Aukcja Sztuki Współczesnej

10 grudnia 2017 | niedziela, godz. 20:30

Dom Aukcyjny Agra-Art

Wilcza 55/63

00-679 Warszawa

23 listopada - 10 grudnia 2017

Szukaj w tym katalogu
1 zł
180 000 zł

Obiekty w katalogu (47)

/3

101. CZAPSKI Józef (Praga, 1896-1993 Maisons-Lafitte)

CZYTELNIK NEW STORIES, 1953

olej, płótno
104 x 52 cm
sygn. p.d.: J CZAPSKI | 53
na odwrocie na płótnie - stempel paryskiego magazynu materiałów malarskich; kształt palety malarskiej z napisem: BLANCHET | 58 RUE BONAPARTE | PARIS.

cena sprzedaży: 53 000 zł

cena wywoławcza: 35 000 zł

estymacja: 40 000  - 60000.00

102. CZAPSKI Józef (Praga, 1896-1993 Maisons-Lafitte)

MARTWA NATURA, 1953

olej, płótno
50 x 61 cm
sygn. p.d.: J. CZAPSKI. 53.
na odwr. na pł. po l. - stempel paryskiego magazynu materiałów malarskich o kształcie palety malarskiej
z napisem: BLANCHET | 58 RUE BONAPARTE | PARIS
Po prawej - okrągły, nieczytelny stempel.
Na krośnie mała nalepka z napisem atramentem: N o4 | 45. 000.
Ponadto napisy ołówkiem: - na listwie górnej i poprzeczce: CZAPSKI; - na listwie dolnej: Jennifer Josselson; na listwie bocznej: Josselson.
Na ramie dwie nalepki domu aukcyjnego DOBIASCHOFSKY w Bernie oraz nalepka z napisem ołówkiem: 50 x 60 cm | [.] 180

cena sprzedaży: 35 000 zł

cena wywoławcza: 35 000 zł

estymacja: 40 000  - 50000.00

103. SZANCENBACH Jan (Kraków 1928 - Kraków 1998)

PEJZAŻ ZIMOWY, 1989

olej, płótno
85 x 95 cm
sygn. p.d.: Szancenbach
na odwrocie na płótnie napis autorski: JAN SZANCENBACH | PEJZAŻ ZIMOWY | 1989

niesprzedane

cena wywoławcza: 12 000 zł

estymacja: 15 000  - 20000.00

104. ZAKRZEWSKI Włodzimierz (1916 Petersburg - 1992 Warszawa)

SIEMIANY, 1989

olej, płótno
46 x 55 cm
sygn. śr.d.: 1989 W Zakrzewski
na odwr. na płótnie sygnatura i napis: W Zakrzewski 1989 39 | W ZAKRZEWSKI | 1989 39 | SIEMIANY | JEZIORAK | 46 x ... | ol pł; po lewej napis: SIEMIANY
na g. listwie dedykacja i podwójna sygnatura autora

cena sprzedaży: 4 000 zł

cena wywoławcza: 4 000 zł

estymacja: 5 000  - 9000.00

105. SZANCENBACH Jan (Kraków 1928 - Kraków 1998)

KWIATY, 1982

olej, płótno
115,5 x 122 cm
sygn. p.d.: Szancenbach
na odwrocie na płótnie sygnatura i napis: JAN SZANCENBACH | KWIATY | 1982

cena sprzedaży: 17 000 zł

cena wywoławcza: 17 000 zł

estymacja: 19 000  - 25000.00

106. ZIEMSKI Rajmund (1930 - 2005)

PEJZAŻ 43/61, 1961

olej, płótno
150,5 x 65,5 cm
sygn. p.d.: 61 | R. ZIEMSKI
na odwrocie na płótnie sygnatura i napis: RAJMUND ZIEMSKI | PEJZAŻ 43/61 | 150 x 65 | 1961
na odwrocie na górnej listwie napis autorski: 43/61 [w kółku] 07, Ki II.

