Aukcja VARIA 21

12 grudnia 2017 | wtorek, godz. 19:00

Sopocki Dom Aukcyjny Galeria Warszawa

ul. Nowy Świat 54/56

00-363 Warszawa

28 listopada - 12 grudnia 2017

Szukaj w tym katalogu
1 zł
54 000 zł

Obiekty w katalogu (233)

/12

1. OLPIŃSKI Jan Kazimierz (1878, Lwów -1936, tamże)

Wiejskie zabudowania

olej, tektura, 19 x 23,5 cm, sygn. p.d.: K.Olpiński

cena wywoławcza: 1 200 zł

2. TETMAJER-NAIMSKA Jadwiga (1891-1975)

Dziewczyna z koszem owoców

olej, płótno naklejone na tekturę, 35,5 x 30 cm, sygn. p.d.: J.Tetmajer

cena wywoławcza: 1 800 zł

3. KOSSAK Jerzy (1886 Kraków - 1955 Kraków)

Kirasjerzy przed chatą, 1933 r.

olej, sklejka, 25 x 35 cm, sygn. i dat.: Jerzy Kossak 1933 r.

cena wywoławcza: 8 000 zł

4. PIASECKI Leszek (1928-1990)

Kirasjerzy

olej, deska, 27 x 40 cm, sygn. l.d.: L.Piasecki

cena wywoławcza: 4 500 zł

5. GÓRSKI Stanisław (1887 Kościan - 1955 Kraków)

Pejzaż tatrzański

olej, tektura, 35 x 50 cm, sygn. P.d.: St.Górski

cena wywoławcza: 2 000 zł

6. KRISTJAN Teder (1901 - 1960)

Bukiet bzów, 1958 r.

olej, płótno, 60 x 73 cm, sygn. i dat. l.d.: Krystian Teder / 1958

cena wywoławcza: 5 000 zł

7. SZCZYGLIŃSKI Henryk (1881 - 1944)

Jezioro w poświacie księżycowej

olej, tektura, 27,3 x 31,7 cm w świetle oprawy, syg. l.d.: Henryk Szczygliński

cena wywoławcza: 4 800 zł

8. WASILEWSKI (Ignacy ZYGMUNTOWICZ) Czesław (ok. 1875 - 1946/47)

Ułan na koniu, 1927 r.

olej, płótno naklejone na tekturę, 36 x 29,5 cm, sygn. i dat. p.d.: Cz. Wasilewski / 1927

cena wywoławcza: 5 000 zł

9. BAGIEŃSKI Stanisław (1876 Warszawa - 1948 Warszawa)

Ułani we wsi, 1938 r.

olej, płótno, 60,5 x 83 cm, sygn. l.d.: S.Bagieński, na blejtramie przedwojenna naklejka wystawowa z tytułem pracy "Ułani z 1831 r" oraz nazwiskiem autora

cena wywoławcza: 8 800 zł

10. DĄBROWSKI Stanisław (1882 Albertyn - 1943 Warszawa)

Pokłon trzech króli

akwarela, gwasz, tektura, 16 x 30 cm, sygn. l.d.: ST. DĄBROWSKI

cena wywoławcza: 800 zł

11. KOTOWSKI Jan Erazm (1885 - 1960)

Koń przed pałacem

olej, tektura, 12 x 16 cm, niesygnowany, na odwrocie trzy pieczątki właścicielskie Leon Wyrwicz (Aktor 1885-1951), napis ołówkiem: Kotowski

cena wywoławcza: 500 zł

12. ZIOMEK Teodor (1874 Skierniewice - 1937 Warszawa)

Leśna droga zimą

olej, płyta, 46 x 53 cm, sygn. p.d.: T.ZIOMEK

cena wywoławcza: 6 000 zł

13. CHOREMBALSKI Wawrzyniec (1888 Zawichost - 1965 Warszawa)

Mała hucułeczka, 1948 r.

olej, tektura, 39,5 x 29,7 cm, sygn. i dat. l.d.: W.CHOREMBALSKI / 1948

cena wywoławcza: 1 800 zł

14. CHOREMBALSKI Wawrzyniec (1888 Zawichost - 1965 Warszawa)

Kościół Św. Marcina w Grywałdzie, 1958 r.

olej, tektura, 25,5 x 35,5 cm, sygn. i dat.: W. Chorembalski / Grywałd 1958

cena wywoławcza: 1 500 zł

15. PAUTSCH Fryderyk (1877 - 1950)

Hucuł na koniu

olej, płótno, 45 x 32 cm, sygn. p.d.: F.Pautsch

cena wywoławcza: 4 200 zł

16. KIDOŃ Józef (1890 - 1968)

Dzwoneczki

olej, tektura, 33,5 x 23,5 cm, sygn.p.d.: Kidoń

cena wywoławcza: 2 800 zł

17. DENIS-BRUNAUD Auguste (1903 - 1985)

Martwa natura z figurką

olej, tektura, 46 x 38 cm, sygn. p.d.: Denis Brunaud

cena wywoławcza: 1 500 zł

18. TESLAR Antoni (1898-1972)

Astry w wazonie, 1943 r.

olej, płótno, 65,5 x 46,5 cm, sygn. i dat. l.g.: A. Tesslar / 1943

cena wywoławcza: 3 500 zł

19. KAMOCKI Stanisław (1875 - 1944)

Młyn na Pokuciu, ok. 1907 r.

olej, deska, 17,5 x 27,5 cm, na odwrocie napis autorski ołówkiem: POKUCIE / "MŁYN", szkic ołówkiem oraz wtórny napis KAMOCKI (zielenią)

cena wywoławcza: 9 800 zł

20. CHODKOWSKI Wacław (1878 Kozienice - 1953 Warszawa)

Róże w wazonie

olej, płótno, 50 x 70 cm, sygn. p.d.: WChodkowski

cena wywoławcza: 1 000 zł

Brak aukcji

/12
liczba obiektów: 233