Aukcja Prac Kolekcjonerskich na Papierze

23 kwietnia 2018 | poniedziałek, godz. 19:00

Dom Aukcyjny Libra

ul. Złota 48/54

00-120 Warszawa

16 - 23 kwietnia 2018

Do wylicytowanej ceny doliczana jest opłata aukcyjna w wysokości 18% ceny sprzedaży.

W przypadku Obiektów oznaczonych symbolem [*], do ceny końcowej, tj. ceny sprzedaży wraz z opłatą aukcyjną doliczana jest opłata będąca wynagrodzeniem należnym twórcy i jego spadkobiercom z tytułu dokonanej zawodowo odsprzedaży oryginalnych egzemplarzy utworu, o której mowa w ustawie z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych (t.j. Dz. U. z 2016 r. poz. 666 ze zm.) (droit de suite).

Szukaj w tym katalogu
1 zł
35 000 zł

Obiekty w katalogu (77)

/4

1. WYSPIAŃSKI Stanisław (Kraków 1869 - tamże 1907)

Izba w kurzej stopie (szkic), 1904

ołówek, papier; 19x15 cm (w świetle passe-partout)
sygnowany: "IZBA W KURZEJ STOPIE (DRUGA), SW, 1904", na odwrocie pieczęć: "Dekoracyjny Antykwarjat | K. Kaniewski i Ska."

cena wywoławcza: 1 500 zł

estymacja: 2 500  - 3500.00

2. WYSPIAŃSKI Stanisław (Kraków 1869 - tamże 1907)

Szczegół odrzwi z Kaplicy Więźniów na dole w zamku, 1904

ołówek, papier; 15x19 cm (w świetle passe-partout)
sygnowany l.d.: "SW, 1904", p.d. odręczny napis: "SZCZEGÓŁ ODRZWI Z KAPLICY WIĘŹNIÓW NA DOLE W ZAMKU", na odwrocie pieczęć: "Dekoracyjny Antykwarjat | K. Kaniewski i Ska."

cena wywoławcza: 1 500 zł

estymacja: 2 500  - 3500.00

3. GOTTLIEB Leopold (1879-1934)

bez tytułu, 1903

chromolitografia, papier; 40x54 cm
sygnowany l.d.: "LG", p.d: "L. Gottlieb, Paryż 904, Leopold Gottlieb"; rama oryginalna

cena wywoławcza: 7 000 zł

estymacja: 10 000  - 13000.00

4. GOTTLIEB Leopold (1879-1934)

bez tytułu, 1903

sygnowany l.d.: "LG", p.d: "L. Gottlieb, Leopold Gottlieb"; rama oryginalna

cena wywoławcza: 7 000 zł

estymacja: 10 000  - 13000.00

5. KOCHANOWSKI Roman Kazimierz (1857 Kraków - 1945 Freising, Bawaria)

Pejzaż, pocz. XX w.

węgiel, ołówek, papier; 14,5x20,5 cm (w świetle passe-partout)
sygnowany l.d.: "R.K."

cena wywoławcza: 900 zł

estymacja: 1 000  - 1200.00

6. KACZOR-BATOWSKI Stanisław (1866 Lwów -1946 Lwów)

Zbieranie paproci (ilustracja do powieści Elizy Orzeszkowej), przed 1902

akwarela, gwasz, tusz lawowany, pióro, karton; 41x31,2 cm
sygnowany p.d.: "S K Batowski"; na odwrocie nalepka warszawskiego Salonu Sztuki St. Kulikowskiego

cena wywoławcza: 5 500 zł

estymacja: 6 000  - 8000.00

7. EPSTEIN Henryk (Chaim) (1890 - 1944)

Scena w porcie, nd.

akwarela, papier; 37,5x55 cm (w świetle passe-partout)
sygnowany l.d.: "H. Epstein"

cena wywoławcza: 4 200 zł

estymacja: 5 000  - 8000.00

8. UNIECHOWSKI Antoni (1903-1976)

Łazienki Królewskie, I poł. XX w.

