252 Aukcja Dzieł Sztuki i Antyków

18 kwietnia 2018 | środa, godz. 18:00

Dom Aukcyjny REMPEX

Karowa 31

00-324 Warszawa

7 - 18 kwietnia 2018

Organizator aukcji dolicza 18% opłatę do ceny sprzedaży.

Szukaj w tym katalogu
1 zł
150 000 zł

Obiekty w katalogu (265)

/14

1.

Galerja Stanisława Augusta

Opracował Tadeusz Mańkowski (1878-1956); Lwów: Wydawnictwo Zakładu Narodowego imienia Ossolińskich, 1932, s. 528;
32 x 24 cm, oprawa pełna skóra , grzbiet 5-polowy, zwięzy wypukłe, tytuł tłoczony złotem. Na licu centralnie orzeł królewski z koroną.

sprzedaż warunkowa: 2 000 zł

cena wywoławcza: Wykup abonament

estymacja: 2 200  - 3000.00

2.

Noël BUREAU

Marché aux puces, 1930
Poemes en prose accompagnés de 6 aux-fortes originales par Gromaire, Dubreuil, Georg, Ralli, Makowski, Per Krohg.
druk bibliofilski; [Paris] 1930 ?; Marcel Seheur., s. 65; 25 x 19,5 cm;

niesprzedane

estymacja: 2 700  - 3600.00

3.

Theodor DURET

Edouard Manet Sein Laben Und Seine Kunst
Pierwsza edycja książki, wydana w 1910 roku w Berlinie w wydawnictwie Paula Casiera opisująca życie i twórczość wybitnego francuskiego malarza.
319 stron; 26,5 x 21,5 cm; liczne ilustracje czarno-białe,
stan zachowania: bardzo dobry.

niesprzedane

estymacja: 2 700  - 3600.00

4. REDON Odilon (1840 - 1916)

Maska - Le Masque

druk artystyczny, papier; 31 x 24 cm (wymiar arkusza);
sygn. p. d. w kompozycji: ODILON REDON;

niesprzedane

estymacja: 2 200  - 3000.00

5. KISLING Mojżesz (1891-1953)

Sonia, 1929

akwatinta barwna, karton; 57 x 41 cm (wymiar arkusza w świetle oprawy);
sygn., dat. i opisana poniżej l. d.: Eprouve d' artiste (ołówkiem);
p. d.: á Denise ... (słabo czytelnie), Kisling 1929 (ołówkiem);
Plansza przed konserwacją.

cena sprzedaży: 13 000 zł

estymacja: 4 500  - 6000.00

1001.

HALDANE MACFALL

Historya malarstwa
Dzieło zbiorowe z 300 barwnemi tablicami. Pod redakcją Tadeusza Piniego.
Z oryginału angielskiego przełożył w większości Jan Kasprowicz, Józef Ruffer, Władysław Witwicki.
T. 1 - 9. Lwów 1912 - 1918. , barwne ilustracje na osobnych tablicach, (średnio od 24 do 39 tablic w każdym tomie), 29 x 22, oprawa wydawnicza, płótno bogato zdobione i złocone na licu i grzbiecie, górne brzegi kart złocone.
Stan zachowania: niewielkie przetarcia oprawy, brak dwóch ilustracji w t.6, poza tym stan bardzo dobry.

niesprzedane

estymacja: 2 700  - 3600.00

1002.

Ernest ŁUNIŃSKI

Napoleon
ilustracje podług obrazów, portretów, rzeźb, rycin, pamiątek itp.
27 x 36 cm, oprawa wydawnicza wg projektu Stanisława Stawiczewskiego, tytulatura tłoczona złotem, na środku herb Księstwa Warszawskiego pomiędzy dwoma sztandarami z orłami w koronie oraz inskrypcjami "Woysko Polskie" i "Pułk 10ty piechoty", na tylnej okładzinie suchy tłok z herbem Napoleona; wstęp oraz podpisy pod ilustracjami równolegle w języku polskim i francuskim, indeks osób i rzeczy, informacje o właścicielach prezentowanych dzieł.
Stan zachowania: nieliczne, niewielkie przetarcia i plamki, poza tym stan idealny.

cena sprzedaży: 1 600 zł

estymacja: 1 300  - 1700.00

1003.

J.HOLEWIŃSKI (1848-1917) B.PRUS (1847-1912)

Faraon
Z 10 ilustracjami J. Holewińskiego. Warszawa- Kraków-Lublin [1923]
Nakład Gebethnera i Wolffa. 33 x 29 cm, oprawa wydawnicza,
płótno złocone, tłoczony na licu wizerunek faraona wraz z hieroglifami, złocony Krzyż Egipski symbol szczęścia, grzbiet po konserwacji, każdy z 10-ciu rysunków poprzedzony bibułką z fragmentem tekstu, druk dwuszpaltowy w ornamencie drukarskim.
Stan zachowania: niewielkie zaplamienia bibułek ochronnych, poza tym stan idealny.