niesprzedane

cena wywoławcza: 45 000 zł

estymacja: 50 000  - 60000.00

107. NOWOSIELSKI Jerzy (1923 Kraków - 2011 Kraków)

PEJZAŻ ZIELONY, 1985

olej, płótno
50 x 70 cm
sygn. na odwr. na płótnie: JERZY NOWOSIELSKI 1985

cena sprzedaży: 51 000 zł

cena wywoławcza: 50 000 zł

estymacja: 60 000  - 80000.00

108. TCHÓRZEWSKI Jerzy (1928 Siedlce - 1999 Warszawa)

OKOLICA OGNIA (Contrée du feu), 1973-1974

akryl, płótno
162,5 x 114 cm
sygn. l.d.: J. Tchórzewski 73/74
na odwrocie na płótnie sygnatura i napis: J. Tchórzewski 73/74 | "OKOLICA OGNIA | "CONTRéE DU FEU" | akryl
poniżej strzałka, obok napis: HAUT

- kolekcja dr. Davida Glicka, University of Rochester, USA, bezpośrednio od artysty;
- Gilleys Galleries, Nowy Orlean, Baton Rouge, Luizjana, USA.

cena sprzedaży: 132 000 zł

cena wywoławcza: 110 000 zł

estymacja: 130 000  - 180000.00

109. HASIOR Władysław (1928-1999)

ASSEMBLAGE - KAPLICZKA, ok. 1967

collage, tektura, papier zadrukowany, szkło (szyba 3 mm, stopka kieliszka, fragment znicza), papierowe ozdoby trumienne, folia srebrna, nadpalona świeczka, drewno
70,3 x 45,2 x 7 cm

Obraz posiada ekspertyzę Anny Żakiewicz

niesprzedane

cena wywoławcza: 20 000 zł

estymacja: 24 000  - 30000.00

110. KANTOR Tadeusz (1915 Wielopole Skrzyńskie - 1990 Kraków)

PROJEKT II, lata 60. XX w. [?]

akwarela, gwasz, tusz, ołówek, papier kremowy
30,4 x 24,2 cm
sygn. tuszem p.g.: T Kantor
na odwrocie nalepka mpis: TADEUSZ KANTOR
na odwr. oprawy nalepka mpis: TADEUSZ KANTOR | PROJEKT II

cena sprzedaży: 8 500 zł

cena wywoławcza: 7 000 zł

estymacja: 12 000  - 18000.00

111. GIEROWSKI Stefan (ur. 1925, Częstochowa)

BEZ TYTUŁU, 2002

akwarela, karton
65 x 50 cm
sygn. dłg. p.d.: sgierowski 02

niesprzedane

cena wywoławcza: 14 000 zł

estymacja: 15 000  - 20000.00

112. LEBENSTEIN Jan (1930-1999)

FIGURA OSIOWA, 1962

akwarela, kredki, ołówek, papier milimetrowy
59 x 40 cm (w świetle passe-partout)
sygn. tuszem l.d.: Lebenstein 1962 "figure", p.d.: Lebenstein 62
na odwr. sygn. dłg. śr.: Lebenstein 62 | "figure axiale"

cena sprzedaży: 16 000 zł

cena wywoławcza: 16 000 zł

estymacja: 18 000  - 25000.00

113. LEBENSTEIN Jan (1930-1999)

RHINOCÉROS, 1964

olej, płótno, collage, 50 x 99,5 cm
sygn. p.d.: Lebenstein
na odwr. na pł. sygn.: Lebenstein | 1964 | "Rhinocéros"
na g. krośnie napis: Rhinocéros
na śr. listwie napis: 49. oraz nalepka: GALERIA U JEZUITÓW | ZWIĄZEK POLSKICH ARTYSTÓW PLASTYKÓW | JAN LEBENSTEIN | WYSTAWA | 16.6.- 5.7.1997 | POZNAŃ

niesprzedane

cena wywoławcza: 110 000 zł

114. LEBENSTEIN Jan (1930-1999)

KRĄG PRZYJACIÓŁEK (CERCLE DES AMIES), 1979

gwasz, tusz (sepia), pastel, ołówek, papier beżowy
93 x 63 cm (w św. passe-partout)
sygn. p.d.: Lebenstein 79
na odwr. oprawy napis dłg.: Lebenstein | 1979 | "Cercle des amies" | gouache et pastel

