Tableaux Modernes et Contemporains École de Paris

18 marca 2015 | środa, godz. 14:30

Dom Aukcyjny BOISGIRARD

1, rue de la Grange Batelière

75009 Paris

Szczegółowe informacje na temat sposobu licytacji oraz opłat:

Szukaj w tym katalogu
1 zł
105 000 zł

Obiekty w katalogu (36)

5. HAYDEN Henryk (1883 Warszawa - 1970 Paryż)

Martwa natura, 1968

litografia kolorowa na papierze welinowym
sygnowana, datowana i numerowana olowkirm przez artystę,
65 x 50 cm

cena wywoławcza: Wykup abonament

estymacja: 700  - 900.00

8. BELLMER Hans (1902-1975)

Postacie kobiece

litografia na papierze welinowym
sygnowana ołówkiem przez artystę, odbitka naklejona na cienki karton;
56 x 45 cm

estymacja: 900  - 1300.00

9. BELLMER Hans (1902-1975)

litografia kolorowa na papierze welinowym,
sygnowana i numerowana ołówkiem przez artystę;
49 x 49 cm

estymacja: 900  - 1300.00

12. LEBENSTEIN Jan (1930-1999)

W salonie, 1973

sygnowana, numerowana, datowana i zatytulowana przez artystę ołówkiem;
49,5x 69 cm

estymacja: 1 300  - 1700.00

13. LEBENSTEIN Jan (1930-1999)

Sad Najwyzszy, 1973

sygnowana, datowana, zatytulowana i numerowana przez artystę ołówkiem;
44,2 x 63,2 cm

estymacja: 1 300  - 1700.00

15. STAŻEWSKI Henryk (1894 - 1988)

Kompozycja abstrakcyjna

litografia na papierze welinowym,
sygnowana ołówkiem przez artystę,
grafika wydana w 1973 r. w okazji 40 rocznicy utworzenia ugrupowana artystycznego "Abstraction-Création", ktorego czlonkiem byl Stażewski;
84 x 65 cm

estymacja: 2 100  - 2500.00

16. STRZEMIŃSKI Władysław (1893 Mińsk Litewski - 1952 Łódź)

Kompzycja abstrakcyjna

pieczec podpisu artysty,
grafika wydana w 1973 r. z okazji 40 rocznicy utworzenia ugrupowania artystycznego " Abstraction-Création " ktorego czlonkiem byl Strzemiński;
80 x 65 cm (wymiar arkusza)

estymacja: 2 100  - 2500.00

17. CIEŚLEWICZ Roman (1930-1996)

Portret

sygnowana i numerowana ołówkiem przez artystę, na odwrocie pieczatka kolekcji;
75 x 53 cm (wymiar arkusza)

estymacja: 900  - 1300.00

18. CIEŚLEWICZ Roman (1930-1996)

Odcisk

serigrafia na papierze welinowym,
65 x 50,5 cm

estymacja: 900  - 1300.00

21. KISLING Mojżesz (1891-1953)

Héron de Vilefosse, L`Epopée bohémienne ( Epopeja cygańska)

folio,w oprawie plociennej , z 12 litografiami kolorowymi i piecioma naglowkami w akwaforcie Mojzesza Kilslinga, naklad 230 eg., jeden z 150 egz. na papierze welinowym Arches, egz. nr 152, piekny egzemplarz;

estymacja: 1 700  - 2500.00

22. KISLING Mojżesz (1891-1953)

Jean Giono, Provence (Prowansja)

folio, w oprawie plociennej , z 24 litografiami Mojzesza Kislinga (12 litografiami kolorowymi na papierze holenderskimi i 12 litografami i bialo-czarnymi na papierze chinskim) ,plus jedna dodatkowa grafika, naklad 280 egz., jeden z 45 egz. na papierze holenderskim, piekny egzemplarz;

estymacja: 2 500  - 3400.00

23. KISLING Mojżesz (1891-1953)

Georges Charensol, Moise Kisling, 4

z oryginalna akwaforta Mojzesza Kislinga, naklad 260 egz., jeden z 200 egz. na papierze Lana, egz. nr 166;

estymacja: 700  - 900.00

25. ZAK Eugeniusz (1884 Mogilno -1926 Paryż)

René Morand, La porte lourde (Ciezkie wrota)

Galerie Zak , Paris, 1929, 4, z dziesiecioma grafikami Eugeniusza Zaka, naklad 320 egz. jeden z 300 egz. na papierze welinowym Arches, egz. nr 180;

estymacja: 1 700  - 2500.00

26. MAKOWSKI Tadeusz (1882 Oświęcim -1932 Paryż)

Noel Bureau, Marché aux puces (Pchli targ), 4

z oryginalna akwaforta Tadeusza Makowskiego i oryginalnymi akwafortami Gromaire`a, Georga, Dubreuila, Krogha i Ralliego, naklad 200 egz. na papierze welinowym Arches, egz. nr 121;

estymacja: 1 700  - 2500.00

31. KWIATKOWSKI Teofil (1809-1891)

Scena ze Średniowiecza

gwasz i akwarela na papierze,
sygnowany w prawym dolnym rogu;
17,5 x 23 cm

estymacja: 3 400  - 4200.00

41. LAMBERT-RUCKI Jean (1888 Kraków - 1967)

Męzczyzna z balonami, 1930

gwasz na papierze,
sygnowany i datowany w lewym dolnym rogu;
33,5 x 25,5 cm

estymacja: 14 600  - 16600.00

42. LAMBERT-RUCKI Jean (1888 Kraków - 1967)

Scena teatralna, 1944

węgiel i kredka na papierze,
88 x 64 cm

estymacja: 21 000  - 25000.00

43. LAMBERT-RUCKI Jean (1888 Kraków - 1967)

Pierroci, 1934

ołówek i kredka na papierze,
sygnowany i datowany w lewym górnym rogu;
53 x 38,5 cm

estymacja: 6 300  - 7500.00

44. LAMBERT-RUCKI Jean (1888 Kraków - 1967)

Połykacz ognia, 1937

ołówek i kredka na papierze,
sygnowany i datowany w górnym lewym rogu, zatytulowany w lewym dolnym rogu;
31,5 x 28 cm

estymacja: 8 500  - 10500.00

45. LAMBERT-RUCKI Jean (1888 Kraków - 1967)

Marionetka, 1960

kredka na papierze,
sygnowany i datowany w prawym górnym rogu;
44 x 19,5 cm

estymacja: 6 300  - 7500.00

Brak aukcji

liczba obiektów: 36