niesprzedane

estymacja: 1 800  - 2400.00

1004. GROZER Joseph (1755 - 1799)

Odpoczynek - The Peasant's repast - Le repas du Paysant, 1798

wg Henry SINGLETON (1766-1839)
mezzotinta, papier; 55 x 42,3 cm (w świetle oprawy);
napisy pod obrazem p. d.: Engraved by J. Grozer,
l. d.: Painted by H. Singleton,
śr. d.: The Peasant's repast. Le repas du Paysant;
napis poniżej krawędzi obrazu:
London Published Augst 25, 1798, by MrsGrozer,16 Dean Street,& to be had of Mefsr. Colnaghi & Sala, PallMall

niesprzedane

estymacja: 1 100  - 1400.00

1005. GROZER Joseph (1755 - 1799)

The Supper Or Return From Market, 1798

mezzotinta, papier; 56 x 42,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. l. d.: Painted by H. Singleton,
p. d.: Engraved by J.Grozer; napis u dołu: London Published April 1798 by J.Grozer (...)
oraz: The Supper Or Return From Market

niesprzedane

estymacja: 1 100  - 1400.00

1006.

Antoine Charles Horace VERNET zw. CARLE (1758-1836) - według

Zabiegi kosmetyczne Greczynki, II poł. XVIII w.
Jane DAULLÉ (1703-1763) - rytował
miedzioryt, papier; 33 x 41,5 cm (w świetle passe-partout);
praca opisana u dołu

niesprzedane

estymacja: 1 100  - 1400.00

1007.

John Frederick I HERRING (1795-1865) - według

Polowanie na lisa
J. R. MACKRELL (XIX w.) - rytował
mezzotinta, akwatinta, papier; 62,5 x 82 cm (wymiar arkusza w świetle passe-partout);
sygn. u dołu pod kompozycją: Engraved by J. Mackrell oraz Painted by J.F. Herring Sen.;
Grafika wydana w Londynie w 1846 roku.

niesprzedane

estymacja: 3 200  - 4200.00

101. UNIECHOWSKI Antoni (1903-1976)

Pasterka Radziwiłła w Nieświeżu

piórko, tusz, tusz lawowany, akwarela, papier;
24,5 x 20 cm (w świetle oprawy);
u dołu napis ołówkiem: Pasterka Panie Kochanku na tle Kolegiaty w Nieświeżu
sygn. z lewej: AU

niesprzedane

estymacja: 1 800  - 2400.00

102. NIKIFOR Krynicki (1895-1968)

Miasteczko

akwarela na podrysowaniu ołówkiem, papier; 15,5 x 23 cm (w świetle oprawy);
napis u dołu: STUNOWAWIESROSYTASEŁOULICA (ołówkiem).

cena sprzedaży: 2 400 zł

estymacja: 1 800  - 2400.00

103. FAŁAT Julian (1853 Tuligłowy k. Przemyśla - 1929 Bystra k. Bielska Białej)

Wiosna w Bystrej, 1910

akwarela, jasnobrązowy karton; 54 x 74 cm;
sygn., dat. i opisana p. d.: jFałat / Bystra 1910;
na odwrocie naklejone orzeczenie Kazimierza Buczkowskiego z 1953 roku.

cena sprzedaży: 24 000 zł

estymacja: 16 000  - 22000.00

104. POCHWALSKI Kazimierz Teofil (ur. 25.12.1855 r. w Krakowie - zm.7.09.1940 r. tamże)

Portret kobiety w szmaragdowej sukni, 1933

pastel, tektura; 64,5 x 49,5 cm;
sygn. i dat. p. d.: Kaz. Pochwalski / Kraków / 1933.

niesprzedane

estymacja: 4 500  - 6000.00

105. SZCZERBIŃSKI Mieczysław (1900?-1981)

Przed polowaniem, 1934

akwarela na podrysowaniu ołówkiem, papier naklejony na tekturę;
39,5 x 60 cm (w świetle passepartout);
sygn. i dat. l. d.: MSzczerbiński 1934.
Obraz przed konserwacją.

niesprzedane

estymacja: 2 200  - 3000.00

106. STRYJEŃSKA Zofia (1894-1976)

Powstanie, ok. 1930

gwasz, tempera, papier; 85 x 59,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. u dołu: Z.STRYJEŃSKA

niesprzedane

estymacja: 40 000  - 50000.00

107. MENKES Zygmunt Józef (Sigmund, Sigmond) (1896 Lwów -1986 Riverdale)

Artysta z modelką, 1934

tusz, piórko, akwarela, papier; 25,5 x 20,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. na obrazie p. d. oraz l. d.: Menkes;
na passe-partout dedykacja: W serdecznej przyjaźni Markowi / Zygmunt Menkes / New York - 1965. (długopisem);
na odwrocie nalepka galerii: Galeria de Cuadros z Buenos Aires oraz nalepka z kolekcji Villa La Fleur z tytułem: Interiore.

cena sprzedaży: 11 000 zł

estymacja: 7 000  - 9000.00

108. POCHWALSKI Kazimierz Teofil (ur. 25.12.1855 r. w Krakowie - zm.7.09.1940 r. tamże)

Róże, 1933

pastel, papier brązowy; 53,5 x 41,5 cm;
sygn. i dat. p. d.: Kaz. Pochwalski / 1933.

niesprzedane

estymacja: 3 500  - 4500.00

Brak aukcji

/14
liczba obiektów: 265