1 zł
2 600 000 zł
/22
2019-04-04
DESA UNICUM | FotografiaKolekcjonerska.pl

105. WITKACY - WITKIEWICZ Stanisław Ignacy (1885-1939)

Stanisław Ignacy Witkiewicz z Neną Stachurską - fot. Władysław Jan Grabski, 1931 r.

odbitka żelatynowo-srebrowa, vintage print/papier barytowy, 18,6 x 12,8 cm (zadruk)opisany ołówkiem na odwrociu: 'Witkacy z Neną Stachurską | 1931'

cena sprzedaży: 32 000 zł

estymacja: 40 000  - 70 000 zł

2019-04-04

106. WITKACY - WITKIEWICZ Stanisław Ignacy (1885-1939)

Stanisław Ignacy Witkiewicz z Inką Turowską, z seansu: Sceny improwizowane - fot. Władysław Jan Grabski, 1932 r.

odbitka żelatynowo-srebrowa, vintage print/papier barytowy, 12,5 x 18,6 cm (zadruk)opisany ołówkiem na odwrociu: 'Witkacy z Inką Turowską, Zakopane 1932.'

cena sprzedaży: 30 000 zł

estymacja: 40 000  - 70 000 zł

2019-04-03
Krakowski Dom Aukcyjny

9. WITKACY - WITKIEWICZ Stanisław Ignacy (1885-1939)

Portret mężczyzny, 1928

pastel, papier naklejony na tekturę,
63,5 x 48,5 cm (w świetle passe-partout),
sygnowany p.d.: "Witkacy 1928 31 VIII | NTT64 G.h. (T.B+d)

cena wywoławcza: 90 000 zł

estymacja: 100 000  - 130 000 zł

WITKACY - WITKIEWICZ Stanisław Ignacy (1885-1939)

KOMPOZYCJA FIGURALNA, 1911

węgiel, papier
48 x 54 cm
sygn. ołówkiem p.d.: Ignacy Witkiewicz | 1911

cena wywoławcza: Wykup abonament

PORTRET GÓRALA WOJCIECHA BISKUPA WALKA, 1910-1913

olej na bawełnie zdublowanej na płótno
27 x 28,2 cm (dolny brzeg zawinięty na blejtram)
niesygnowany, prawdopodobnie sygnatura odcięta
na odwrociu napis ołówkiem: Portret górala Wojciecha Biskupa Walka | Bacował na Antałówce | Przed wielką wojną 1914 r. | malował St. Ign. Witkiewicz

Die Atleten haben immer Recht, 1922

akwarela, gwasz, tusz / papier
60,5 × 45 cm (w świetle passe-partout)
sygnowany l.d. "[w okręgu] T.U. | Witkacy | 1922 10/VI", śr.d. Die Atleten haben | immer Recht

Portret Zofii Dembowskiej-Romer, 1935

pastel, węgiel / papier
64 × 48,5 cm
sygnowany i datowany l.d.: "Witkacy | 1935 | 11 | VI | Z.Z.W.", opisany p.d.: "(T.E) | ND | N∏"; na odwrocie nalepki depozytowe Zamku Królewskiego w Warszawie

Portret kobiety, 9 VIII 1938

pastel, papier 69 x 49 cm (w świetle oprawy)
sygn. p.g.: Ignacy Witkiewicz 1938 9 VIII (T.B+E) (NP +P)

Portret Jerzego Rożniewicza, 1918

węgiel, pastel, papier; 62,5 x 48 cm w św. p-p.;
sygn. i dat. p. g.: Ignacy / Witkiewicz / 1918

Portret Gertrudy Jastrzębskiej , 1932 r.

pastel/papier, 64,5 x 48,2 cm
sygnowany, datowany i opisany p.d.: 'Witkacy 1932 X , NP Nπ (T.B.+ E)'

Portret ministra Wincentego Jastrzębskiego, 1932 r.

pastel/papier, 63,5 x 48 cm
sygnowany, datowany i opisany l.d.: 'Witkacy , 1932 , X , (T.Bs) Nπ , NP'

Portret kobiety, 1939 r.

pastel/papier, 67,5 x 48 cm (w świetle passe-partout)
sygnowany, datowany i opisany p.d.: 'Witkacy 1939 I , (T. C + Co) , NP.'

Portret pianisty Goreckiego, 2 poł. V 1933 r.

pastel, papier brązowy, 63,1 × 46,7 cm w świetle oprawy
sygn. u dołu po prawej: Witkacy/1933 V NP./ NII/ (T.C)
u góry po lewej: Mam ochotę na tę twarz/ taką, taką że aż aż!

Portret Wandy Marii Skarżyńskiej, z d. Romm, 6 I 1917 r.

pastel, papier brązowy naklejony na tekturę, 59 × 43 cm
sygn. i dat. p. g.: Ignacy Witkiewicz/1917 6/I. na odwrocie u góry pośrodku: N 12. Witkiewicz 1917 Petersburg / Portret Pani Skarżyńskiej / własność / [pieczątka:] TADEUSZA SKARZYNSKIEGO
Kolekcja rodziny Skarżyńskich
Kolekcja prywatna, Polska
Obraz posiada ekspertyzę dr Anny Żakiewicz

Pejzaż zimowy z rzeką, 1906

olej, płyta, 40,5 x 29,5 cm
sygn. p.d.: St. Ignacy Witkiewicz
na odwrocie autorska dedykacja: Pani Felicji za wszystkie spełnione i niespełnione jeszcze winy ofiarowuje na przeproszenie St.I.W. 1906 luty

Portret kobiety, 12 VIII 1938

pastel, papier, 64 x 49 cm (w świetle oprawy)
sygn. p.d.: (T.B.) Ignacy Witkiewicz 12 VIII / 1938 [P]
w załączeniu ekspertyza Anny Żakiewicz z 2018 r.

Portret Jerzego Mieczysława Rytarda, 1922

pastel, papier, 58 x 42 cm w świetle oprawy
sygn. prawy bok: T.B Witkacy 1922 Old way [nieczytelne]

PORTRET KOBIETY, 3 maja 1928, (ANNA GRAMATYKA-OSTROWSKA?)

papier brązowy naklejony na tekturę, pastel
57,5 x 42 cm
sygn. p.d.: Witkacy 1928 3/V | T.C + h [w kółku]

Profesor Pulverston II, 1931

odbitka żelatynowo-srebrowa, vintage print/papier barytowy, 23 x 17 cm (zadruk); fot. Józef Głogowski
datowany i opisany ołówkiem na odwrociu: 'prof. Pulverston, II 1931'

Portret Bogumiły Trzaskowskiej, 1938 r.

pastel/papier, 63,5 x 49 cm (w świetle oprawy)
sygnowany, datowany i opisany p.d.: '(T.E) | 24 | VIII | Witkacy 1938 | [P] + 3 bomby i sznyt'

/22
liczba obiektów: 425