Galeria D.A.S.
ul. Mała 23
25-012 Kielce
604 509 950
info@galeriadas.pl
poniedziałek - piątek: 10.00-17.00
sobota: 10.00-14.00
Liczba obiektów w ofercie sprzedaży: (87)
PFEFFERBERG Jakub (1900-1943)
"Droga przez pola", lata 30-te.
Olej na płótnie naklejonym na tekturę.
Lata 30-te. XX w.
Sygnowany w lewym dolnym narożniku: Pfefferberg
Obraz po niewielkiej konserwacji.
Wymiary: 24,5 x 25 cm.
Oprawa z epoki.
Więcej na www.galeriadas.pl

3 000 zł

13-09-2017
Nowość
Sygnowany na podstawie trawiony napis: J. Stolle.
Stan bardzo dobry, dwa malutkie dwumilimetrowe wyszczerbienia na rancie korpusu.
Szkło błękitne, barwione w masie, szlifowane.
Oryginalne chromowane elementy zachowane w bardzo dobrym stanie.
Wys. 12,2

1 200 zł

12-09-2017
Nowość
ŁOPATKA DO TORTU, srebro, Berlin, XVIII/XIX w.
Srebro
Berlin
Przełom XVIII/XIX wiek.
Dł. całkowita: 18,5 cm, szer. 7,5 cm.
Rączka drewniana.
Punce widoczne na zdjęciach: punca złotnika, miejska Berlin z literką K oraz kontrybucyjna pruska.

450 zł

22-09-2016
Taca, kieliszek, karafka duża, karafka mała, bombonierka;
Szkło częściowo szlifowane, złocone, dekorowane w kwiaty.
2 poł. XIX wieku.
Francja, BACCARAT.
Stan bardzo dobry.

2 200 zł

12-05-2017
Wazonik, Popow, Moskwa, poł. XIX w.
Kolekcjonerski wazonik porcelanowy
Carska Rosja, Gorbunowo k. Moskwy.
Fabryka Popowa.
Około połowy XIX w.
Sygnowany na spodzie podszkliwnie, kobaltem.
Stan bardzo dobry, bez uszkodzeń.
Wysokość 9,6 cm.

1 200 zł

27-02-2017
Wazon, Imari, Japonia, okres Meiji, XIX/XX w.
Wazon porcelanowy z dekoracją kwiatową i motywami ogrodowymi.
Japonia, okres Meiji (1868-1912).
Porcelana, kobalt podszkliwny, farby naszkliwne: czerwień żelaza i emaliowa biel, złocenia.
Wysokość 37 cm.
Sygnowany drukiem niebieskim – ideogramy.

2 500 zł

20-07-2016
Wazon SATSUMA, JAPONIA, epoka Meiji (1868-1912)
Wazon typu SATSUMA z pejzażem z górą Fuji w tle.
Japonia, epoka Meiji (1868-1912)
Fajans, malowany, złocony, szkliwiony.
Sygnowany.
Stan idealny.
Wysokość: 21,5 cm .

950 zł

29-09-2016
Wazon Max Laeuger (1864-1952) pocz. XX w. Secesja
Projekt Max Laeuger, realizacja autorska w Kandern
Poczatek XX w.
Wysokość: 37 cm, śr. podstawy 15,5 cm.
Sygnatura ryta na spodzie: w kwadrat wpisany monogram LM oraz numer 519,4.
Stan bardzo dobry (po drobnej konserwacji).

2 500 zł

26-07-2016
Wazon "Król", SKAWINA, lata 20-te. Art Deco
Wazon "Król"
SKAWINA
Lata 20-te. XX w.
Fajans malowany artystycznie, szkliwiony.
Sygnowany na spodzie znakiem wytwórni.
Stan dobry (drobne wyszczerbienia na rancie i przy podstawie).
Wys.: 21,5 cm .

1 200 zł

30-08-2016
Wazon „famille jaune”.
CHINY, Dynastia Qing, koniec XIX w.
Stan bardzo dobry.
Wysokość wazonu bez drewnianej podstawy: 59,5 cm.
Brak sygnatury.
Porcelana, malowana, farby emaliowe.

2 500 zł

17-01-2017
Tkanina, "PTAKI", JAN HLADIK, 1963 r.
Tkanina artystyczna  „PTAKI”
Sygnowana: Jan Hladik 63
Tkanina bawełniana, drukowana.
Stan bardzo dobry – niewielkie zafarbowania czerwonego koloru w niektórych miejscach widoczne na zdjęciach.
Wymiary: 66 x 66 cm.

1 200 zł

07-08-2017
Talerzyk "Serwis łabędzi", Miśnia, XIX w.
Talerzyk według modelu serwisu "Łabędziego".
Miśnia.
Realizacja 2 poł. XIX w. około 1870 r.
Sygnowany na spodzie podszkliwnym, kobaltowym znakiem wytwórni w Miśni.
Malowany, złocony.
Średnica: 14,7 cm.
Stan bardzo dobry.