akwarela, tusz, papier; 27,5x37,5 (w świetle passe-partout)
sygnowany p.d.: "A. U."

cena wywoławcza: 1 800 zł

estymacja: 2 400  - 3200.00

9. MALCZEWSKI Rafał (1892-1965)

bez tytułu, 1946

akwarela, papier, 38x55 cm (w świetle passe-partout)
sygnowany p.d.: "Rafał Malczewski | Ołława, 15. II. 46 | z dedykacją dla "Kochanej Pani Nowakowskiej"

cena wywoławcza: 25 000 zł

estymacja: 28 000  - 35000.00

10. NIKIFOR Krynicki (1895-1968)

Dom w Krynicy, nd.

akwarela, papier; 20x14 cm (w świetle passe-partout)
na dole autorski napis: "KRENICAWIEŚSEŁOPMARYA"

cena wywoławcza: 1 200 zł

estymacja: 1 800  - 2400.00

11. BEREZOWSKA Maja (1898 - 1978)

bez tytułu, nd.

długopis, akwarela, papier, 30x20 (w świetle passe-partout)
sygnowany p.d.: "maja berezowska"

cena wywoławcza: 1 800 zł

estymacja: 2 400  - 3200.00

12. BEREZOWSKA Maja (1898 - 1978)

bez tytułu, nd.

cena wywoławcza: 1 800 zł

estymacja: 2 400  - 3200.00

13. SADOWSKI Czesław (1902-1959)

Kompozycja III - z żółtym akcentem, 1958

monotypia barwna, papier; 30,5x40 cm
sygnowany p.d.: "CzSadowski 1958"

cena wywoławcza: 800 zł

estymacja: 1 000  - 1200.00

14. SADOWSKI Czesław (1902-1959)

Kompozycja IV - z czerwonymi liniami, 1958

cena wywoławcza: 800 zł

estymacja: 1 000  - 1200.00

16. BRZOZOWSKI Tadeusz (1918-1987)

W dominacji pocałunki, 1981

tusz, papier; 32x22,5 cm
sygnowany śr.d.: "T.B.81, W dominacji pocałunki"

cena wywoławcza: 6 000 zł

estymacja: 9 000  - 12000.00

17. NOWOSIELSKI Jerzy (1923 Kraków - 2011 Kraków)

Portret ślubny, 1998 r.

serigrafia, ed. 11/15; 80×64 cm (w świetle passe-partout)
sygnowany l.d.: "11/50"; p.d: "Jerzy Nowosielski, 1998 r."; dołączony certyfikat autentyczności fundacji Nowosielskich

cena wywoławcza: 4 500 zł

estymacja: 7 000  - 11000.00

18. NOWOSIELSKI Jerzy (1923 Kraków - 2011 Kraków)

bez tytułu (cerkiew/szkic), 1990

długopis, papier; 21x14 cm (w świetle passe-partout)
sygnowany p.d.: "J.N."

cena wywoławcza: 2 800 zł

estymacja: 3 600  - 4600.00

19. LEBENSTEIN Jan (1930-1999)

Minstrele, nd.

akwarela, tusz, atrament, papier, 34,3 × 24 cm (w świetle passe-partout)
sygnowany l. d.: "Lebenstein", p. d. "Ministrele"

cena wywoławcza: 5 000 zł

estymacja: 6 000  - 8000.00

20. LEBENSTEIN Jan (1930-1999)

bez tytułu, 1965

akwarela, tusz, papier; 40x27 cm
sygnowany l.d.: "Lebenstein 65 r."

cena wywoławcza: 7 000 zł

estymacja: 9 000  - 11000.00

21. LEBENSTEIN Jan (1930-1999)

bez tytułu, 1969 r.

akwarela, tusz, papier; 27,5x20 cm (w świetle passe-partout)
sygnowany p.d.: "Lebenstein 69 r."

cena wywoławcza: 4 000 zł

estymacja: 5 000  - 7000.00

Brak aukcji

/4
liczba obiektów: 77