Aukcja Militariów

28 kwietnia 2018 | sobota, godz. 17:00

Sopocki Dom Aukcyjny - Galeria Gdańsk

ul. Długa 2/3

80-827 Gdańsk

14 - 28 kwietnia 2018

Do wybranych obiektów - oznaczonych w katalogu * - zostanie doliczona opłata wynikająca z tzw. droit de suite, tj. prawa twórcy i jego spadkobierców do otrzymywania wynagrodzenia z tytułu dokonanych zawodowo odsprzedaży oryginalnych egzemplarzy dzieł. Opłata będzie obliczana gdy równowartość kwoty wylicytowanej przekroczy 1000 zł. Do 500 000 zł wynosi 5% od kwoty wylicytowanej, a powyżej 500 000 wynosi 3% od kwoty wylicytowanej.

Szukaj w tym katalogu
1 zł
70 000 zł

Obiekty w katalogu (287)

/15

1. KOSSAK Jerzy (1886 Kraków - 1955 Kraków)

Zimowy patrol

olej, sklejka, 48,5 x 72 cm

niesprzedane

cena wywoławcza: Wykup abonament

2. KOSSAK Jerzy (1886 Kraków - 1955 Kraków)

Oddział kirasjerów przed atakiem

olej, płótno, 57 x 67 cm
sygn. i dat. p. d.: Jerzy Kossak 1922

niesprzedane

3. KOSSAK Jerzy (1886 Kraków - 1955 Kraków)

Wizja Napoleona, 1921 r.

olej, płótno, 92 x 135 cm
sygn. i dat. l. d.: Jerzy Kossak 1921

niesprzedane

4. ROSEN Jan (1854 Warszawa - 1936 Warszawa)

Szkoła kawalerzysty, 1926 r.

gwasz, akwarela, tektura, 48 x 60 cm
sygn. i dat. p. d.: J. Rosen 1926
na odwrocie napis ołówkiem: No 2 "Szkoła kawalerzysty", na tekturze, zasłaniającej obraz po stronie wewnętrznej, odręczny napis ołówkiem: N7 "Nad Niemnem 1812", na odwrocie oprawy na

niesprzedane

5. SZERNER Władysław Karol (syn) (1870 - 1936)

Patrol kozacki

olej, deska, 50 x 39,5 cm
sygn. l. d.: Władysław Szerner jun.

niesprzedane

6. KOKIETEK Tadeusz (1920-1982)

Ułan na koniu, 1979 r.

akwarela, papier, 69 x 48,5 cm
sygn. i dat. l. d.: Tadeusz Kokietek 79

niesprzedane

7. ARTYSTA nieokreślony, XX w.

Szwoleżer polski w starciu z huzarem pruskim

olej, płótno, 58 × 46 cm
kopia obrazu Wojciecha Kossaka z 1914 roku o tym samym tytule

cena sprzedaży: 1 800 zł

8. TRZESZCZKOWSKI Antoni (1902-1977)

Oficer 1 Pułku Szwoleżerów-Lansjerów Gwardii Cesarskiej w mundurze paradnym, 1946 r.

olej, tektura, 26 x 20 cm
sygn. i dat. p. d.: Szwagrowi/w dniu Imienin/Trzeszczkowski/15.7.1946.-

cena sprzedaży: 3 400 zł

9. WASILEWSKI (Ignacy ZYGMUNTOWICZ) Czesław (ok. 1875 - 1946/47)

Ułan na koniu, 1927 r.

olej, płótno naklejone na tekturę, 36 x 29,5 cm
sygn. i dat. p. d.: Cz. Wasilewski/1927

cena sprzedaży: 4 500 zł

10. KAMOCKI Stanisław (1875 - 1944)

Szkic umundurowania

Szkic umundurowania jeźdźca 15. pułku ułanów Księstwa Warszawskiego, rękojeści szabli oraz szkic kaszkietu francuskiego
tusz, akwarela, papier, 19 x 16 cm
na odwrocie rękopis artysty

niesprzedane

11. KAMOCKI Stanisław (1875 - 1944)

Szkic umundurowania jeźdźca

tusz, akwarela, ołówek, papier, 25 x 12 cm
sygn. u dołu: St. Kamocki

niesprzedane

12. KAMOCKI Stanisław (1875 - 1944)

Studia konia, torsu, trębacza armii, upadek z konia, ok. 1894 r.

akwarela na podrysowaniu ołówkiem, papier, 28,5 x 37,5 cm
sygn. p. d.: St. Kamocki

niesprzedane

13. KAMOCKI Stanisław (1875 - 1944)

Umundurowanie żołnierzy armii napoleońskiej, 1894 r.

tusz, akwarela, ołówek, papier, 19 x 16 cm
napis autorski l. d.: 28 Troco (?) 7. Płk./Ofic. Woltyż., p. d.: 28 Troco Pułk/Grenal
na odwrocie szkice czapki żołnierskiej

cena sprzedaży: 1 200 zł

14. BIŃKOWSKI Stanisław (1900 - 1978)

Poddanie bolszewików przed ułanami

olej, płótno, 90 x 128 cm
praca ze spuścizny po artyście

niesprzedane

15. WOŹNIAK Jerzy R. (XX w.)

Pułaski pod Częstochową

olej, płótno, 59 x 79 cm
sygn. p. d.: Jerzy R. Woźniak

niesprzedane

16.

H. Leuttenbach (XX w.)

Potyczka
olej, płótno, 69 x 106 cm.
sygn. p.d.: H.Leuttenbach

cena sprzedaży: 1 500 zł

17. ARTYSTA nieokreślony, XIX w.

Samosierra

olej, płótno, 114,5 x 152 cm

cena sprzedaży: 9 500 zł

18. SCHMIDT Hans (1859 - 1950)

Scena z wojny niemiecko-francuskiej 1870-1871, 1936 r.

olej, płótno, 78,5 x 152,5 cm
sygn. i dat. p. d.: Hans W. Schmidt/Weimar 1936. Decb.

niesprzedane

19. AJDUKIEWICZ Tadeusz (1852 - 1916)

Po bitwie, 1914 r.

olej, płótno, 30 x 80 cm
sygn. i dat. p. d.: Ajdukiewicz/1914

niesprzedane

20. LOEBELL Mina (1877 - 1956)

Cesarz Franciszek Józef, 1908 r.

olej płótno, 125 x 71,5 cm; sygn. i dat. p. d.: M. Loebell 08

cena sprzedaży: 6 000 zł

Brak aukcji

/15
liczba obiektów: 287