Foto Art Festival - Pierwszy Światowy Festiwal Sztuki Fotograficznej
Obserwując rynek fotografii w Polsce, można już śmiało mówić o gwałtownym ożywieniu. Liczba organizowanych spotkań, wykładów i wystaw może wprawić w zakłopotanie. Jeszcze nie tak dawno, trudno było znaleźć fotograficzne akcenty w kalendarium imprez artystycznych. Dziś stajemy raczej przed problemem wyboru. Co więcej, do Polski zawitała fotografia światowa. Już nie tylko World Press Photo, sztandarowa i jedyna impreza przyciąga liczne grono sympatyków fotografii. Od 9 czerwca Fabryka Trzciny w Warszawie prezentuje prace Davida Kennediego, a zaledwie dzień później w Bielsku Białej nastąpiło otwarcie pierwszego międzynarodowego festiwalu fotografii.
Dla wielu osób było to pewnym zaskoczeniem. Dlaczego Bielsko Biała, a nie Warszawa czy Kraków? Odpowiedzią jest pasja i zaangażowanie dwojga osób z Bielska Białej. Inez i Andrzeja Baturo - organizatorzy Foto Art Festivalu - przez dwa lata zajmowali się organizacyjną stroną imprezy, wkładając w swoje dzieło całe serce i zapał. To właśnie dzięki ich kontaktom i staraniom do Bielska Białej przyjechała czołówka fotografików, na czele z takimi legendami jak Toshiro Hosoe (Japonia), Erwin Olaf (Holandia), Peter Korniss (Węgry) czy Joachim Ladefoged (Dania). Przyjazd znanych osobistości świata fotografii artystycznej stał się jednocześnie wyrazem uznania dla Organizatorów.
Państwo Baturowie, pomysłodawcy festiwalu i założyciele Fundacji Centrum Fotografii, stworzyli w Bielsku niepowtarzalną atmosferę. Obserwując zaproszonych gości, można było odnieść wrażenie, że stanowią oni jedną rodzinę, której członkowie nie widzieli się przez lata.
Organizatorem festiwalu jest także gmina Bielsko-Biała. Foto Art Festival został objęty honorowym patronatem Prezydenta Aleksandra Kwaśniewskiego, a w komitecie honorowym zasiedli m.in. ministrowie Waldemar Dąbrowski i Adam Rotfeld.Pierwszego dnia Festiwalu, punktem kulminacyjnym stała się uroczysta Gala w Bielskim Centrum Kultury. Wóczas przedstawiono wszystkich zaproszonych fotografików, a także zaprezentowano ich prace. Przygotowana oprawa muzyczna dopełniła wyjątkowość tego wydarzenia.
Pierwszy Światowy Festiwal Sztuki Fotograficznej - Foto Art Festival - zaprezentował prace 26 artystów, głównie z krajów europejskich, ale także z Australii, RPA, Ameryki Północnej i Japonii. Jego głównym założeniem stało się propagowanie fotografii jako sztuki, edukowanie w zakresie jej historii i przybliżenie panujących tendencji. Foto Art Festival nie ma wspólnego tematu - poprzez zastosowanie otwartej formuły, festiwal prezentuje szerokie spojrzenie na światową fotografię artystyczną. A z pewnością, z racji licznej reprezentacji światowych fotografików, festiwal stał się platformą miedzykulturowej wymiany myśli i doświadczeń. W ocenie wielu osób Bielsko Biała stała się stolicą światowej fotografii.


Foto Art Festival zakończy swoją pierwszą edycję 3 lipca 2005. Poniżej publikujemy listę galerii i prezentowanych artystów. Będąc na miejscu proponujemy zaopatrzyć się w szczegółową mapkę - doskonały przewodnik po gęstej sieci miejsc poświęconych fotografii.
Wszystkie wystawy czynne są od wtorku do niedzieli, w godzinach 10.00. – 18.00.
Ceny biletów podajemy na końcu strony - uwaga, nastąpiła obniżka wejściówek i karnetów!
Bielskie Centrum Kultury, ul. Słowackiego 27
– Ami Vitale (USA) – „Kaszmir”, „Guinea Bisseau”
– Peter Korniss (Wźgry) – „Obrazki z Siedmiogrodu”
– Stefan Bremer (Finlandia) – „Kobieta”; „Mężczyzna”
– Inge Morath (Austria) – „Dunaj”
– Gunars Binde (Łotwa) – „Fotografia”
– Malick Sidibe (Mali) – „Fotografia”

