Strona korzysta z plików cookies. Zamknięcie tego komunikatu oznacza zgodę na ich zapisywanie na Twoim komputerze. Dowiedz się więcej. Zamknij
2(8)2017
Spis treści

Bycie w drodze jest nieodłącznym elementem współczesnego życia, jak i pracy w magazynie o sztuce. Jako redakcja jesteśmy cały czas w drodze, aby osobiście doświadczać i relacjonować najważniejsze wydarzenia ze świata sztuki. Intensywne podróże, zmiany miejsca zamieszkania zmuszają nas wszystkich do wykorzystywania nowych form komunikacji. Rzadko zdarzają się nam osobiste spotkania, większość rozmów zostaje zapośredniczona przez aplikacje i komunikatory internetowe. W ramach naszej redakcji to właśnie one pozwalają nam być w kontakcie z naszymi autorami mieszkającymi w wielu zakątkach globu. Nomadyzm stał się nieodłączną częścią procesu twórczego i wpływa na kształt naszego magazynu, który balansuje pomiędzy tym, co lokalne, a tym, co globalne. Mając to na uwadze, temat nomadyzmu i migracji był naturalnym wyborem do szóstego numeru naszego magazynu.

Myśląc o migracji ciężko uciec od tematu stale obecnego w mediach, jakim jest kryzys migracyjny w Europie związany z tysiącami emigrantów próbującymi dostać na Stary Kontynent w poszukiwaniu lepszego jutra. Ten problem jest podejmowany przez wielu artystów, dlatego musiał zostać zaznaczony również w naszym magazynie. Jednak nie jest to jedyny aspekt migracji i nomadyzmu, jaki omawiamy. Nomadyzm i migracje oznaczają również stały, niczym nieograniczony przepływ informacji, obrazów, który widoczny jest zarówno w najbliższym otoczeniu, jak i w większej, społecznej skali. Zastanawiamy się także, w jaki sposób internetowe zapośredniczenie rzeczywistości zmienia jej postrzeganie oraz samo doświadczenie czasu i przestrzeni - bycie zarazem tu i tam, pomiędzy strefami geograficznymi i czasowymi, co natomiast ma wpływ na to w jaki sposób funkcjonujemy, jak powstaje sztuka i jak jest ona prezentowana. Te zmiany w funkcjonowaniu artystów, kuratorów, dzieł sztuki mają swoje odbicie w przekształceniach globalnego rynku sztuki. Wpływają także na bardziej namacalne aspekty codzienności. Nowe rozwiązania architektoniczne i designerskie odpowiadają na potrzeby nomadycznego stylu życia oraz pomagają w asymilacji osób, które znajdują się na marginesie społecznym. Masowa /globalna migracja osób nie odbywa się już w jednym kierunku, ale dzieje się równocześnie we wszystkie możliwe strony.
Migracja postrzegana jako zmiana zastanego stanu rzeczy stała się też podstawą do przebudowy naszego magazynu. Zastanawiając się nad kwestią migracji i zmian doszłyśmy do wniosku, że ta kwestia musi dotyczyć także sposobu, w który komunikujemy się z Wami. Dlatego oddajemy Wam do rąk nowy numer, który przeszedł gruntowny redesign.

IMG_2067.JPGIMG_2069.JPG

IMG_2071.JPG

IMG_2079.JPG

IMG_3597.JPG

IMG_3005.JPG

Zgłoszenie chęci kupna obiektu
Zgłoszenia chęci kupna przyjmowane są od osób zalogowanych w Artinfo.pl
W przypadku braku konta prosimy o rejestrację.
Uwaga - osoby nie pamiętające nazwy użytkownika i hasla mogą otrzymać przypomnienie na adres mailowy, użyty przy pierwszej rejestracji konta.
Prosimy wybrać poniższy link „przypomnij hasło” i wypełnić tylko pole adres e-mail.
W przypadku pytań, prosimy o kontakt z naszym biurem:
22 818 94 68 (poniedziałek - piątek: 10:00 - 17:00)
email: aukcje@artinfo.pl