecionką ze słomianego sznurka.
Wymiary: fotele nieznacznie różnią się od siebie: wysokość 106 i 109 cm, siedzisko: 33 x 29 cm oraz 28 x 30 cm. wysokość do siedziska 47 i 46 cm.
Stan ORYGINALNY.
28-03-2017
Nowość
Miniatura "Kobieta z dzieckiem", 1 poł. XIX w.
Bardzo dobrej klasy malowana miniatura na kościanej płytce.
„Kobieta z dzieckiem”
1 poł. XIX wieku.
Sygnowana: Suralet?
Oprawa z epoki.
Stan dobry (pęknięta płytka, drobne wykruszenia warstwy malarskiej).
Wymiary: 8,8 x 7 cm.

1 900 zł

23-03-2017
Nowość
Srebro częściowo złocone, cechowane próby 84.
Moskwa, firma Sazikowa.
Około 1850 r.
Na uchwycie wygrawerowany herb.
dł. 17 cm, szer. 5,7 cm, waga 79 g.

700 zł

01-08-2016
ŁOPATKA DO TORTU, srebro, Berlin, XVIII/XIX w.
Srebro
Berlin
Przełom XVIII/XIX wiek.
Dł. całkowita: 18,5 cm, szer. 7,5 cm.
Rączka drewniana.
Punce widoczne na zdjęciach: punca złotnika, miejska Berlin z literką K oraz kontrybucyjna pruska.

450 zł

22-09-2016
Lata 80/90-te. XIX w.
autor: WILHELM DEGODE (1862-1931)
Olej na płótnie
Wymiary: 62 x 77,5 cm, razem z ramą: 84 x 99 cm .
Sygnowany w prawym dolnym rogu: W. Degode, Dsdf. (Dusseldorf)
Obraz po niewielkiej konserwacji.
Rama złocona z epoki.

4 500 zł

25-10-2016
Wazonik, Popow, Moskwa, poł. XIX w.
Kolekcjonerski wazonik porcelanowy
Carska Rosja, Gorbunowo k. Moskwy.
Fabryka Popowa.
Około połowy XIX w.
Sygnowany na spodzie podszkliwnie, kobaltem.
Stan bardzo dobry, bez uszkodzeń.
Wysokość 9,6 cm.

1 200 zł

27-02-2017
Wazon, Imari, Japonia, okres Meiji, XIX/XX w.
Wazon porcelanowy z dekoracją kwiatową i motywami ogrodowymi.
Japonia, okres Meiji (1868-1912).
Porcelana, kobalt podszkliwny, farby naszkliwne: czerwień żelaza i emaliowa biel, złocenia.
Wysokość 37 cm.
Sygnowany drukiem niebieskim – ideogramy.

2 500 zł

20-07-2016
Wazon SATSUMA, JAPONIA, epoka Meiji (1868-1912)
Wazon typu SATSUMA z pejzażem z górą Fuji w tle.
Japonia, epoka Meiji (1868-1912)
Fajans, malowany, złocony, szkliwiony.
Sygnowany.
Stan idealny.
Wysokość: 21,5 cm .

950 zł

29-09-2016
Wazon Max Leauger (1864-1952) pocz. XX w. Secesja
Projekt Max Laeuger, realizacja autorska w Kandern
Poczatek XX w.
Wysokość: 37 cm, śr. podstawy 15,5 cm.
Sygnatura ryta na spodzie: w kwadrat wpisany monogram LM oraz numer 519,4.
Stan bardzo dobry (po drobnej konserwacji).

2 500 zł

26-07-2016
Wazon "Król", SKAWINA, lata 20-te. Art Deco
Wazon "Król"
SKAWINA
Lata 20-te. XX w.
Fajans malowany artystycznie, szkliwiony.
Sygnowany na spodzie znakiem wytwórni.
Stan dobry (drobne wyszczerbienia na rancie i przy podstawie).
Wys.: 21,5 cm .

1 200 zł

30-08-2016
Wazon "Fazzoletto", MURANO, lata 60-te.
Duży, dekoracyjny szklany wazon „FAZZOLETTO”
MURANO – Włochy, lata 60-te.
Stan bardzo dobry.
Wysokość: 30,5 cm .

800 zł

04-10-2016
Wazon „famille jaune”.
CHINY, Dynastia Qing, koniec XIX w.
Stan bardzo dobry.
Wysokość wazonu bez drewnianej podstawy: 59,5 cm.
Brak sygnatury.
Porcelana, malowana, farby emaliowe.