Centrum Handlowe „Biała”, ul. 11 Listopada 14:
– Sarah Saudek (Czechy) – „Fotografia”

Parafia Ewangelicko-Augsburska, plac Marcina Lutra ł
– Pilar Albajar i Antonio Altarriba (Hiszpania) – „Twarze strachu”, „Manufaktury”

Galeria Bielska BWA, ul. 3 Maja 11
– Eikoh Hosoe (Japonia) – „Eikoh Hosoe o Eikohu Hosoe”
– Erwin Olaf (Holandia) – „Czarni”, „Wagner”, „Królewska krew”, „Separacja”
– Eberhard Grames (Niemcy) – „Fotografie”
- Shadi Ghadirian (Iran) – „Codzienność”; „Gujarat”

Galeria Fotografii B&B, ul. 1 Maja 12:
– Lars Tunbjörk (Szwecja) -– ”Biuro”

Dom Kultury Wókniarzy, ul. 1 Maja 12:
– Robert Diament/Moskiewski Dom Fotografii (Rosja) „Wybór fotografii”

Regionalny Oœrodek Kultury, ul. 1 Maja 8:
– Bevis Fusha (Albania) – „Pielgrzymka do Shna Ndo”
– Ali Borovali (Turcja) – „Szukając wyjścia…”

Księżnica Beskidzka, ul. Słowackiego 17a
– Joachim Ladefoged (Dania) – „Albañczycy”
– Obie Oberholzer (RPA) – „Fotografia”

Akademia Techniczno-Humanistyczna, ul. Mickiewicza 24 (Rektorat):
– Boris Mikhajlov (Ukraina) – „Manifesta”

Muzeum – Zamek Sułkowskich, ul. Wzgórze 16:
– Tadeusz Wański (Polska) – „Fotografia”
– Mario Giacomelli (Włochy) – „Fotografia”

Galeria „Wzgórze”, ul. Wzgórze 4
– Vasil Stanko (Słowacja) – „Fotografia”

Centrum Handlowo-Rozrywkowe „Sfera”, ul. Mostowa 5:
– Peter Marshall (Wielka Brytania) – „Przemysłowe dziedzictwo Londynu”
– Antanas Sutkus (Litwa) – „Fotografia”
– Roland Castro (Belgia) – „Fotografia”
– Polska fotografia sojologiczna – wystawa zbiorowa

Prezentacja artystów:

Informacje i zdjęcia do prezentacji artystów otrzymaliśmy dzięki uprzejmości Organizatorów:Pilar Albajar i Antonio Altarriba (Hiszpania)

„Lęki”; „Manufaktury”
Wystawa – surrealistyczne fotomontaże barwne, przypominające marzenia senne.

Autorka – znana w świecie artystka portrecistka. Magister filozofii. Wiele publikacji, nagród i wystaw.
Autor – uniwersytecki profesor literatury francuskiej, teoretyk fotografii, performer.
Współpracują razem od roku 1988 (on wymyśla projekty, ona fotografuje)._________________________________________________________

Gunars Binde (Łotwa)

„Fotografia”
Wystawa – czarno-biała retrospektywa z 30 lat pracy.
Portret, dokument, pejzaż, eksperyment.

Autor – klasyk fotografii łotewskiej, filmowiec, uniwersytecki wykładowca fotografii, kilkadziesiąt ważnych publikacji i wystaw na całym świecie, obecnie zatrudniony jako fotograf w łotewskim Ministerstwie Obrony.
_________________________________________________________

Ali Borovali (Turcja)

„Szukając wyjścia”
Wystawa – efekt ośmiu lat fotografowania na całym świecie.
Barwny, życzliwy ludziom fotoreportaż o ludzkiej kondycji.

Autor – aktywny fotoreporter freelance, pisarz, wiele podróżuje, pracuje dla znakomitych pism na świecie (m.in. National Geographic), wiele wystaw indywidyualnych i ważnych nagród._________________________________________________________

Stefan Bremer (Finlandia)

„Kobieta i mężczyzna”
Wystawa – wyrazisty, przejmujący, czarno-biały portret anonimowych osób, wykonany w studio fotografa w Helsinkach w latach 90-tych (twarze, zdeformowane fragmenty ciała). Wystawa objechała już praktycznie cały świat.
Akcent położony na formę i światło, przedstawiając specyfikę obojga płci.

