5. Aukcja Sztuki Nowoczesnej

26 marca 2018 | poniedziałek, godz. 19:00

Dom Aukcyjny Libra

ul. Złota 48/54

00-120 Warszawa

Miejsce aukcji:
Hotel InterContinental
sala Hemisphere, poziom –1
ul. Emilii Plater 49, Warszawa
16 - 26 marca 2018
DA Libra, ul. Złota 48/54 (budynek Hotelu Mercure)

Do wylicytowanej ceny doliczana jest opłata aukcyjna w wysokości 18% ceny sprzedaży.

W przypadku Obiektów oznaczonych symbolem [*], do ceny końcowej, tj. ceny sprzedaży wraz z opłatą aukcyjną doliczana jest opłata będąca wynagrodzeniem należnym twórcy i jego spadkobiercom z tytułu dokonanej zawodowo odsprzedaży oryginalnych egzemplarzy utworu, o której mowa w ustawie z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych (t.j. Dz. U. z 2016 r. poz. 666 ze zm.) (droit de suite).

Szukaj w tym katalogu
1 zł
280 000 zł

Obiekty w katalogu (73)

/4

1. WITKACY - WITKIEWICZ Stanisław Ignacy (1885-1939)

Portret męski, 1917

pastel, węgiel, papier; 61,5 x 47 cm (w świetle oprawy)
sygnowany l. d.: "Ignacy Witkiewicz 1917 | 3/IX";
na odwrocie nalepki wystawowe z danymi obrazu: z Muzeum Narodowego w Krakowie z 1966 r. oraz Muzeum Narodowego w Poznaniu z 1967 r.

sprzedaż warunkowa: 150 000 zł

cena wywoławcza: Wykup abonament

estymacja: 150 000  - 200000.00

2. WŁODARSKI (Henryk Streng) Marek (1903 - 1960)

Winogrona i przedmioty, 1929

ołówek, papier; 31,8 x 48,2 cm
sygnowany p. d. "III 1929" oraz ślad zatartej sygnatury

sprzedaż warunkowa: 27 000 zł

estymacja: 32 000  - 38000.00

3. WŁODARSKI (Henryk Streng) Marek (1903 - 1960)

Kompozycja ze św. Florianem, 1927

gwasz, papier; 37,3 x 28,3 cm
sygnowany p. g. "VIII 927" oraz ślad zatartej sygnatury

cena sprzedaży: 40 000 zł

estymacja: 45 000  - 50000.00

4. HILLER Karol (1891-1939)

Spichrz nad stawem, 1925

olej, płótno; 46 x 58 cm
sygnowany p .d.: "K.HILLER 25"

cena sprzedaży: 150 000 zł

estymacja: 150 000  - 220000.00

5. JAREMA Maria (Stary Sambor 1908 - Kraków 1958)

Z cyklu Akty, 1953

monotypia, papier; 29,5 x 36 cm
sygnowany na odwrocie: "29,5 x 36 | monotypia | Akty | nr kat. 195 | Maria Jarema | 1953"

sprzedaż warunkowa: 55 000 zł

estymacja: 65 000  - 80000.00

6. STRZEMIŃSKI Władysław (1893 Mińsk Litewski - 1952 Łódź)

Wojna domom. Kamienica, 1941

ołówek, kalka; 26 x 33,5 cm
sygnowany p. d. "W. Strzem | 1941"

cena sprzedaży: 90 000 zł

estymacja: 90 000  - 110000.00

7. ROSENSTEIN Erna (1913-2004)

Czas kolisty, 1966

olej, papier, płótno, 38,5x38,5 cm
sygnowany p. d. "Rosenstein | 1966"

cena sprzedaży: 240 000 zł

estymacja: 230 000  - 280000.00

8. LENICA Alfred (1899 - 1977)

Geometria - miasto III, około 1948

olej, tektura; 58 x 59 cm
sygnowany p. d.: "Lenica", na odwrocie: "A. Lenica | 59,5 x 58 | Geometria 3 miasto"