cena sprzedaży: 18 000 zł

cena wywoławcza: 18 000 zł

estymacja: 20 000  - 30000.00

115. DUDA-GRACZ Jerzy (1941-2004)

ZIEMIA Z CYKLU MOTYWY WĘGIERSKIE, 1974

olej, płótno
40 x 40 cm
sygn. l.d.: J. DUDA GRACZ 1974
na odwr. na płótnie nalepka autorska z danymi obrazu na płótnie i na ramie pieczątki zezwalające na wywóz za granicę

niesprzedane

cena wywoławcza: 28 000 zł

estymacja: 35 000  - 45000.00

116. PĄGOWSKA Teresa (1929 Warszawa - 2007 Warszawa)

TANIEC, 1973

tempera, akryl, płótno
120 x 95 cm
sygn. l.d.: TP.
na odwrocie na płótnie sygnatura i napis: TERESA PĄGOWSKA 1973 | TANIEC "LA DANCE" | 120 x 95 cm

cena sprzedaży: 176 000 zł

cena wywoławcza: 80 000 zł

estymacja: 110 000  - 150000.00

117. DOBKOWSKI Jan (ur. 1942)

BEZ TYTUŁU, 1993

pastel, papier czarny
70 x 100 cm
sygn. l.d.: Jan Dobkowski 1993 ROK

cena sprzedaży: 5 000 zł

cena wywoławcza: 5 000 zł

estymacja: 8 000  - 12000.00

118. DOBKOWSKI Jan (ur. 1942)

GRANICA, 1971

olej, płótno
139 x 138 cm
sygn. na odwrocie na płótnie: Jan Dobkowski | "GRANICA" 1971 Rok | OLEJ | 138 cm x 138 cm

cena sprzedaży: 35 000 zł

cena wywoławcza: 24 000 zł

estymacja: 30 000  - 40000.00

119. LENICA Alfred (1899 - 1977)

Z CYKLU PEJZAŻE FANTASTYCZNE, ok. 1960

gwasz, frottage, papier
40 x 54,5 cm (w św. p-partout)
sygn. długopisem śr.d.: Lenica
na odwr. oprawy nalepki: - wystawowa Galerie R. Ferrero w Genewie, maszynopis: Alfred LENICA | (Paysages fantastiques) | Exposition oct. 1960. - Gouache= | No. 7. cat. ------ No. 5560
- wydruk komputerowy uzupełniony rękopisem (nawiasy i polskie znaki diakrytyczne uzupełnione ręcznie): ALFRED LENICA, 40 x 54 | Proweniencja: kolekcja Goldschmidt - Rothschild, | Pałac Grüneburg, Frankfurt/M. | (Info: Freiherr von GOLDSCHMIDT - ROTHSCHILD: | ...Minna, najmłodsza córka Wilhelma Carla (1828-1901) ROTSCHILDA [sic!] | poślubiła frankfurckiego bankiera Maximiliana von GOLDSCHMIDTA. Od | chwili ślubu, aż do śmierci, mąż jej znany był jak Maximilian von GOLDSCHMIDT - ROTHSCHILD. | Siedzibą rodziny we Frankfurcie / Menem był / jest pałac Grüneburg.) | Wystawiany: | Galerie R. Ferrerim [sic!], Genewa, 1960, Nr. 7

niesprzedane

cena wywoławcza: 6 000 zł

estymacja: 7 000  - 14000.00

120. LENICA Alfred (1899 - 1977)

IMAGINACJA, 1969

olej, płótno
84 x 65 cm
sygn. na odwr. na płótnie: A. LENICA | WARSZAWA | 1969 | Imaginacja 84 x 65

cena sprzedaży: 43 000 zł

cena wywoławcza: 40 000 zł

estymacja: 50 000  - 60000.00

Brak aukcji

/3
liczba obiektów: 47