Autor – wybitny portrecista, fotograf freelance, profesor na Uniwersytecie w Helsinkach, wiele ważnych publikacji i wystaw._________________________________________________________

Roland Castro (Belgia)

„Fotografia”
Wystawa – fotografia eksperymentalna, komentująca stany emocjonalne artysty i jego stosunek do świata. Fotomontaże.

Autor – założyciel grupy fotografów poszukujących – Quanta, prowadzi Galerię Fotografii w Liége, zajmuje się fotografią eksperymentalną, wiele wystaw._________________________________________________________

Robert Diament (Rosja)
Kurator wystawy – Olga Sviblova/Moskiewski Dom Fotografii.

„Fotografia”
Wystawa – retrospektywa oddająca klimat epoki od lat 30-tych do lat 80-tych. Najważniejszy dział to fotografia z II wojny światowej, ale nie brak tu zwykłych fotografii z dnia codziennego komunistycznego Związku Radzieckiego. Dokument.

Autor – urodzony w Kijowie, nieżyjący już radziecki korespondent wojenny o światowej sławie, żołnierz, marynarz. Odznaczany za bohaterstwo. Nazwisko umieszczane w publikacjach o historii fotografii. Organizator wielu wystaw, konferencji, odczytów. Szeroko publikowany. Wielki patriota. Na Festiwalu będzie prezentowany przez syna._________________________________________________________

Bevis Fusha (Albania)

„Pielgrzymka do Shna Ndo”
Wystawa – przejmujący, czarno-biały fotoreportaż z pielgrzymki do Shna Ndo – miejsca położonego w górzystym terenie północnej Albanii, które słynie z cudów i przyciąga tysiące wiernych różnych wyznań.

Autor – młody fotoreporter, pracuje dla wielu magazynów ilustrowanych, członek Albańskiego Związku Fotoreporterów, fotograf mody, wiele wystaw, udział w seminariach i warsztatach World Press Photo._________________________________________________________

Shadi Ghadirian (Iran)

„Codzienność"; „Quajar”
Wystawa – barwne i czarno-białe portrety muzułmańskich kobiet. komentarz na temat sytuacji kobiety w świecie kultury zachodniej i muzułmańskiej. Przepełnione nutą feministyczna z odrobiną ironii.

Autorka – znana irańska feministka, wiele wystaw i nagród, lektorka fotografii, foto-edytorka internetowego magazynu feministycznego, stworzyła pierwszy w Iranie internetowy portal fotograficzny._________________________________________________________

Mario Giacomelli (Włochy)

Wystawa znakomitego klasyka fotografii światowej
(ze zbiorów Museo Comunale Arte Moderna w Senigallii)._________________________________________________________

Eberhard Grames (Niemcy)

„Fotografie”
Wystawa – ponad metrowe fotografmy, czarno-białe i barwne, pejzaże ze świata, portrety, martwa natura, fotomontaże. Wykonane wielkoformatową kamerą.

Autor – mieszka w Niemczech i we Francji, członek Agencji Bilderberg, wybitny pejzażysta i portrecista, wiele wystaw i publikacji albumowych, wiele podróżuje i fotografuje na całym świecie._________________________________________________________

Eikoh Hosoe (Japonia)

„Mężczyzna i kobieta”; „Próba róż”; „Kamaitachi”; „Uścisk”; „Projekcje Ukiyo-e”

Wystawa – przegląd dotychczasowej twórczości, głównie czarno-białe portrety.

Autor – uważany za jednego z wybitniejszych fotografów japońskich, ma już swoje karty w historiach fotografii wydawanych na świecie, fotoreporter, portrecista, pejzażysta, zwany mistrzem fotografii japońskiej, wiele ważnych publikacji książkowych, wystawy i niezliczone nagrody, wykładowca, kurator wielu wystaw fotografii japońskiej, profesor fotografii, dyrektor tokijskiego Muzeum i prezes największej japońskiej organizacji skupiającej profesjonalnych fotografów (Japan Photographers Association). Eikoh – to pseudonim artysty._________________________________________________________

Peter Korniss (Węgry)

„Siedmiogród 1967–2004”
Wystawa – fotoreportaż, efekt prawie czterdziestu lat pracy, czarno-białe fotografie rejestrujące zmieniające się życie transylwańskich wiosek.

Autor – fotoreporter, związany z wieloma poważnymi magazynami na świecie, obecnie pracuje jako „wolny strzelec”, wiele wystaw, ważne nagrody, kilkakrotny członek jury World Press Photo, we władzach World Press Photo, kilkanaście poważnych publikacji książkowych.
_________________________________________________________

Joachim Ladefoged (Dania)

„Albańczycy”
Wystawa – przejmujący, czarno-biały fotoreportaż o Albanii.

