array(12) { [0]=> string(5) "48484" ["id_card_pk"]=> string(5) "48484" [1]=> NULL ["id_user_fk"]=> NULL [2]=> string(19) "2019-03-22 12:03:00" ["add_date"]=> string(19) "2019-03-22 12:03:00" [3]=> string(1) "0" ["hidden"]=> string(1) "0" [4]=> NULL ["import_id"]=> NULL [5]=> NULL ["url"]=> NULL } artinfo.pl - Portal rynku sztuki
Strona korzysta z plików cookies. Zamknięcie tego komunikatu oznacza zgodę na ich zapisywanie na Twoim komputerze. Dowiedz się więcej. Zamknij
Alexandra Muresan
(ur. 1985)

Mieszka i pracuje w Cluj-Napoca w Rumunii. Zajmuje się rzeźbą w szkle i jest adiunktem na Wydziale Ceramiki i Szkła Uniwersytetu Sztuki i Projektowania w Cluj-Napoca. W 2016 otrzymała wyróżnienie za doktorat „Niewidzialność i nieprzewidywalność we współczesnym języku sztuki szkła". Jej prace były wystawiane na kilku wystawach w Rumunii i na Bornholmie, w Pradze, Pilźnie, Bergen i Rzymie. Alexandra jest także absolwentką filozofii na Uniwersytecie Babes-Bolyai w Cluj-Napoca. Jej studia z filozofii miały znaczący wpływ na jej twórczy proces myślowy i spowodowały jej głębszy rozwój w postrzeganiu sztuki i estetyki.

 

Praca ze szkłem jest dla niej podróżowaniem w czasie do dzieciństwa. Każdy z projektów traktuje, jako plac zabaw w którym przeszłość, przyszłość i teraźniejszość angażują ją w grę w której wszystko jest możliwe. Każda gra prowadzi do kolejnej, a ta do następnej, dzięki temu ten proces twórczy nigdy się nie znudzi. Artystka znajduje w tym dziecinną radość, że potrafi stworzyć własny język sztuki za pomocą zabawy ze szkłem. Jak pisze składa litery i łączy je w nowe słowa, tworząc z nich zmyślone zdania i znaczenia opisujące jej podróże w czasie. Przedstawieniem tych eskapad są prace ze szkła, które artystka opisuje, jako trójwymiarowe fotografie. Ich celem jest rozbudzenie wyobraźni u widza, wywołanie skojarzeń , dzięki temu odbiorca ma możliwość zaangażowania w podróż.


Zgłoszenie chęci kupna obiektu
Zgłoszenia chęci kupna przyjmowane są od osób zalogowanych w Artinfo.pl
W przypadku braku konta prosimy o rejestrację.
Uwaga - osoby nie pamiętające nazwy użytkownika i hasla mogą otrzymać przypomnienie na adres mailowy, użyty przy pierwszej rejestracji konta.
Prosimy wybrać poniższy link „przypomnij hasło” i wypełnić tylko pole adres e-mail.
W przypadku pytań, prosimy o kontakt z naszym biurem:
22 818 94 68 (poniedziałek - piątek: 10:00 - 17:00)
email: aukcje@artinfo.pl