1 zł
2 600 000 zł
/21
2018-12-11
POLSWISS ART

9. WITKACY - WITKIEWICZ Stanisław Ignacy (1885-1939)

Pejzaż zimowy z rzeką, 1906

olej, płyta, 40,5 x 29,5 cm
sygn. p.d.: St. Ignacy Witkiewicz
na odwrocie autorska dedykacja: Pani Felicji za wszystkie spełnione i niespełnione jeszcze winy ofiarowuje na przeproszenie St.I.W. 1906 luty

cena sprzedaży: 170 000 zł

estymacja: 120 000  - 180 000 zł

2018-12-11
POLSWISS ART

10. WITKACY - WITKIEWICZ Stanisław Ignacy (1885-1939)

Portret kobiety, 12 VIII 1938

pastel, papier, 64 x 49 cm (w świetle oprawy)
sygn. p.d.: (T.B.) Ignacy Witkiewicz 12 VIII / 1938 [P]
w załączeniu ekspertyza Anny Żakiewicz z 2018 r.

cena sprzedaży: 115 000 zł

estymacja: 80 000  - 100 000 zł

2018-12-11
POLSWISS ART

11. WITKACY - WITKIEWICZ Stanisław Ignacy (1885-1939)

Portret Jerzego Mieczysława Rytarda, 1922

pastel, papier, 58 x 42 cm w świetle oprawy
sygn. prawy bok: T.B Witkacy 1922 Old way [nieczytelne]

sprzedaż warunkowa: 95 000 zł

2018-12-09
AGRA-ART

83. WITKACY - WITKIEWICZ Stanisław Ignacy (1885-1939)

PORTRET KOBIETY, 3 maja 1928, (ANNA GRAMATYKA-OSTROWSKA?)

papier brązowy naklejony na tekturę, pastel
57,5 x 42 cm
sygn. p.d.: Witkacy 1928 3/V | T.C + h [w kółku]

cena sprzedaży: 120 000 zł

cena wywoławcza: 35 000 zł

estymacja: 40 000  - 80 000 zł

WITKACY - WITKIEWICZ Stanisław Ignacy (1885-1939)

Profesor Pulverston II, 1931

odbitka żelatynowo-srebrowa, vintage print/papier barytowy, 23 x 17 cm (zadruk); fot. Józef Głogowski
datowany i opisany ołówkiem na odwrociu: 'prof. Pulverston, II 1931'

cena wywoławcza: Wykup abonament

Portret Bogumiły Trzaskowskiej, 1938 r.

pastel/papier, 63,5 x 49 cm (w świetle oprawy)
sygnowany, datowany i opisany p.d.: '(T.E) | 24 | VIII | Witkacy 1938 | [P] + 3 bomby i sznyt'

Portret Zofii Tabeau, 1933 r.

pastel/papier, 71,5 x 57 cm
sygnowany, datowany i opisany p.d. '(T. B) | Ignacy Witkiewicz 1933 IX NP | Nπ'

Portret męski, między 7 a 20 IV 1934 r.

pastel, papier brązowy, 63,60 × 48,20 cm,
sygn., dat. i opisany u dołu: Ign Witkiewicz
1934 IV (T.B) NΠ NP. + (piwo.herb)

Autoportret z samowarem, 1917

węgiel, pastel, papier szary, tektura, 66,5 x 50 cm
sygn. l.g.: Ignacy Witkiew / 1917
napis w ramce ucięty od lewej: PRASZA SIE / ZAWRACANIE / ŁOWY / ALENTEM
poniżej data dzienna: 17 / II

Portret Janiny Turowskiej- Leszczyńskiej, 1931

pastel, papier, 64 x 46 cm
sygn. l.d.: Witkacy 931 IX (T.E) NP Nπ + ½ C

PORTRET KOBIETY, grudzień 1934

pastel, papier brązowy naklejony na tekturę
64,5 x 49,5 cm
sygn. p.g.: Ignacy | Witkiewicz | 1934 | XII | T.B + A) | NTI NP | + herb

PORTRET ARYSTARCHA LASZENKO, MAJORA WP, kwiecień 1935

pastel, papier beżowy
65 x 50,5 cm
sygn. wzdłuż dolnej krawędzi: Ign Witkiewicz 1935 | IV | (T. B) | NP NTI
W prawym górnym rogu - „odwrotnie“ w stosunku do kompozycji - wpisana ołówkiem liczba: 691.

Portret kobiety , 1924 r.

pastel, węgiel/papier, 64 x 47 cm (w świetle oprawy)
sygnowany, datowany i opisany śr.d.: 'Witkacy 1924 | T.E. (w okręgu)'

Portret Marii z d. Wilczek, 1934 r.

pastel, papier brązowy, 63 x 49 cm w świetle oprawy
sygn. i dat. l. d.: NPNπ + 6f / Witkacy III/ 1934 / (TB +d)

Portret doktora Zdzisława Skibińskiego, 1926 r.

pastel, papier, 69 x 46 cm w świetle passe-partout
sygn. śr. d.: Witkacy, opis. p. d.: T.C w owalu, NP7/11IV1926/trzy litery w trójkącie

Portret męski, IV 1929 r.

pastel, papier beżowy, 64,8 x 47,5 cm,
sygn. p.d.: IV / 1929 / Witkacy /..., l.d. w owalu: T.E+D

Portret dziewczynki na tle pejzażu, 1927 r.

pastel/papier naklejony na tekturę, 58,7 x 48,5 cm
sygnowany, datowany i opisany u dołu: 'Ign. Witkiewicz 1927 III T.E (w okręgu) P + NP 1,2'

Portret Jadwigi Fabrycy z domu Witkowskiej, 1930 r.

pastel/papier, 62,4 x 46,5 cm (w świetle passe-partout)
sygnowany, datowany i opisany l.d.: 'Witkacy | 1930 11 | IV | NP3' oraz opisany p.d.: 'T.E.' (w kole)

Portret doktora Witolda Pakowskiego, 1934

pastel, papier, 63 x 48 cm,
sygn. l.d.: Witkac / (T.C + Co) / NP N П / 1934 31/X,
na krawędzi papieru fragment suchej pieczęci.
Na odwrocie tektury zabezpieczającej podobrazie napis ołówkiem i długopisem: Portret / Dra laryngologa / Witolda Pakowskiego / Zakopane / Przyjaciel Witkacego / Kupiony od siostry / Dr Pakowskiego / Radlińskiej.
Obraz od Pani Radlińskiej kupił Stanisław Bocianowski (1909-1996), optyk, działacz społeczno-kulturalny z Dąbrowy Górniczej.

Drań, którego dotąd nie było i wątpliwem jest czy będzie, fot. Władysław Jan Grabski, około 1932 r.

odbitka żelatynowo-srebrowa, vintage print/papier barytowy, 11,5 x 8 cm (wymiary dotyczą jednej fotografii),
Para współoprawnych portretów, naklejona na karton.

/21
liczba obiektów: 411