1 zł
2 600 000 zł
2018-12-19
Sopocki

132. PŁASKOCIŃSKI Jan (1919 Puławy - 1993 Warszawa)

Kąpiący się, 1965 r.

olej, tektura, 35 x 49 cm,
sygn. i dat. p.d.: J.Płaskociński / 1965 r.

cena wywoławcza: 1 500 zł

PŁASKOCIŃSKI Jan (1919 Puławy - 1993 Warszawa)

Wojna, 1973 (?)

olej, płótno, 46 x 64 cm, sygnatura nieczytelna

Reprodukowany: Björ Molin, Den Sovande jägaren eller "vardagskonst" för alla, Borgholm, 1994, ilustracja barwna str. 73

cena wywoławcza: Wykup abonament

Rynek Nowego Miasta, 1961

olej, tektura; 36 x 51,5 cm;
sygnowany po prawej stronie u dołu: J. Płaskociński | 1961 r.

Uliczka, 1962

olej, tektura; 23,5 x 32,5 cm;
sygnowany i datowany po prawej stronie u dołu: Płaskociński | 1962 r.

ARCHITEKTURA BUŁGARSKA, 1962

Olej, tektura;
31 x 38,7 cm
Sygnowany p.d.: J. Płaskociński | 1962.
Na odwrocie nalepka TPSP w Warszawie z roku 1963.

Tryptyk

litografia barwna, papier
15 x 14 cm (arkusz); sygn. l.d.: Płaskociński (ołówkiem); l.d.: H.C. 143/ 150 (jeden egzemplarz: 144/150)

ULICZKA, 1963

olej, płótno naklejone na płytę pilś.,
35 x 47 cm
sygnowany p.d.: J. Płaskociński | 1963 r.

LEW, ZEBRA I TYGRYS NA TLE ACHITEKTURY, 1967

olej, płótno,
56 x 89 cm
sygnowany p.d. niebieską farbą: J.Płaskociński | 1967 r. 2000

PALMY, TYGRYSY,PAPUGI, 1961

olej, deska,
37.5 x 51.5 cm
sygnowany p.d. : J.Plaskociński |1961 r.

Dżungla

olej/płyta,
91 x 121,5 cm

Bez tytułu (Adam i Ewa), 1979

olej, płótno,
60 x 91 cm
sygn. p.d.: J. Płaskociński | 1979

W ogrodzie, 1958

olej, tektura; 36 x 48 cm;
sygnowany po prawej stronie u dołu: Płaskociński 1958 r.

liczba obiektów: 12