1 zł
2 600 000 zł
2018-04-26
DESA UNICUM

111. WIERUSZ-KOWALSKI Czesław (1882 Monachium - 1984 Warszawa)

Brzozy na wrzosowisku, 1952 r.

olej/płótno, 69,5 x 53,5 cm
sygnowany monogramem wiązanym oraz datowany p.d.: 'CW | 1952'

cena wywoławcza: 2 200 zł

estymacja: 3 000  - 6 000 zł

WIERUSZ-KOWALSKI Czesław (1882 Monachium - 1984 Warszawa)

Pejzaż, 1962 r.

olej/płyta pilśniowa, 44 x 65 cm
sygnowany i datowany p.d.: 'Czesław Wierusz | Warszawa | 1962'

cena wywoławcza: Wykup abonament

Autoportret, 1930 r.

olej/płótno, 42,5 x 28,5 cm
sygnowany i datowany l.d.: `19 CKW 30`

ODWROCIE:
papierowa naklejka z Towarzystwa Zachęty Sztuk Pięknych w Warszawie

PEJZAŻ LETNI, 1962

Olej, płyta;
44 x 63 cm
Sygnowany p.d.: Czesław Wierusz | Warszawa | 1962

KWIATY, 1936

Olej, płótno naklejone na tekturę
33 x 45,5 cm
Sygnowany p.g.: Czesław Wierusz-Kowalski | monogram wiązany CWK Wilno | 1936

Portret mężczyzny

olej, płótno, 78 x 61,5 cm
Według przekazu ustnego wizerunek - Alfreda Wiersza Kowalskiego
- stryja malarza Czesława.

Aleja parkowa

Olej, sklejka, 36,5 x 24 cm;
Sygn. l.d.- CWK / 36.

PEJZAŻ LEŚNY Z GŁAZAMI

Olej, płyta; 38,3 x 46 cm
Nie sygnowany

PEJZAŻ Z RZEKĄ, 1966 r.

Olej, płyta; 45,5 x 64,8 cm
Sygnowany czerwonym olejem p.d.: Cz. Wierusz | 1966

Pejzaż, 1932

olej na tekturze, 21,5 x 15 cm
sygnowany monogramem wiązanym p.d.: "CKW/ 1932"

Syn Alfreda Wierusza-Kowalskiego. Malarz związany z Wileńskim Towarzystwem Artystów Plastyków, tworzył głównie pejzaże i martwe natury.

liczba obiektów: 10