cena sprzedaży: 160 000 zł

estymacja: 190 000  - 250000.00

9. ZIEMSKI Rajmund (1930 - 2005)

Bez tytułu, 1960

olej, płótno; 80 x 135 cm
sygnowany l.d.: "R. ZIEMSKI | 60", na odwrocie: "80 x 135 | 7"

niesprzedane

estymacja: 70 000  - 90000.00

10. ROSENSTEIN Erna (1913-2004)

Otwiera się, 1979

olej, płótno; 41,5 x 34 cm
sygnowany p. d.: "1979 Rosenstein"; na odwrocie opis autorski "Otwiera się"

sprzedaż warunkowa: 65 000 zł

estymacja: 70 000  - 90000.00

11. KUNKA Lech (1920-1978)

Bez tytułu, 1951

akwarela, gwasz, papier; 100 x 70 cm
sygnowany p. g.: "L. Kunka 51"

niesprzedane

estymacja: 14 000  - 18000.00

12. KONARSKI Marian (Marzyn) (1909 - 1998)

Tęsknoty, 1930

tusz, papier; 4 x 15 x 15 cm (w oprawie 57 x 73 cm)
sygnowany p. d.: na jednej z prac: "16 VII 1930 | M. Konarski"

cena sprzedaży: 4 800 zł

estymacja: 5 000  - 8000.00

13. ADLER Jankiel (1895-1949)

Ptaki, 1942

olej, karton; 22,5 x 29 cm
sygnowany p. d.: "adler"; na odwrocie opisany: "No. 1 | CA 444 EX 17 | abstract figures Bird | 39"

sprzedaż warunkowa: 18 000 zł

estymacja: 20 000  - 27000.00

14. TCHÓRZEWSKI Jerzy (1928 Siedlce - 1999 Warszawa)

Obraz 23, 1960

olej, płótno; 65 x 45 cm
sygnowany na odwrocie: "JTchórzewski", na blejtramie napis: "OBRAZ 23/60",
na ramie stempel: "Kolekcja Fibak | Monte Carlo"

niesprzedane

estymacja: 70 000  - 90000.00

15. TARASIN Jan (1926-2009)

Przedmioty XIX, 1993

olej, płótno; 65 x 97 cm
sygnowany l. d.: "Jan Tarasin 93", na odwrocie "JAN TARASIN | 1993 »PRZEDMIOTY« XIX"

cena sprzedaży: 95 000 zł

estymacja: 110 000  - 140000.00

16. ZIEMSKI Jan (1920-1988)

Kontrapunkt, 1966

technika własna, deska; 60 x 75 x 10 cm
sygnowany na odwrocie: "JAN ZIEMSKI | LUBLIN | 1966"

cena sprzedaży: 80 000 zł

estymacja: 90 000  - 120000.00

17. KAŁUCKI Jerzy (ur. 1931r.)

Luiza, 1998

akryl, płótno; 140 x 120 cm
sygnowany na odwrocie na krośnie: "Jerzy Kałucki 1998"; na płótnie śr. "Luiza"

sprzedaż warunkowa: 50 000 zł

estymacja: 70 000  - 90000.00

18. WINIARSKI Ryszard (1936 Lwów - 2006 Warszawa)

Statystyczny kształt rysunku nr 3, 1974

kolaż, rysunek, papier; 86 x 60 cm
inskrypcja p. d.: "Statystyczny kształt rysunku | losowanie kształtu strefy pustej | oś strefy pozioma po 19-tym elemencie | losowanie góra-dół rzutem kostki do gry | Winiarski 74"

sprzedaż warunkowa: 50 000 zł

estymacja: 60 000  - 80000.00

19. WINIARSKI Ryszard (1936 Lwów - 2006 Warszawa)

13th Game 7 x 7, 1999

akryl, ołówek, płótno; 50 x 50 cm
sygnowany na odwrocie: "13th game 7 x 7 | Winiarski '99"

niesprzedane

estymacja: 50 000  - 60000.00

20. STAŻEWSKI Henryk (1894 - 1988)

Relief, 1980

akryl, deska; 24,5 x 24,5 cm
sygnowany na odwrocie: "1980 | H. Stażewski"

sprzedaż warunkowa: 25 000 zł

estymacja: 38 000  - 48000.00

Brak aukcji

/4
liczba obiektów: 73