Galeria D.A.S.
ul. Mała 23
25-012 Kielce
604 509 950
info@galeriadas.pl
poniedziałek - piątek: 10.00-17.00
sobota: 10.00-14.00
Liczba obiektów w ofercie sprzedaży: (71)
Paterka w formie kosza w stylu Art Deco.
Mosiądz srebrzony, szklany szlifowany wkład.
proj.: Julia Keilowa (1902-1943)
Wytwórnia Br. Henneberg w Warszawie
Lata 30-te.
Stan bardzo dobry.
Oryginalny szklany wkład w stanie idealnym.
Wys. 18,5 cm

1 900 zł

16-02-2017
Nowość
"Pies", Pacyków, 1920-1939;
Fabryka Fajansu w Pacykowie.
Polska, lata 1920-1939
Fajans, malowany, szkliwiony.
Sygnowany na spodzie wyciśniętym w cieście znakiem wytwórni.
Stan bardzo dobry. Malutkie wykruszenie szkliwa na nosie psa.
Wymiary: wys. 11 cm, podstawa: 11 x 15 cm.

1 900 zł

16-02-2017
Nowość
Figura „Dama z chartem”
projekt: Clarise Herczeg Weiss (1906-1997)
Wytwórnia Goldscheider, Wiedeń, Austria.
Lata 30-te.
Fajans, malowany, szkliwiony.
Sygnowana na spodzie.
Wysokość:  42,5 cm.
Stan idealny.
15-02-2017
Nowość
NOWICKI Marian (1904 - po1939)
"Wesele krakowskie" , 1942
Olej na tekturze
Sygnowany i datowany w lewym dolnym rogu: Marian Nowicki / 1942
Wymiary: 35 x 49,5 cm.
Rama z lat 30-tych (odnowiona)
Na odwrocie zamazana stara dedykacja z Warszawy z lat 40-tych.

4 000 zł

14-02-2017
Nowość
FILIPKIEWICZ Stefan (1879 Tarnów -1944 obóz koncentracyjny Mauthausen-Gusen)
"Martwa natura z różami"
Olej na tekturze.
Lata 1920-1939
Sygnowany w prawym dolnym rogu: Stefan Filipkiewicz
Wymiary: 50 x 69,5 cm.
Rama z lat 30-tych. (odnowiona)

12 800 zł

13-02-2017
Nowość
FILIPKIEWICZ Mieczysław (1891-1951)
"Kwiaty"
"Kwiaty w wazonie", lata 30-te.
Olej na tekturze.
Wymiary: 70 x 50 cm.
Sygnowany w prawym dolnym rogu: MIECZYSŁAW FILIPKIEWICZ
Rama z lat 30-tych.

7 500 zł

13-02-2017
Nowość
WODZINOWSKI Wincenty (1866-1940)
"Odpoczynek po żniwach" (przypisywany)
„ODPOCZYNEK PO ŻNIWACH”
Wincenty Wodzinowski (1866-1940) – przypisywany
Akwarela na papierze (po konserwacji lewa krawędź)
Brak sygnatury.
Wymiary: 45 x 61 cm (akwarela bez oprawy)
Rama z lat 30-tych.

2 800 zł

13-02-2017
Nowość
Srebro częściowo złocone, cechowane próby 84.
Moskwa, firma Sazikowa.
Około 1850 r.
Na uchwycie wygrawerowany herb.
dł. 17 cm, szer. 5,7 cm, waga 79 g.

700 zł

01-08-2016
ŁOPATKA DO TORTU, srebro, Berlin, XVIII/XIX w.
Srebro
Berlin
Przełom XVIII/XIX wiek.
Dł. całkowita: 18,5 cm, szer. 7,5 cm.
Rączka drewniana.
Punce widoczne na zdjęciach: punca złotnika, miejska Berlin z literką K oraz kontrybucyjna pruska.

450 zł

22-09-2016
Lata 80/90-te. XIX w.
autor: WILHELM DEGODE (1862-1931)
Olej na płótnie
Wymiary: 62 x 77,5 cm, razem z ramą: 84 x 99 cm .
Sygnowany w prawym dolnym rogu: W. Degode, Dsdf. (Dusseldorf)
Obraz po niewielkiej konserwacji.
Rama złocona z epoki.

4 500 zł

25-10-2016
WAZON, MURANO Alessandro Mandruzatto, lata 60-te.
Wazon MURANO, Włochy.
Lata 60-te.
proj. Alessandro Mandruzatto
Stan idealny.
Wysokość 16,5 cm .

900 zł

06-09-2016
Wazon, Imari, Japonia, okres Meiji, XIX/XX w.
Wazon porcelanowy z dekoracją kwiatową i motywami ogrodowymi.
Japonia, okres Meiji (1868-1912).
Porcelana, kobalt podszkliwny, farby naszkliwne: czerwień żelaza i emaliowa biel, złocenia.
Wysokość 37 cm.
Sygnowany drukiem niebieskim – ideogramy.