700 zł

27-07-2016
Talerz z laki, Chiny, XVIII w. Dynastia Qing
Talerz z laki ze sceną z owadami wśród kwiatów.
CHINY, Dynasta Qing
Koniec XVIII wieku
Średnica: 20,5 cm .
Mosiężne okucie na rancie i stopie.
Kilka drobnych uszkodzeń w ornamentach widoczne na zdjęciach.

1 500 zł

20-04-2017
Talerz "Ukaranie Amora", Wiedeń ?, 2 poł. XIX w.
Porcelanowy talerz z malowaną miniaturą przedstawiającą scenę ukarania Amora.
Sygnowany na odwrocie kobaltem podszkliwnie, znak w typie Wiednia oraz napis „Ganijmed” oraz literka „J.”
2 poł. XIX w.
Stan bardzo dobry.
Średnica: 25 cm

2 500 zł

20-07-2016
Taca z herbem, KPM Wałbrzych, poł. XIX w.
Porcelanowa taca z herbem szlacheckim.
Krister Porzellan-Manufaktur
KPM
Wałbrzych, Śląsk
Około poł. XIX w.
Porcelana malowana, złocona, szkliwiona.
Sygnowana na spodzie kobaltem: KPM
Stan bardzo dobry.
Wymiary: 32,5 x 33 cm .

750 zł

20-04-2017
Szafa Art Deco, Polska, lata 30-te.
Szafa na dokumenty lub książki w stylu ART DECO
Polska, lata 30-te.
Mebel oryginalny z epoki.
Zwieńczony jasnym marmurowym profilowanym blatem, nadającym się do zaprezentowania na nim ciężkich rzeźb z brązu lub zegara.
wysokość całkowita: 161 cm.

3 500 zł

14-03-2017
STÓŁ + 6 KRZESEŁ ART DECO, Polska, l. 30-te.
Komplet do jadalni w stylu ART DECO
Stół + 6 krzeseł
Polska, Kraków, lata 30-te.
Wyśmienity przykład nowoczesnego, geometrycznego stylu Art Deco w jego polskiej odmianie.
Więcej informacji na www.galeriadas.pl

16 500 zł

28-06-2017
Rzeźba z brązu "Chronos", XIX w.
Rzeźba z przedstawieniem mitologicznego boga czasu Chronosa.
Rzeźba wykonana z brązu, patynowana.
2 poł. XIX w.
Rzeźba osadzona na marmurowym cokole.
Wysokość: całość z podstawą: 28,5 cm, podstawa 12 x 13 cm, wysokość samej figury19 cm.

1 200 zł

12-05-2017
Ramka z amorkiem, brąz srebrzony, XIX w.
Ramka na fotografię w stylu neorokokowym.
4 ćwierć XIX w.
Europa Zachodnia.
Brąz srebrzony.
Stan bardzo dobry. Zachowane oryginalne srebrzenie.
Bardzo dokładny odlew.
Wymiary: całość 19 x 18 cm .

1 200 zł

12-05-2017
Puchar z uzdrowiska w Truskawcu, II RP, Kresy.
Szklany puchar ze szkła ołowiowego z szlifowanymi scenami przedstawiające źródła, Matkę Boską oraz cytat z literatury.
Stan dobry (drobne wyszczerbienie na rancie wlewu).
Wysokość: 15,8 cm.
Lata 1900-1939

900 zł

06-09-2016
Chiny, dynastia Qing, okres Qianlong (1736-1795)
Porcelana, farby emaliowe.
Niesygnowany.
Stan bardzo dobry.
Wymiary: 14 x 16 cm.

2 500 zł

18-01-2017
Pistolet podróżny, 2 poł. XVIII w.
Pistolet podróżny.
Francja, koniec XVIII wieku.
Mechanizm przerobiony na kapiszonowy.
Stan bardzo dobry.
Bardzo ładne rzeźbienia w drewnie oraz dekoracje grawerowane na elementach metalowych.
Kilka śrub oraz wycior wtórnie dorobionych.
Długość 25,5

2 900 zł

05-09-2017
Pies z upolowanym zającem, MIŚNIA, 1924-1934
Królewska Manufaktura w Miśni, Niemcy.
Lata 1924-1934
Sygnowana kobaltem, podszkliwnie na spodzie.
Stan bardzo dobry. Ogon psa po konserwacji.
Wymiary: podstawa 24 x 9,3 cm, wysokość 14,5 cm.

2 900 zł

24-04-2017
Paterka w formie kosza w stylu Art Deco.
Mosiądz srebrzony, szklany szlifowany wkład.
proj.: Julia Keilowa (1902-1943)
Wytwórnia Br. Henneberg w Warszawie
Lata 30-te.
Stan bardzo dobry.
Oryginalny szklany wkład w stanie idealnym.
Wys. 18,5 cm

1 500 zł

16-02-2017
WMF, Niemcy, pocz. XX w.
Wysokość 67 cm, szer. 47,5 cm .
Sygnowana na podstawie, oraz na ramionach i profitkach.
Mosiądz, cyna, srebrzona Srebrzenie oryginalne pokryte starą patyną. Piękne stare szkło z szlifowanymi scenami myśliwskimi.
RARYTAS.

4 900 zł

24-01-2017
/4
liczba obiektów: 87