Autor – członek międzynarodowej grupy Photo Collective VII, znany duński fotoreporter, współpracuje z wieloma ważnymi pismami na świecie, fotografuje na całym świecie, nagradzany na World Press Photo, wiele ważnych wystaw._________________________________________________________

Peter Marshall (Wielka Brytania)

„Przemysłowe dziedzictwo Londynu”
Wystawa – dokumentacja niszczejących pozostałości po londyńskim przemyśle (ulice, budynki, doki). Dokumentacja zapomnianej historii miasta.

Autor – od lat fotograf miejskiego pejzażu, głównie londyńskiego. Członek Londyńskich Fotografów Dokumentalistów, grupy powołanej przez dyrektora London Museum w celu dokumentowania zmian zachodzących w tym mieście. Wykładowca fotografii na kilku uniwersytetach brytyjskich oraz w wielu szkołach fotografii. Regularnie pisze do „Photography About” – jednej z największych internetoweych wirtyn fotograficznych na świecie._________________________________________________________

Boris Mikhajlov (Ukraina/Niemcy)

„Fotografia”
Wystawa – prawie dwieście fotografii wyeksponowanych poziomo, na specjalnie przygotowanym stole. Barwny manifest artystyczny i filozoficzny artysty.

Autor – słynny fotografik ukraiński, mieszka w Niemczech, performer, autor instalacji, wiele ważnych wystaw i nagród._________________________________________________________

Inge Morath (Austria)

„Dunaj”
Wystawa – czarno-biała opowieść o życiu nad Dunajem, fascynacja wodą i tą wielką rzeką od roku 1958 do lat 90-tych XX wieku.
Dokumentacja zachodzących przez lata zmian.

Autorka – nieżyjąca już klasyk fotografii austriackiej; wybitna fotoreporterka o światowej sławie. ma swoje karty w historii fotografii na świecie.
_________________________________________________________

Obie Oberholzer (RPA)

„Fotografia”
Wystawa – spokojny, barwny fotoreportaż o Afryce.

Autor – wiele podróżujący fotoreporter, portrecista, fotograf reklamowy, wiele wystaw i nagród, profesor uniwersytecki (kierunek fotografia), wydał wiele albumów o tematyce podróżniczej, współpracuje z wieloma znanymi magazynami ilustrowanymi na sęwiecie, honorowy członek Związku Południowoafrykańskich Fotografów Profesjonalnych, od kilku lat zajmuje się również fotografią reklamową dla znanych firm światowych. Członek niemieckiej Agencji Bilderberg._________________________________________________________

Erwin Olaf (Holandia)

Czarni; Wagner; Królewska Krew; Separacja

Czarni 1990 - Mottem serii jest cytat z piosenki Janet Jackson: “W całkowitej ciemności wszyscy jesteśmy tacy sami”. Ślepe, czarne postacie w czerni na czarnym tle, sfotografowane w stylu obrazów królewskich.

Wagner 1997 - Fotografie w tej serii są efektem zlecenia BMG Classics na wykonanie okładki do CD z muzyką Wagnera. inspiracją była tu sama muzyka i libretto opery, a przewodnikiem - wyobraźnia Olafa.

Królewska Krew 1999/2000 - z formalnego punktu widzenia fotografie te są przeciwieństwem “Czarych”. Inspiracją są tutaj historyczne postacie, które zginęły tragicznie.

Separacja 2002/2003 - seria wykonana po śmierci ojca Olafa, wyrażająca wyobcowanie, brak miłości i ciepła rodzinnego, życie razem, ale osobno.

Wszystkie prace to odbitki wielkoformatowe.

Autor – wybitny, o światowej sławie fotograf reklamowy, filmowiec, autor wielu reklam telewizyjnych znanych firm, twórca teledysków, specjalizuje się˛ w stylizowanym, nieco skandalizującym portrecie i autoportrecie, zwany „enfant terrible” fotografii, kilka poważnych publikacji albumowych, wiele wystaw i znaczących nagród w dziedzinie fotografii reklamowej, zdobywca tytułu najsłynniejszego żyjącego fotografa holenderskiego, pisze o fotografii._________________________________________________________

Sarah Saudek (Sára Saudkova) – (Czechy)

„Fotografia”
Wystawa – monochromatyczne, erotyczne, plastyczne portrety kobiet i mężczyzn, przedstawiające prywatne, intymne życie artystki.