2 500 zł

20-07-2016
Duży wazon porcelanowy, malowany kobaltem,
ze znakami podwójnego szczęścia małżeńskiego.
Chiny
II poł. XIX w.
Sygnowany.
Stan bardzo dobry.
Wysokość: 38 cm .

850 zł

29-09-2016
Wazon SATSUMA, JAPONIA, epoka Meiji (1868-1912)
Wazon typu SATSUMA z pejzażem z górą Fuji w tle.
Japonia, epoka Meiji (1868-1912)
Fajans, malowany, złocony, szkliwiony.
Sygnowany.
Stan idealny.
Wysokość: 21,5 cm .

950 zł

29-09-2016
Wazon Max Leauger (1864-1952) pocz. XX w. Secesja
Projekt Max Laeuger, realizacja autorska w Kandern (lub w Karlsruhe?).
1 ćw. XX w.
Wysokość: 37 cm, śr. podstawy 15,5 cm.
Sygnatura ryta na spodzie: w kwadrat wpisany monogram LM oraz numer 519,4.
Stan bardzo dobry (po drobnej konserwacji).
26-07-2016
Wazon "Król", SKAWINA, lata 20-te. Art Deco
Wazon "Król"
SKAWINA
Lata 20-te. XX w.
Fajans malowany artystycznie, szkliwiony.
Sygnowany na spodzie znakiem wytwórni.
Stan dobry (drobne wyszczerbienia na rancie i przy podstawie).
Wys.: 21,5 cm .

1 200 zł

30-08-2016
Wazon "Fazzoletto", MURANO, lata 60-te.
Duży, dekoracyjny szklany wazon „FAZZOLETTO”
MURANO – Włochy, lata 60-te.
Stan bardzo dobry.
Wysokość: 30,5 cm .

800 zł

04-10-2016
Wazon „famille jaune”.
CHINY, Dynastia Qing, koniec XIX w.
Stan bardzo dobry.
Wysokość wazonu bez drewnianej podstawy: 59,5 cm.
Brak sygnatury.
Porcelana, malowana, farby emaliowe.

2 500 zł

17-01-2017
Talerzyk "Serwis łabędzi", Miśnia, XIX w.
Talerzyk według modelu serwisu "Łabędziego".
Miśnia.
Realizacja 2 poł. XIX w. około 1870 r.
Sygnowany na spodzie podszkliwnym, kobaltowym znakiem wytwórni w Miśni.
Malowany, złocony.
Średnica: 14,7 cm.
Stan bardzo dobry.

700 zł

27-07-2016
Porcelana z dekoracją kobaltowo-złotą, z malowanymi bukietami kwiatów.
Carska Rosja, PETERSBURG, Okres panowania cara MIKOŁAJA I (1825-1855)
Sygnowany na spodzie znakiem wytwórni: monogram cara: pod koroną literka M i I rzymska.
Średnica: 25 cm .

1 800 zł

12-10-2016
Talerz "Ukaranie Amora", Wiedeń ?, 2 poł. XIX w.
Porcelanowy talerz z malowaną miniaturą przedstawiającą scenę ukarania Amora.
Sygnowany na odwrocie kobaltem podszkliwnie, znak w typie Wiednia oraz napis „Ganijmed” oraz literka „J.”
2 poł. XIX w.
Stan bardzo dobry.
Średnica: 25 cm

2 500 zł

20-07-2016
TACA srebrzona, Fabryka Wolska Warszawa, 1904 r.
Mosiądz srebrzony.
FABRYKA WOLSKA – WARSZAWA
Oryginalne srebrzenie.
Sygnowana na spodzie.
Na środku na blacie monogram i dedykacja: „Na pamiątkę 25-lecia ślubu / d. 1/VI 1904 r.”
Dekoracja giloszowana i grawerowana.
Wymiary: 38,5 x 61,5 cm .

1 500 zł

11-10-2016
Tabakiera porcelanowa ze srebrnym okuciem.
2 poł. XVIII wieku, Niemcy.
Niesygnowana.
Stan wyśmienity, bardzo dobry.
Malowane kwiaty.
Wymiary: 3,3 x 7 x 5 cm .

1 200 zł

28-11-2016
Chochelka z sitkiem, srebro częściowo złocone.
Złotnik: Westwalewicz, Kraków, lata 30-te. XIX w.
Punca złotnika, pr. 12.
Długość: 23 cm, waga: 53 g.

650 zł

25-08-2016
Puchar z uzdrowiska w Truskawcu, II RP, Kresy.
Szklany puchar ze szkła ołowiowego z szlifowanymi scenami przedstawiające źródła, Matkę Boską oraz cytat z literatury.
Stan dobry (drobne wyszczerbienie na rancie wlewu).
Wysokość: 15,8 cm.
Lata 1900-1939

900 zł

06-09-2016
/3
liczba obiektów: 71