2 500 zł

17-01-2017
Talerzyk "Serwis łabędzi", Miśnia, XIX w.
Talerzyk według modelu serwisu "Łabędziego".
Miśnia.
Realizacja 2 poł. XIX w. około 1870 r.
Sygnowany na spodzie podszkliwnym, kobaltowym znakiem wytwórni w Miśni.
Malowany, złocony.
Średnica: 14,7 cm.
Stan bardzo dobry.

700 zł

27-07-2016
Porcelana z dekoracją kobaltowo-złotą, z malowanymi bukietami kwiatów.
Carska Rosja, PETERSBURG, Okres panowania cara MIKOŁAJA I (1825-1855)
Sygnowany na spodzie znakiem wytwórni: monogram cara: pod koroną literka M i I rzymska.
Średnica: 25 cm .

1 800 zł

12-10-2016
Talerz "Ukaranie Amora", Wiedeń ?, 2 poł. XIX w.
Porcelanowy talerz z malowaną miniaturą przedstawiającą scenę ukarania Amora.
Sygnowany na odwrocie kobaltem podszkliwnie, znak w typie Wiednia oraz napis „Ganijmed” oraz literka „J.”
2 poł. XIX w.
Stan bardzo dobry.
Średnica: 25 cm

2 500 zł

20-07-2016
TACA srebrzona, Fabryka Wolska Warszawa, 1904 r.
Mosiądz srebrzony.
FABRYKA WOLSKA – WARSZAWA
Oryginalne srebrzenie.
Sygnowana na spodzie.
Na środku na blacie monogram i dedykacja: „Na pamiątkę 25-lecia ślubu / d. 1/VI 1904 r.”
Dekoracja giloszowana i grawerowana.
Wymiary: 38,5 x 61,5 cm .

1 500 zł

11-10-2016
Szafa Art Deco, Polska, lata 30-te.
Szafa na dokumenty lub książki w stylu ART DECO
Polska, lata 30-te.
Mebel oryginalny z epoki.
Zwieńczony jasnym marmurowym profilowanym blatem, nadającym się do zaprezentowania na nim ciężkich rzeźb z brązu lub zegara.
wysokość całkowita: 161 cm.

3 300 zł

14-03-2017
Chochelka z sitkiem, srebro częściowo złocone.
Złotnik: Westwalewicz, Kraków, lata 30-te. XIX w.
Punca złotnika, pr. 12.
Długość: 23 cm, waga: 53 g.

650 zł

25-08-2016
Puchar z uzdrowiska w Truskawcu, II RP, Kresy.
Szklany puchar ze szkła ołowiowego z szlifowanymi scenami przedstawiające źródła, Matkę Boską oraz cytat z literatury.
Stan dobry (drobne wyszczerbienie na rancie wlewu).
Wysokość: 15,8 cm.
Lata 1900-1939

900 zł

06-09-2016
Pojemnik na list, Kaukaz, srebro, niello, XIX w.
Pojemnik do transportu korespondencji. Wykonany ze srebra z dekoracją w technice niella.
Kaukaz, XIX/XX w.
Brak punc.
Stan bardzo dobry.
Wymiary: dł. 28,5 cm, średnica 12 mm.
Waga: 73 g.

1 200 zł

01-08-2016
Chiny, dynastia Qing, okres Qianlong (1736-1795)
Porcelana, farby emaliowe.
Niesygnowany.
Stan bardzo dobry.
Wymiary: 14 x 16 cm.

2 500 zł

18-01-2017
Paterka w formie kosza w stylu Art Deco.
Mosiądz srebrzony, szklany szlifowany wkład.
proj.: Julia Keilowa (1902-1943)
Wytwórnia Br. Henneberg w Warszawie
Lata 30-te.
Stan bardzo dobry.
Oryginalny szklany wkład w stanie idealnym.
Wys. 18,5 cm

1 900 zł

16-02-2017
WMF, Niemcy, pocz. XX w.
Wysokość 67 cm, szer. 47,5 cm .
Sygnowana na podstawie, oraz na ramionach i profitkach.
Mosiądz, cyna, srebrzona Srebrzenie oryginalne pokryte starą patyną. Piękne stare szkło z szlifowanymi scenami myśliwskimi.
RARYTAS.

6 000 zł

24-01-2017
Para Psów Foo, nefryt, Chiny, XIX w.
Para rzeźb przedstawiających chińskie Psy Foo.
Wyrzeźbione w kamieniu: nefryt ? (jade), steatyt ?.
Stan bardzo dobry.
Wymiary każdej: 14,5 x 21 x 8 cm.

2 500 zł

09-02-2017
Para lichtarzy z około 1835 r.
Srebro,
Wrocław
złotnik: Johann Christian Zwiener czynny w latach 1833-1840.
Waga łączna: 600 g.
Wysokość 30 cm.

5 500 zł

02-03-2017
/4
liczba obiektów: 81