1 zł
2 600 000 zł

MESJASZ Edward (1929-2007)

Szarża ułanów

olej, płótno; 85 x 115 cm;
sygn. p. d.: E. Mesjasz.

cena wywoławcza: Wykup abonament

MESJASZ Edward (1929-2007)

JÓZEF PIŁSUDSKI NA KASZTANCE, 1991

olej na płótnie, 46 x 33,5 cm,
sygnowany i datowany l.d.
"EMesjasz 1991".

MESJASZ Edward (1929-2007)

Żołnierz napoleoński w zamieci

olej, płótno; 34 x 50 cm
sygn. p. d.: E. Mesjasz

MESJASZ Edward (1929-2007)

olej, płótno; 34 x 50 cm
sygn. p. d.: E. Mesjasz

MESJASZ Edward (1929-2007)

Oblężenie Jasnej Góry

olej, płótno, 87 x 128 cm,
sygn. l.d.: E Mesjasz

MESJASZ Edward (1929-2007)

Pędzące konie

olej, tektura; 25 x 30 cm,;
sygn. p. d.: EMesjasz

MESJASZ Edward (1929-2007)

Pejzaż z drzewem

olej, płyta; 24,5 x 19,5 cm;
sygn. u dołu: E Mesjasz/94

MESJASZ Edward (1929-2007)

Ułan na koniu, 1997

olej, płyta; 38,7 x 29,5 cm (w owalu);
na odwrocie napis: E. Mesjasz 1997

MESJASZ Edward (1929-2007)

Józef Piłsudski, 1991

olej, płótno; 46 x 33,5 cm;
sygn. l. d.: EMesjasz 1991
Według obrazu Wojciecha Kossaka

MESJASZ Edward (1929-2007)

Konny patrol, 1960

olej, tektura; 23 x 28,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. i dat. p. d.: EMesjasz 1960

MESJASZ Edward (1929-2007)

Hubalczycy, 1948

olej, płótno, 60 x 95 cm;
sygn. p. d.: EMesjasz
Na odrwocie na krosnie napis: E. MESJASZ

MESJASZ Edward (1929-2007)

Patrol konny

sygn. p.d.
olej, płótno
70x100

MESJASZ Edward (1929-2007)

Partyzancki patrol (1951)

sygnowany, datowany p.d.
olej, płótno
80x120

MESJASZ Edward (1929-2007)

Amazonka

sygnowany p.d.
olej, płótno
54x41.5

MESJASZ Edward (1929-2007)

Oblężenie Jasnej Góry

olej, płótno, 89 x 130 cm
sygn. l.d.: E Mesjasz

MESJASZ Edward (1929-2007)

Oblężenie Jasnej Góry

olej, płótno, 89 x 130 cm
sygn. l.d.: E Mesjasz

MESJASZ Edward (1929-2007)

Ostatnia szarża kawalerii polskiej: Borujsko- Wał Pomorski 1945

olej, płótno,
135 x 240 cm;
sygn. l.d. - Edward Mesjasz.
W trakcie zaciekłych walk o przełamanie Wału Pomorskiego w Bobrujsku ułani 1. Warszawskiej Brygady Kawalerii wykonali ostatnią szarżę w historii polskiej kawalerii.

liczba obiektów: 17