Aukcja Sztuka Świata 2

12 grudnia 2017 | wtorek, godz. 18:00

Sopocki Dom Aukcyjny Galeria Warszawa

ul. Nowy Świat 54/56

00-363 Warszawa

28 listopada - 12 grudnia 2017

Szukaj w tym katalogu
1 zł
600 000 zł

Obiekty w katalogu (207)

/11

1.

Ruthart Carl Borromäus (1630-1703) - przypisywany

Lew walczący z wielbłądem
olej, płótno na desce, 49,5 x 63 cm, niesygnowany

cena wywoławcza: 11 000 zł

estymacja: 22 000  - 26000.00

2. GERSON Wojciech (1831-1901)

olej, płotno dublowane, 42 x 48 cm, sygn. monogramem wiązanym śr. d.: WG

cena wywoławcza: 62 000 zł

estymacja: 80 000  - 90000.00

3. ZÜGEL Heinrich Johann von (Murrhardt 1850 - Monachium 1941)

Trzy owce, 1872 r.

olej, płótno, 78 × 100 cm, sygn. i dat. śr. d.: H.Zügel1872.

cena wywoławcza: 96 000 zł

estymacja: 120 000  - 140000.00

4. AJDUKIEWICZ Tadeusz (1852 - 1916)

Przez pustynię, ok. 1900 r.

olej, płótno, 80 x 130 cm, sygn. l.d.: Gemalt von Tadeusz Ajdukiewicz / (Zygmunt Ajdukiewicz),
na odwrocie płótna dwa - zatarte i nieczytelne - okrągłe stemple, na ramie nalepki Domów Aukcyjnych Christie’s i Sotheby’s.

cena wywoławcza: 95 000 zł

estymacja: 120 000  - 150000.00

5. TRUSZ Iwan (1869 Wysocko-1940 Lwów)

Dziewanna na skarpie, 1932 r.

olej, sklejka, 65 x 52,5 cm, sygn. i dat. l.d.: Iwan Trusz / 1932, na odwrociu naklejka wystawowa Towarzystwa Przyjaciół Sztuk Pięknych we Lwowie

cena wywoławcza: 25 000 zł

estymacja: 35 000  - 40000.00

6. KOSSAK Juliusz (1824-1899)

Czterech Kozaków w pochodzie, 1898 r.

akwarela, papier, 15,2 x 24,3 cm w świetle passe-partout, sygn. i dat. : Juliusz Kossak / 1898
Stan zachowania: małe rozdarcie papieru w lewym górnym rogu.

cena wywoławcza: 44 000 zł

estymacja: 50 000  - 60000.00

7. COSTA Oreste (1851 - 1901)

Martwa natura z zającem

olej, płótno dublowane, 108 x 79 cm, sygn. p.d.: O Costa Firenze

cena wywoławcza: 25 000 zł

estymacja: 30 000  - 40000.00

8. TRUSZ Iwan (1869 Wysocko-1940 Lwów)

Pejzaż z południa Włoch

olej, tektura, 69 x 98 cm, sygn. p.d.: I. Trusz

cena wywoławcza: 25 000 zł

estymacja: 35 000  - 40000.00

9. KĘDZIERSKI Apoloniusz (1861-1939)

Na błotnistej drodze, 1890 r.

olej, płótno dublowane, 65 x 105 cm, sygn. i dat. l.d.: A.Kędzierski / 1890
Opisywany i reprodukowany:
Apoloniusz Kędzierski 1861-1939 [kat. wystawy monograficznej] red. Stanisław Duszak, Maryla Kowalska, Lublin 1981 r., il. 10.

cena wywoławcza: 250 000 zł

estymacja: 320 000  - 350000.00

10. TOMKIEWICZ-WOYNEKO Stanisław (1859 - 1896)

Jawnogrzesznica z Monachium, 1886 r.

olej, płótno, 158 x 188 cm, sygn. l.d.: St. Tomkiewicz/M. 1886

cena wywoławcza: 110 000 zł

estymacja: 150 000  - 180000.00

11. WODZINOWSKI Wincenty (1866-1940)

Baba ciągnąca pijanego męża

olej, płótno dublowane, 91 × 140 cm, sygn. p. d.: W. WODZINOWSKI/ GIBKÓWKA na krośnie fragment nalepki z zatartym napisem ołówkiem

cena wywoławcza: 85 000 zł

estymacja: 125 000  - 145000.00

12. AXENTOWICZ Teodor (1859 - 1938)

Na gromniczną

olej, tektura, 27 x 34 cm, sygn. l.d.: T.axentowicz

cena wywoławcza: 25 000 zł

estymacja: 30 000  - 35000.00

13. STADEMANN Adolf (1824-1895)

O zachodzie słońca

olej, płótno; 69 x 108 cm, sygn. l.d.: A. Stademann

cena wywoławcza: 28 000 zł

estymacja: 35 000  - 40000.00

14.

Malarz nieokreślony, Szkoła niemiecka (k. XVIII w.)

Szczęście rodzinne, k. XVIII w.
olej, deska, 29 x 34 cm, niesygnowany

cena wywoławcza: 4 800 zł

estymacja: 5 500  - 6500.00

15.

Andrzej Stech (1635 Słupsk - 1697 Gdańsk) - z kręgu lub przypisywany

Portret mężczyzny
olej, płótno dublowane, 80 x 68 cm, niesygnowany

cena wywoławcza: 30 000 zł

estymacja: 40 000  - 50000.00

16. KOTARBIŃSKI Wilhelm (1849-1921)

Kobiety na tarasie

akwarela, papier, 47 × 32,5 cm w świetle passe-partout, sygn. l. d.: W. Kotarbińsky/Roma

cena wywoławcza: 44 000 zł

estymacja: 65 000  - 75000.00

17.

Piotr Le Brun (1802-1879) - przypisywany

Dziecko z ptaszkiem
olej, płótno, 70 x 58 cm, owal, światło ramy 64,7 cm

cena wywoławcza: 20 000 zł

estymacja: 30 000  - 35000.00

18. MAHOKIAN Wartan (Vartan) (Trebizon 1869 - 1937 Berlin)

Pejzaż, 1896 r.

olej, płótno, 60 x 83 cm, sygn. i dat. l.d.: Wartan Mahokian 1896

cena wywoławcza: 6 500 zł

estymacja: 8 000  - 10000.00

19. WYWIÓRSKI GORSTKIN Michał (1861-1926)

Pejzaż, 1917 r.

olej, tektura, sygn. i dat. l.d.: M. Wywiórski 1917 r.

cena wywoławcza: 34 000 zł

estymacja: 40 000  - 50000.00

20. LOO Jacob van (1614 Brugia - 1670 Paryż)

Portret rajcy miejskiego z Amsterdamu, 1653 r.

olej, płótno, 130 x 100 cm sygn. p.d.
Ekspertyza: Adam Konopacki 16.03.2007
Pochodzenie: Depozyt Muzeum Historycznego Miasta Gdańsk w Dworze Artusa (29.06.2005-13.03.2017)

cena wywoławcza: 380 000 zł

estymacja: 400 000  - 600000.00

Brak aukcji

/11
liczba obiektów: 207