Autor – asystentka Jana Saudka, fotografuje od kilku lat, wydała kilka albumów swojego autorstwa, fotografia inscenizowana, wiele wystaw._________________________________________________________

Malick Sidibe (Mali)

„Fotografia”
Wystawa – interesujące portrety Murzynów wykonane w studio fotografa w Bamako.

Autor – pierwszy fotoreporter Bamako, uznawany za jednego z pierwszych fotografów czarnoskórych z Afryki, którym udało się zdobyć międzynarodową sławę. Portrecita (prowadzi własne studio). Wiele publikacji i wystaw na świecie._________________________________________________________

Vasil Stanko (Słowacja)

„Fotografia”
Wystawa – barwna fotografia inscenizowana, przypominająca obrazy otrzymywane w kalejdoskopie, z tym że tutaj „materią” są ludzkie ciała.

Autor – fotograf poszukujący i eksperymentujący, okresęlany mianem fenomenu fotografii, absolwent znanej FAMU; wiele wystaw i nagród; autora interesuje akt, portret, teatr, taniec._________________________________________________________

Antanas Sutkus (Litwa)

„Fotografia”
Wystawa – czarno-biała retrospektywa od lat 60-tych po dzień dzisiejszy. Spokojna fotografia życzliwie dokumentująca otaczący świat, ludzi, zdarzenia, przedmioty, miejsca.

Autor – uznany klasyk fotografii, członek Związku Fotografów Litewskich. Wiele nagród, dziesiątki wystaw i publikacji na świecie. Tematyka wszechstronna od portretu, przez pejzaż po dokument._________________________________________________________

Lars Tunbjörk (Szwecja)

„Biuro”
Kurator i dyrektor artystyczny wystawy - Greger Ulf Nilssen (Szwecja).

Wystawa – barwny dokument o bezdusznej pracy w biurze.

Autor – światowej sławy pejzażysta i dokumentalista. Wiele publikacji i wystaw na całym świecie._________________________________________________________

Ami Vitale/London Getty Images (USA)

„Kaszmir"; „Guayarat"; „Guinea Bissau”
Wystawa – barwny i czarno-biały, przejmujący fotoreportaż z Indii. Fotografie przedstawiające przemoc wykonane w stylu rembrandtowskim, co daje niesamowite zderzenie. Pejzaż, ludzie, wydarzenia.

Autorka – niezależna fotoreporterka, zdobywczyni wielu ważnych nagród fotografii prasowej, jeździ na całym świecie, prcuje dla prestiżowych magazynów na świecie, wiele międzynarodowych wystaw._________________________________________________________

Tadeusz Wański – (Polska)
kurator: Kazimierz Gajewski/Okręg Górski ZPAF

„Fotografia”
Wystawa – prace zebrane ze zbiorów: Muzeum Narodowego we Wrocławiu, Muzeum Sztuki w Łodzi, Związku Polskich Artystów Fotografików, Gdańskiego Towarzystwa Fotograficznego i ze zbiorów prywatnych. Pierwsza tak obszerna wystawa artysty w Polsce po jego śmierci. Od „miękkich” pejzaży po czysty dokument, prace czarno-białe i monochromatyczne.

Autor – nieżyjący już, wybitny klasyk polskiej fotografii (pejzaż, portret, dokument). Twórca Gdańskiego Towarzystwa Fotograficznego. Członek Związku Polskich Artystów Fotografików.


________________________________________________________
W swoich założeniach Foto Art Festival ma być także miejscem promocji debiutantów. W tym celu powołano konkurs "Bez Granic", którego rozstrzygnięcie i wręczenie nagród nastąpiło w trakcie Gali w Bielskim Centrum Kultury. Konkurs miał charakter otwarty i zorganizowany został w trzech kategoriach: ludzie, otoczenie, eksperyment.
Udział wzięło 163 autorów (z Polski, Francji, Holandii, USA i Rumunii).Wpłynęło 656 prac.

Poniżej prezentujemy laureatów
oraz ich prace:
Kategoria "Pejzaż bez granic":

I Nagroda w wysokości 8000 PLN otrzymała Jola Rycerska (Lublin)
za zestaw 3 prac – „Pejzaż”.II Nagroda w wysokości 6000 PLN otrzymał Rajmund Karol Reich (Olsztyn)
za 2 prace: „Brzozowy zagajnik” i „Góry Stołowe – świetlista skała”.
III Nagroda w wysokości 4000 PLN otrzymał Piotr Szymon (Katowice)
za zestaw 3 prac – „Znalezisko”.

