168 Aukcja malarstwa i rzemiosła artystycznego

16 grudnia 2017 | sobota, godz. 17:00

Dom Aukcyjny OSTOYA

Gen. J. Zajączka 8

01- 518 Warszawa

Organizator aukcji dolicza 15% opłatę do ceny sprzedaży.

Dla ceny wylicytowanej o równowartości do 50 000 EUR stawka opłaty wynosi 5%.

Szukaj w tym katalogu
1 zł
150 000 zł

Obiekty w katalogu (328)

/17

1. KRZYŻANOWSKI Konrad (1872-1922)

ZIELONY SALONIK

Olej, deska; 40,5 x 30,5 cm
Na odwrocie stempel wypełniony piórem: Spuścizna pośmiertna Konrada Krzyżanowskiego dn. 5 3 1927 Michalina Krzyżanowska

cena wywoławcza: 15 000 zł

estymacja: 20 000  - 30000.00

2. WASILEWSKI (Ignacy ZYGMUNTOWICZ) Czesław (ok. 1875 - 1946/47)

SANIE PRZED KARCZMĄ

Olej, tektura; 35 x 47 cm
Sygnowany p.d.: Cz Wasilewski
Na odwrocie stempel przedwojenny: Antoni Parkot, Sprzedaż i oprawa obrazów, Warszawa, Nowy Świat 17

cena wywoławcza: 8 200 zł

estymacja: 9 500  - 10000.00

3. SETKOWICZ Adam (1876 Kraków - 1945 Kraków)

KOŃSKI TARG

Olej, płótno; 33,5 x 49,5 cm
Sygnowany l.d.: A.Setkowicz

cena wywoławcza: 8 200 zł

estymacja: 9 500  - 10000.00

4. MAJEWICZ George (1897 - 1965)

JELEŃ W LESIE

Olej, płótno; 70 x 60 cm
Sygnowany p.d.: G. Majewicz

cena wywoławcza: 3 000 zł

estymacja: 3 700  - 4000.00

5. SŁABIAK Juliusz (1917 - 1973)

POWRÓT Z POLOWANIA

Olej, płótno dublowane, 61 x 80 cm
Sygnowany l.d.: Juliusz Słabiak

cena wywoławcza: 9 400 zł

estymacja: 12 000  - 13000.00

6. MACKIEWICZ Konstanty (1894 -1985)

WNĘTRZE LASU

Olej, płótno; 71 x 101 cm
Sygnowany p.d.: K. Mackiewicz

cena wywoławcza: 6 000 zł

estymacja: 7 500  - 8000.00

7. GRUBIŃSKI Jan (1874-1945)

PEJZAŻ ZIMOWY Z RZEKĄ

Olej, płótno; 68 x 108 cm
Sygnowany l.d.: J. Grubiński

cena wywoławcza: 6 000 zł

estymacja: 8 000  - 10000.00

8. DĄBROWSKI Stanisław (1882 Albertyn - 1943 Warszawa)

ULICA LUBELSKA W KAZIMIERZU DOLNYM, 1928

Tusz, piórko, akwarela, papier; 23 x 24 cm (w świetle p-p)
Sygnowany l.d.: Kazimierz n Wisłą / 1928 St Dąbrowski

cena wywoławcza: 2 500 zł

estymacja: 2 800  - 3500.00

9. CZAJKOWSKI Stanisław (1878-1954)

PRZED KOŚCIOŁEM, 1905

Olej, tektura; 26 x 37 cm
Sygnowany p.d.: 1905 · Stanisław Czajkowski; w l.d. r. nalepka z numerem: ...97

cena wywoławcza: 5 000 zł

estymacja: 8 000  - 10000.00

10. STRASZKIEWICZ Stanisław (1870 Warszawa - 1925 Warszawa)

MOTYW WIECZORNY

Olej, płótno naklejone na tekturę; 24 x 37 cm
Sygnowany p.d.: St.Straszkiewicz
Na odwrocie papierowa, drukowana, wypełniona piórem nalepka:z opisem pracy: 14306 Autor Ś+P Straszkiewicz Stanisław / Tytuł Motyw wieczorny / Cena Własność Data nadesłania III 1926
Obraz eksponowany na wystawie pośmiertnej artysty w 1926 r w TZSP w Warszawie

cena wywoławcza: 5 000 zł

estymacja: 6 000  - 7000.00

11. Malarz polski

cena wywoławcza: 2 500 zł

estymacja: 2 900  - 3000.00

12. DĄBROWSKI Stanisław (1882 Albertyn - 1943 Warszawa)

RYNEK W KAZIMIERZU DOLNYM, 1928

Sygnowany l.d.: Kazimierz n Wisłą / 1928 S Dąbrowski

cena wywoławcza: 2 500 zł

estymacja: 2 800  - 3500.00

13. KORECKI Wiktor (1890-1980)

DZIEWCZYNA Z WIADREM, ok. 1940

Olej, płótno; 50,5 x 81 cm
Sygnowany p.d.: Wiktor Korecki

cena wywoławcza: 6 250 zł

estymacja: 9 000  - 10000.00

14. KAMOCKI Stanisław (1875 - 1944)

NA POLU, ok. 1935

Olej, tektura; 50 x 70 cm
Sygnowany p.d.: StKamocki

cena wywoławcza: 10 000 zł

estymacja: 14 000  - 16000.00

15. SUNDERLAND Franciszek (1. poł. XX w.)

cena wywoławcza: 3 000 zł

estymacja: 4 000  - 4500.00

16. HOFMAN Wlastimil (1881-1970)

WIZJA WĘDROWCA

Olej, tektura; 76,5 x 55,5 cm
Sygnowany p.g.: Mojemu dawnemu Tadkowi / Wlastimil Hofman
Na odwrocie napis: "Wizja" obraz 1925 ofiarowany Tadkowi Guzikowi

Wczesna praca artysty z najlepszego okresu twórczości

cena wywoławcza: 15 000 zł

estymacja: 18 500  - 20000.00

17. TONDOS Stanisław (1854-1917)

SANIE PRZED KRAKOWSKIM BARBAKANEM

Akwarel, gwasz, papier naklejony na tekturę; 49 x 68,5 cm
Sygnowany p.d.: Tondos

cena wywoławcza: 2 950 zł

estymacja: 3 500  - 3800.00

18. HOFMAN Wlastimil (1881-1970)

Tryptyk OREADA, 1925

Olej, tektura 3x(34 x 49) cm, wymiar łączny 147 x 34 cm
Sygnowany na środkowej kwaterze: Wlastimil Hofman 1925; na bocznych: Wlastimil Hofman

cena wywoławcza: 35 000 zł

estymacja: 45 000  - 50000.00

19. WRÓBLEWSKI Leon (1893 - 1975)

UŁAN NA SPIĘTYM KONIU

Litografia podmalowana tuszem, papier; 49 x 35 cm
Sygnowany ołówkiem p.d.: LEON WRÓBLEWSKI

cena wywoławcza: 500 zł

estymacja: 900  - 1000.00

19A. MACHNIEWICZ Jan Franciszek (Złotne 1859 - Kraków 1897)

BEDUIN, 1873

Ołówek, papier; 18 x 13 cm (w świetle p-p)
Sygnowany p.d.: S. Machniewicz / 1873…..

cena wywoławcza: 500 zł

estymacja: 600  - 650.00

Brak aukcji

/17
liczba obiektów: 328