array(12) { [0]=> string(5) "48486" ["id_card_pk"]=> string(5) "48486" [1]=> NULL ["id_user_fk"]=> NULL [2]=> string(19) "2019-03-22 12:05:00" ["add_date"]=> string(19) "2019-03-22 12:05:00" [3]=> string(1) "0" ["hidden"]=> string(1) "0" [4]=> NULL ["import_id"]=> NULL [5]=> NULL ["url"]=> NULL } artinfo.pl - Portal rynku sztuki
Strona korzysta z plików cookies. Zamknięcie tego komunikatu oznacza zgodę na ich zapisywanie na Twoim komputerze. Dowiedz się więcej. Zamknij
Sabina Dragomir
(ur. 1992)

Absolwentka Wydziału Malarstwa Uniwersytetu Sztuki i Projektowania w Cluj-Napoca, obroniła dyplom w 2016.Obecnie kontynuuje studia doktoranckie w zakresie sztuk wizualnych na Uniwersytecie Sztuki i Projektowania w Cluj-Napoca. Mieszka i pracuje w Cluj-Napoca w Rumunii.

 

Twórczość Sabiny Dragomir oddaje w metaforyczny sposób typowy i klasyczny temat kobiecego aktu. Cykl prac artystka stworzyła w latach 2014-2015, ukryła ludzkie ciało w przeźroczystych zasłonach, takich jak woda lub półprzezroczystych, takich jak tkaniny. Rozmyła obraz oddając ruch ciała. Autorka podejmuje problem kobiecej tożsamości, który powraca cały czas w jej twórczości. Odwołując się do idei, że istota ludzka i jej ciało są boskim stworzeniem, przez co noszą znamiona doskonałości, artystka próbuje poprzez język plastyczny, pokazać jego piękno jako apoteozę raju. Pragnie, aby jej obrazy odbierane z perspektywy widza, pokazywały świat nacechowany harmonią i tajemnicą, bez wulgaryzmu. Artystka chciała, by jej obrazy mogły ożywić nowe uczucia i emocje, a tym samym stały się pomostem porozumienia, między widzem, a autorem. W czasach, gdy nagość jest dostępna wszędzie i obojętnieje, artystka stara się udowodnić, że z punktu widzenia jej sztuki, kobiece ciało niekoniecznie jest tylko ciałem. Staje się ono ekwiwalentem doskonałości , wyrazem wewnętrznego piękna duszy. Metaforą dla czystości intencji w obrazach jest woda. Artystka pozwala płynąć emocjom, łzom, woda ma zmyć cierpienie, nieczystość ciała i duszy.


Zgłoszenie chęci kupna obiektu
Zgłoszenia chęci kupna przyjmowane są od osób zalogowanych w Artinfo.pl
W przypadku braku konta prosimy o rejestrację.
Uwaga - osoby nie pamiętające nazwy użytkownika i hasla mogą otrzymać przypomnienie na adres mailowy, użyty przy pierwszej rejestracji konta.
Prosimy wybrać poniższy link „przypomnij hasło” i wypełnić tylko pole adres e-mail.
W przypadku pytań, prosimy o kontakt z naszym biurem:
22 818 94 68 (poniedziałek - piątek: 10:00 - 17:00)
email: aukcje@artinfo.pl