Strona korzysta z plików cookies. Zamknięcie tego komunikatu oznacza zgodę na ich zapisywanie na Twoim komputerze. Dowiedz się więcej. Zamknij
2.0 Gallery
Krakowskie Przedmieście 5
Warszawa
tel.:
tel.:
www: http://www.galeriadwazero.blogspot.com/

Młodzi wykładowcy i artyści związani z ASP chcą wywołać trochę zamieszania w swojej szacownej szkole, dlatego otworzyli właśnie na strychu Pałacu Czapskich-Raczyńskich nową galerię 2.0.

Marcin Chomicki, Kuba Wróblewski, Roch Forowicz i Jan Mioduszewski zaczynają działalność wystawą 'Upgrade! Warsaw' Pawła Janickiego, artysty-programisty, eksperymentatora związanego z Centrum Sztuki WRO.

Chcą pokazywać prace nie koniecznie studentów Akademii, a skoncentrują się na sztuce nowych mediów. - Naszym marzeniem jest osiągnięcie przynajmniej częściowo takiej atmosfery jak w Pracowni Dziekanka na przełomie lat 80-tych i 90-tych - mówi Jan Mioduszewski. Na strychu głównego gmachu ASP nowi gospodarze mają sporo miejsca, więc docelowo chcą tu urządzić również przestrzeń klubową, gdzie studenci będą mogli się spotkać, napić kawy, zorganizować własne prezentacje, podyskutować. - Chcemy pokazać im nowe horyzonty - mówi Roch Forowicz.

Póki co pokazują pierwszą wystawę - niezwykłego artysty Pawła Janickiego, który warszawskiej publiczności znany jest jako współtwórca multimedialnej prezentacji 'Interaktywny plac zabaw' w Zachęcie. Potrafi działać jak haker, pisze programy, tworzy instalacje interaktywne i właśnie takie prace z wykorzystaniem czujnikow ruchu i własnego oprogramowania pokazuje w galerii 2.0. - Samodzielne programowanie stanowi wyjątkową technikę twórczą. Chodzi nie tyle nawet o warsztat, ile o możliwość wyjścia poza bycie użytkownikem-konsumentem - mówi o swoim artystycznym działaniu Paweł Janicki.

W galerii 2.0 pokazuje m.in. instalację 'DataTower', gdzie w wyniku skanowania w czasie rzeczywistym sieci ASP otrzymujemy zarówno obraz, jak i oryginalną ścieżkę dźwiękową. Brzmi tajemniczo, ale efekt jest niezwykle interesujący. To sztuka, która zamiast zamykać się w ciasnych ramach tradycyjnych dyscyplin, łączy inspiracje muzyką, programowaniem, sieciami komunikacyjnymi. Ciekawa lekcja, nie tylko dla studentów Akademii. /Kowalska/

* Galeria 2.0, Akademia Sztuk Pięknych (główny gmach), ul. Krakowskie Przedmieście 5, wstęp wolny.

Godziny otwarcia:
pon.-pt. 13-18,
Zgłoszenie chęci kupna obiektu
Zgłoszenia chęci kupna przyjmowane są od osób zalogowanych w Artinfo.pl
W przypadku braku konta prosimy o rejestrację.
Uwaga - osoby nie pamiętające nazwy użytkownika i hasla mogą otrzymać przypomnienie na adres mailowy, użyty przy pierwszej rejestracji konta.
Prosimy wybrać poniższy link „przypomnij hasło” i wypełnić tylko pole adres e-mail.
W przypadku pytań, prosimy o kontakt z naszym biurem:
22 818 94 68 (poniedziałek - piątek: 10:00 - 17:00)
email: aukcje@artinfo.pl