Kategoria " Ludzie bez granic":

I Nagroda w wysokości 8000 PLN (nagroda Prezydenta Bielsko-Białej) otrzymał
Piotr Szymon (Katowice)
za zestaw 8 prac – „Litwa – kartki z historii”.
II Nagroda w wysokości 6000 PLN otrzymał Cezary Kubiak (Toruń)
za zestaw 4 prac – „Ciało, a jego destrukcja”.
III Nagroda w wysokości 4000 PLN otrzymali Weronika łodzińska i Andrzej Kramarz (Kraków)
za zestaw 5 prac – „1,62m2 domu”.


Kategoria "Eksperyment bez granic":

I Nagroda w wysokości 8000 PLN otrzymał Jacek Szczerbaniewicz (Jelenia Góra)
za zestaw 3 prac – „Miasto naszych dni”.
II Nagroda w wysokości 6000 PLN otrzymała Ewelina Gmerek (Szczawno Zdrój)
za zestaw 4 prac – „Bezkres”.
III Nagroda w wysokości 4000 PLN otrzymała Olga Grabiwoda (Kielce)
za zestaw 3 prac – „Sumowanie po trajektorii”.__________________________________________________________


Impreza Foto Art Festival została przygotowana niemal perfekcyjnie. Czego naszym zdaniem zabrakło? Zaskoczyła nas nieobecność polskich artystów fotografików! Z reguły targi czy festiwale mają silną reprezentację kraju organizującego. W przypadku Foto Art Festival Polskę reprezentował zasłużony, lecz nieżyjący już Tadeusz Wański. Czy ta ekspozycja wpisuje się jednak w festiwalowe założenie wymiany myśli i doświadczeń? Obserwując wspólne, niekończące się dyskusje zagranicznych gości, można mieć wątpliwości. Z pewnością oni wykorzystali ten czas na nieformalne spotkania i wymianę doświadczeń. Polskich artystów niestety nie było wśród nich.
O ile Organizatorzy tłumaczą ten fakt przyjętym założeniem: jeden kraj - jeden artysta, to trudno znaleźć wytłumaczenie w stosunku do polskich fotografików - dlaczego nie pojawili się na uroczystości otwarcia i nie chcieli wymienić się poglądami ze swoimi zagranicznymi kolegami?
Mamy nadzieję, ze druga edycja Foto Art Festival przyniesie bardziej bezpośredni kontakt z polskimi artystami i faktycznie stanie się miejscem promocji polskiej fotografii w świecie.
Obserwując zaangażowanie organizatorów w ten projekt, z pewnością tak się stanie.NOWOŚCI WYDAWNICZE:


Foto Art Festival stał się także miejscem promocji długo oczekiwanej publikacji

“Historiii fotografii światowej”
Naomi Rosenblum

wydanie w języku polskim!!!


Opis:
895 stron, 819 ilustracji
sztuka i technika fotografii na wszystkich kontynentach
od roku 1839 do lat 90-tych XX wieku.
Cena: 245zł

Jest to najbardziej aktualna historia fotografii.
Książka będzie dostępna wkrótce
w sprzedaży poprzez Artinfo.

Już teraz przyjmujemy zgłoszenia jej kupna.
Egzemplarz do wglądu w naszej Redakcji!Foto Art Festival czynny do 3 lipca 2005

Ceny biletów:
Organizatorzy festiwalu postanowili obniżyć ceny karnetów i biletów indywidualnych.
Z 99 do 60 złotych obniżono cenę karnetu na wszystkie wystawy (karnet ulgowy – 40 zł).
Zróżnicowany został wstęp do poszczególnych galerii i sal wystawowych.
Bilet wstępu kosztuje 10 zł (ulgowy – 7 zł) na wystawy w Galerii Bielskiej BWA, Bielskim Centrum Kultury, CH-R „Sfera” oraz w Muzeum Zamku Sułkowskich.
Po 5 zł (ulgowe – 3 zł) bilety na wystawy w: Galerii Fotografii „B&B”, Domu Kultury Włókniarzy, Regionalnym Ośrodku Kultury i Książnicy Beskidzkiej.
Po 4 zł (ulgowe – 2 zł) bilety na wystawy w: Ośrodku Wydawniczym „Augustana”, Galerii „Wzgórze” i Centrum Handlowym „Biała”.
Bezpłatnie można oglądać wystawy w hallu Ratusza i Rektoracie ATH.

________________________________
Relacja przygotowana przez Artinfo.plGaleria prac


Powrót