array(12) { [0]=> string(5) "48485" ["id_card_pk"]=> string(5) "48485" [1]=> NULL ["id_user_fk"]=> NULL [2]=> string(19) "2019-03-22 12:04:00" ["add_date"]=> string(19) "2019-03-22 12:04:00" [3]=> string(1) "0" ["hidden"]=> string(1) "0" [4]=> NULL ["import_id"]=> NULL [5]=> NULL ["url"]=> NULL } artinfo.pl - Portal rynku sztuki
Strona korzysta z plików cookies. Zamknięcie tego komunikatu oznacza zgodę na ich zapisywanie na Twoim komputerze. Dowiedz się więcej. Zamknij
Amalia Crisan
(ur. 2001)

Amalia Crişan – urodzona w 2001 w Cluj-Napoca w Rumunii. Poszukiwanie piękna - odkrywanie estetyki we wszystkich wymiarach.W historii sztuki szczególnie podobały się jej dzieła wielkich artystów romantycznych, takich jak John Constable, czy Nicolae Grigorescu. Jest w nich szczególna dbałość o detale i malowniczość, która zdaniem artystki, jest przeciwieństwem wrażeniowości.

W podobny sposób, jak u mistrzów, jej prace zapraszają widza w magiczny lub niemal mityczny świat. Artystka zawsze lubiła przyrodę. Dlatego w jej obrazach pojawiają się motywy kwiatowe i wiejskie tła pełne ciemnych tonów, kontrastów i stylizowanych plam. Te ostatnie to element plastycznego języka charakterystycznego dla prac Amalii. Drzewo to ważny element jej twórczości. Symbolizuje wiele aspektów afirmujących życie, zarówno fizycznie, jak i duchowe. Drzewa i natura jest także źródłem nieskończonej wiedzy, mądrości i od wieków inspirują ludzi.

Autorka nawiązuje także do prac innych artystów, takich jak futurystyczny malarz Giacomo Balla ("Girl Running on the Balcony"), Lavinia Fontana, Sofonisba Anguisciola i Hermann Nitsche. Jej obrazy zawierają także elementy wywodzące się z kultury ludowej Rumunii („Rumuńska Kora"). "Poema română" to kolejna ważna praca ponieważ dzieło to zostało pomyślane jako hołd złożony kompozytorowi George'owi Enescu, który w wieku 16 lat skomponował utwór o tym samym tytule. O twórczości artystki można powiedzieć, że odnosi się do przeszłych kierunków (futuryzm, romantyzm, puentylizm), ale jednocześnie też tworzy nową jakość we współczesnej sztuce.


Zgłoszenie chęci kupna obiektu
Zgłoszenia chęci kupna przyjmowane są od osób zalogowanych w Artinfo.pl
W przypadku braku konta prosimy o rejestrację.
Uwaga - osoby nie pamiętające nazwy użytkownika i hasla mogą otrzymać przypomnienie na adres mailowy, użyty przy pierwszej rejestracji konta.
Prosimy wybrać poniższy link „przypomnij hasło” i wypełnić tylko pole adres e-mail.
W przypadku pytań, prosimy o kontakt z naszym biurem:
22 818 94 68 (poniedziałek - piątek: 10:00 - 17:00)
email: aukcje@artinfo.pl